Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 30.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Помощ- психически проблем!  
Автор Estelka (непознат )
Публикувано28.05.08 01:58



Здравейте!
Моля за спешен отговор, защото положението много бързо се влошава! Става въпрос за мой много близък човек - момиче на 24 години - има психически проблем - смее се сама и без причина в един момент, друг път, както е спокойна, изведнъж се ядосва и започва да крещи, след което пак продължава да говори с нормален тон, понякога говори абсурдни неща, праща целувки на невидими хора, размахва ръце и прави странни неща, понякога губи доверие в семейството си и мисли, че всички я лъжат и искат да и навредят, а всички много се притесняват и не знаят как да и помогнат. Ако някой може да ми препоръча специалист в София за този проблем или да сподели, ако се е сблъсквал с такова нещо, ще съм много благодарна!
Благодаря Ви!



Тема Re: Помощ- психически проблем!нови [re: Estelka]  
АвторДДДД (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 23:20



напишете някакви кординати



Тема Re: Помощ- психически проблем!нови [re: ДДДД]  
Автор Estelka (непознат )
Публикувано29.05.08 00:33



estelka1@abv.bg



Тема Re: Помощ- психически [Кирилицата]нови [re: Estelka]  
Авторlego (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 21:22



е задължителна

Редактирано от bira_more на 21.07.08 21:49.



Тема Re: Помощ- психически проблем!нови [re: Estelka]  
АвторГeнa (Нерегистриран)
Публикувано23.07.08 08:28



И аз преживях такова нещо и все още си говоря сама, а и се чувствам сама. Сложиха ми диагноза шизофрения, пих лекарства и сега съм малко по-добре.
Писала съм за това тук: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=psiho&Number=1948360287&page=1&view=collapsed&sb=5&part=



Тема Re: Помощ- психически проблем!нови [re: Estelka]  
Автор nebesna_zvezda (непознат )
Публикувано26.07.08 18:29



Относно проблема на това момиче, знам от какво се нуждае тя и какво може да и помогне. Ще разкажа на кратко моята история.
Аз съм на 19 години. Когато бях на 12 започнаха големи проблеми с мен. Държах се странно, станах лоша дъщеря, не исках да ходя на у-ще и т.н. Родителите ми се чудеха какво да правят с мен и започнаха да ме водят при психолози, психиатри, дори ме бутнаха за повече от месец в детска болница. Но никой не можеше да ми помогне или дори да даде вярна "диагноза". Всъщност моето състояние тогава хората наричат анорексия. Лекарите ме тъпчеха с някакви хапчета, които слава Богу скривах и не гълтах иначе кой знае какво ли щяха да ми причинят. Така или иначе успях да избягам от болницата, въпреки, че тя беше затвор - с решетки и заключени врати. Моето бягство беше истински чудо! Историята ми е изпълнена с много мъка и страдания, с борби и премеждия. Но ето как се оправих. Съседите ми разказваха за Исус Христос и Библията. Когато изпаднах в голяма нужда, сама срещу всички и срещу самата мен, тогава призовах Исус да ми помогне и да ми даде нов шанс за нов живот. И Той ми го даде. Подаде ми ръка и ми помогна да изградя моя свят от начало.
Ето какво ще и помогне и на това момче, тъй като тя не е болна, а има духове в себе си, както и аз имах. Никой не може да я освободи от това, само Исус. Нито попове, нито литургии, нищо. Нека започне да чете Библията и да се моли на Бог. Това е единственият изход.



Тема Re: Помощ- психически проблем!нови [re: nebesna_zvezda]  
АвторSvetli (Нерегистриран)
Публикувано26.07.08 22:12



мисля, че твоят проблем няма нищо общо с този на момичето. И аз като останалите смята, че тя трябва да се прегледа от психиатър. Симптомите са сходни на тези с шизофрения.



Тема Re: Помощ- психически проблем!нови [re: Estelka]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано29.07.08 16:04



Здравейте,

съвсем накратко, какво може да помогне в този мъчитепен случай
www.hellinger.com
www.oshoevents.net

„Семейни констелации“ e ефективен и мощен метод за разкриване на несъзнателните сили, обвързаности и идентификации в семейството, от което произхождаме и това, което самите ние впоследствие създаваме.

Системната фамилна терапия, развита от немския терапевт Бeрт Хелингер www.hellinger.com, не разглежда индивида като отделна единица, а като част от по-голямо цяло - фамилната система. Индивидуалното ни поведение, чувствата и нагласите ни се разглеждат и осмислят в контекста на по-голямата група, тъй като всеки човек е част от дадено семейство и поема определени роли в семейната структура. Всички нейни членове, включително тези, които липсват (починали или напуснали), присъстват енергийно в динамиката на фамилната система и влияят на всички останали членове. По подобен начин подтиснатите емоции на хората в семейството също присъстват и се поемат от другите в системата.

Начинът за „осветляване“ на скритата семейна динамика е като някой от участниците пресъздава констелацията на своето семейство с помощта на други членове на групата. Изследването на семейната структура и връзките между членовете на семейството по този начин може да помогне за възстановяването на естествения баланс на цялата система. Решенията, откриващи се чрез тази терапевтична работа носят релаксация, както и разбиране на дълбоки проблемни ситуации в живота ни. Когато се зачита определения ред и негласните закони, управляващи фамилната система, тогава любовта между членовете на семейството тече свободно.



Тема Re: Помощ- психически проблем!нови [re: Svetli]  
Автор nebesna_zvezda (непознат )
Публикувано12.08.08 14:22



От опит знам колко помагат психиатрите и психолозите. Най-много да я тъпчат с хапчета, които ще потискат "болестта", или ще и втълпяват колко неизлечимо болна е.
Това се опитваха да направят при мен. Стояха и ми повтаряха, че съм много болна и болестта ми не се знае дали с годините ще се излекува. Някакси искаха да ми го натякват, за да им повярвам.
Тия лекари могат да погубят човешки живот, но не съм чувала да са помогнали на някой да се оправи. Имат си свои методи, които прилагат при всички пациенти, а не бива така.
Както казах преди, единственият изход от тези душевни проблеми е Иисус Христос. Той затова е дошъл на Земята, да направи хората свободни, да помогне на болните и да спаси всички, които повярват в Него.
Ако не беше Иисус, лекарите вероятно щяха да погубят и моя живот.



Тема Re: Помощ- психически проблем!нови [re: nebesna_zvezda]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано12.08.08 17:06



За Христос не си права. Баща му както сам се описва е ревниво отмъстително богче, готово да треби до 5 коляно - всичко на ред.
Та - явно му се е дощяло (на татко му де) малко секс - слезнал на земята и оправил първата срещната булка - и те ти го Христос.
Разбира се, богчо понеже е доста ограничен, решил да измисли някаква малоумна легенда че бил пратил сина си.
Няма начин - най-злобния, най-шушумигавия, най-отмъстителния, най-злопаметния бог да прати сина си за някакво добро дело. Ако го праща ще да е за да се изтреби някой градец заедно с деца и бебета в него.
Явно го е изтървал.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.