Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:23 17.05.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Тема има ли чисто масло българско без маргарин???!!!нови  
Автор CHEЖEHБPИ3 (непознат)
Публикувано19.03.08 14:17



НЯКОЙ може ли да ми каже една българска марка краве масло, в което да няма маргарин ...??????????? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Айде олиото въобще не знам как се прави , но по реакцията на стомаха ми усещам , че нещо не е както трябва. Поне маслото не разваляйте беееееееееее!!!!!!
Искам да ям смислена естествена храна , не някаква си "химия"...., иска ябълки "петровки" , а не турски с вкус на круша и намазани с парафин.
ДА не говорим за меда. Добре че все пак се гледа в малките домашни стопанства, щото май като станат големи , не е ясно дали няма да се "увълчат" ;)

Ами онва сирене "Дунавия", мене ми се чини , щото да са слагали мас в него.
На някой му харесвало, щот са мажело... , ами ако човек не иска да яде от животно!!??? (друго си козето сирене-то е неземно ;) )

И какво ? Да купувам немски и австрийски масла?????
Направо незнам има ли по-опасно нещо за българското общество от самото българско общество, като сегашно!!!

Редактирано от CHEЖEHБPИ3 на 19.03.08 14:18.



Тема Re: има ли чисто масло българско без маргарин???!!!нови [re: CHEЖEHБPИ3]  
Авторtitan (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 06:36



До сега не зная да има българско масло без много вода и друго химически добавки .Затова си купувам Президент и понеже редовно пътувам понякога в хладилната чанта слагам и масло



Тема Re: има ли чисто масло българско без маргарин???!!нови [re: CHEЖEHБPИ3]  
Автор Kossoman ()
Публикувано20.03.08 10:25



на краве масло. Информацията не е съвсем прясна, но в общи линии може да ти послужи да се ориентираш. Няма кой знае каква търговска идея в кравето масло да се добавя маргарин и др. подобни, тъй като по начало кравето масло и сметаната са допълнителни продукти при производството на прясно мляко, сирене и кашкавал. Щеш-не щеш, те се получават при стандартизацията на суровината.
Това за маста в сирене Дунавия е стара градска легенда. Няма никакво основание да очакваш мас в него пак по обясними технологични причини. Това сирене се произвежда по специален метод - ултрафилтрация. На това се дължи фината му консистенция и измамното чувство, че е мазно. Всъщност масленото му съдържание не е по-високо от това на другите бели сирена. На същия сайт има публикувани данните от сравнителни тестове на сирена, кашкавали, минерални води, кисели млека, както и линк към , където можеш да намериш отговор на много подобни въпроси.



Тема Re: има ли чисто масло българско без маргарин???!! [re: Kossoman]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 15:37



отиди до някоя селска мандра и си купи масло,истинско,вкусно и евтино....Излиза ми около 8лв.килото



Тема Re: има ли чисто масло българско без маргарин???!!нови [re: ....]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.03.08 15:16



Най-близката мандра до София, където мога да намеря такова нещо, къде е?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: има ли чисто масло българско без маргарин???!!нови [re: ....]  
Автор..... (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 16:01



аз си го купувам от Пиринския краи




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.