Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 26.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Тема Гризене на нокти помощнови  
Автор ru (ot mecho pooh)
Публикувано23.01.08 20:59



Моя приятелка на 24 години си гризе ноктите от 1 година.Как мога да й помогна.? Приемам всякакви съвети. - rumi107@bitex.bg


Благодаря



Тема Re: Гризене на нокти помощ [re: ru]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано24.01.08 14:11



Някои пък си скубят косата, трети си чоплят разни пъпки. Това е някаква невроза. Ами първо да разбере защо и кога го прави и да се опита го контролира.

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: Гризене на нокти помощнови [re: ru]  
Авторfactfinder (Нерегистриран)
Публикувано24.01.08 16:59



Някъде четох, че е форма на автоагресия - не се дава израз на някакви чувства или притеснения.
Много е трудно със самоконтрол.
Синът ми е на 17 и си гризе ноктите откато почна училище.
Купих от аптеката специално вещество за мазане на ноктите с неприятен вкус- така че да го подсеща при гризване, но не ми е възможно да го следя дали се маже редовно и за сега няма никакъв резултат.
Ако някой знае нещо, което върши работа моля да сподели .



Тема Re: Гризене на нокти помощнови [re: factfinder]  
АвторДopиc (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 10:52



много противен навик....и аз като малка сьм го правила,но с порастването престанах,все пак исках да имам маникюр.Трябва да се спре навреме,з-то по-кьсно пло4ката а и целия прьст се деформира.Сега има много средства и методи за отказване от вредния навик.При малки деца намазване на ноктите сьс специален гор4ив лак/има го в аптеки и магазини за козметика/или поставяне на изкуствени нокти/много са твьрди и немогат да бьдат гризани/или ноктопластика/за мьже и жени/



Тема Re: Гризене на нокти помощнови [re: Дopиc]  
Авторжaнa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 10:12



доста вреден навик-дъщеря ми ена 15 и не мога да я отуча ,наистина плочката и е деформирана ,постоянно и говоря сравнявам и моят маникюр и нейното "творчество" но няма ефект . Знам че е нещо като напрежение но точно там да избива ..... Как ще се откаже просто нямам идея.Споделете!!!!!!



Тема Re: Гризене на нокти помощнови [re: жaнa]  
АвторЛopи (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 17:30



сложи и едни шини на зьбите/щом е на 15 сигурно има нужда/и ще видиш дали ше гризе





Тема Re: Гризене на нокти помощнови [re: Дopиc]  
Автор KaДжиKи (чаена церемония)
Публикувано31.01.08 08:12



Навикът е втора природа на човека - лош нави , определено! Аз си гриза ноктите и ако някой има решение, което да сподели, ще пробвам!
Автоагресия е донякъде, чела съм.
Ходих по собствено желание на психолог в "детската част" на МА като ученичка, предрекоха ми терапия от не знам колко си там години без гаранция, че ще успеем.
Знам само,ч е ако детето си цока палчето като малко, това е същото, след което родителите започват да натискат това да престане, следователно навикът се трансформира в друг. Ето, гризе си ноктите. Някои се преборват с това, защото "много хард и нищо не може да им се опъне", след което си чоплят пъпките на лицето /които ги е нямало/, или започват да пушат, пият и т.н., с други думи ако човек не махне дразнителите само по-зле може да стане.
Тогава ми казаха,ч е насилствено не е добре да се подхожда, т.е. с непрестани забеежки отстрани, защото отново ще се трансформира в нещо друго, а трябва да се поговори и да се прецени откъде идва душевното неспокойство на човека, какво го притеснява, от какво не е доволен, има ли някакви него ви си страхове, и когато се вземат мерки против дразнителите, тогава и тази автоагресия намалява и изчезва.
След консултацията настъпи един катаклизъм вкъщи, упълчих се на нашите с/у това да кандидатствам с нещо, което те смтаха за естествено, записах се на уроци по друг предмет и алилуя! След няма и 2 месеца имах много хубави нокти на ръцете.
Но като цяло само силна воля не помага.
Моментите, в които човек си пуска нокти обикновено са някакви периоди на безпроблемие и светли чувства. Но знаем, че не може все да е така и в такива моменти навикът отново се обажда, за съжаление.
Надявам се да не съм ви станала скучна, описах как аз виждам нещата, гриза си и до ден днешен ноктите.
Но имам супер плочки, което е странно, уж трябва да има деформация, а когато са дълги са много красиви и нищо им няма.
Само където бялата част на нокътя е много по-изразена, т.е. започва от по-рано.
Случвало ми се е да видя и жена, и мъж, които си гризат ноктите. Много странно, но все си казвам, че явно са по-притеснени или чувствителни личности, че нещо ги травмира, но не са разбрали какво е. Защото когато разбереш къде е камъчето в обувката, просто го изхвърляш и всичко се оправя.

Има три гледни точки - моята, твоята и вярната!


Тема Re: Гризене на нокти помощнови [re: ru]  
Авторrrrrrr (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 19:26



Трябва да се установи причината за гризането на ноктите и да се отстрани проблема.Аз като малка си гризах ноктите до кръв и баща ми мажеше върха на пръстите с лютива чушка

, но помогна.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.