Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:19 29.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Ослепявам ли?нови  
АвторBisa (Нерегистриран)
Публикувано24.12.07 13:39



Здравейте! Весела Коледа на всички и дано през новата година да сте повече усмихнати, лъчезарни и много, много здрави!
Нуждая се от съвет или мнение ! Моят проблем е: имам много високо късогледство, -10 и -13 диоптъра. Късогледа съм от 30 години, като диоптъра ми се увеличаваше прогресивно от година на година. От две години и половина, не съм променяла тия цифри, но от няколко месеца имам друг проблем, който страшно много ме тревожи и през главата ми минават и много страшни мисли. Преди четири месеца, започнах да усещам , че с дясното ми око (-13 ) става нещо особенно, започнах да не виждам ясно, започнах да чувствам напрежение, все едно някой ми натискаше окото. Лещите, които носех започнаха да ми дразнят. Отидох на лекар, той ми каза, че само съм вдигнала малко диоптъра. След няколко седмици гледайки с дясното око, започнах да виждам и една черна малка ивичка ( нещо като косъмче) , което се движи с преместване на погледа. Отново отидох на офталмотолог - вече друг, там ми казаха , че е най вероятно "кръвоизливче" и ми предписаха Ендотенол 150 мг, който пих по една таблетка в разстояние на двадесет дни. При тоя преглед, се оказа, че диоптъра ми е същият като преди две години и половина. Сега два дни, след преключване с лекарството, забелязвам, че същият проблем се появи и на другото око + това, че с него виждам и малка власинка, наподобяваща безцветно косъмче във вода. Този факт, страшно много ме претиснява! Дали ослепявам? Имам час за преглед в клиниката "Света Петка" във Варна, но е чак за 22.01 и до тогава ще откача!
Много моля, хора които са имали или имат моят проблем , да ми изкажат мнението си или още по-добре, лечението на този проблем.
Сърдечно ви благодаря , предварително!



Тема Re: Ослепявам ли?нови [re: Bisa]  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано25.12.07 23:05



Здравей,
Аз отдавна почнах да виждам такива "косъмчета" или "власинки", но черни. Сега са като петна.

Това е увреждане на стъкловидното тяло (при мен), което не се лекува.
При глаукома един от важните симптоми е напрежение в очите. След слагане на капки то се маха.
Дано да попаднеш на добър специалист, защото не всички лекари си вършат работата...



Тема Re: Ослепявам ли? [Кирилицата]нови [re: жeнa]  
Авторcf (Нерегистриран)
Публикувано26.12.07 13:03



е задължителна

Редактирано от bira_more на 26.12.07 20:14.



Тема Re: Ослепявам ли?нови [re: жeнa]  
АвторBisa (Нерегистриран)
Публикувано26.12.07 16:49



Моите също са черни, само едната е безцветна.Безпокои ме факта, че се увеличават количествено. Не се лекува така ли? И какво да очаквам, да станат петна и от там...............???????



Тема Re: Ослепявам ли?нови [re: Bisa]  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.12.07 14:32



Уф, какво да се прави.... Мойте петна също не са малко, а едното е по-голямо и постоянно го виждам, особено ако не гледам нещо мнго шарено.
Иди на лекар, даже не един и виж как си.



Тема Re: Ослепявам ли?нови [re: жeнa]  
АвторBisa (Нерегистриран)
Публикувано27.12.07 14:44



И при мен е така, като не гледам нещо бяло или светло се трае, но иначе .... толкова бързо ли се разви и при теб? за около месец - месец и половина.? А иначе още днес смятам да отида на преглед , но тия нашите лекари май не стават много. Сега ми се отваря да отида в Очен лазерен център "Вижън" , страх ме е да не стане обаче късно. Четох разни неща и нищо от тях не беше с добър край.



Тема Re: Ослепявам ли?нови [re: Bisa]  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано28.12.07 12:15



Не се развива бързо. Няколко години виждах "влакънца", а от половин година вече са като петънца. Аз съм на 43г.



Тема Re: Ослепявам ли?нови [re: жeнa]  
АвторБиca (Нерегистриран)
Публикувано28.12.07 12:51



А какво е мнението на специалистите? Аз съм решила да посетя Очен лазерен център "Вижън" и "света Петка " във Варна



Тема Re: Ослепявам ли?нови [re: Биca]  
Автор akupunkturist (и Лекар)
Публикувано29.12.07 15:11



Състоянието достигнато досега не се лекува, но може да се повлияе чрез акупунктура и билки процеса да се задържи на това ниво и да не напредва.

Иглотерапевт и Фитотерапевт


Тема Re: Ослепявам ли? [re: akupunkturist]  
АвторBisa (Нерегистриран)
Публикувано30.12.07 20:12



Сигурен ли си? И какво ми е състоянието според теб? Да не се рекламираш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.