Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 13.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: въпрос за билка-демир бозаннови [re: amazonian]  
Автор nababa (непознат)
Публикувано09.03.10 07:28



Mарсилеята е много рядка у нас и защитена. Среща се във водоеми, в плитката им част. Името и 'разковниче' се припокрива, според мен, с турското название 'демир бозан' (развалям желязо). Но противоречивите данни за билката, до които се докопвам, ме карат да се съмнявам, че и марсилеята е прословутия демир бозан. Истината продължава да се търси.





Тема Re: въпрос за билка-демир бозаннови [re: nababa]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано09.03.10 12:28



Цитираното интервю е с Халил Баев. Аз съм се срещала два пъти с него и моите впечатления са, че обича да преувеличава и с голямо желание експлоатира всякакви митове. Това не означава, че билковите му комбинации не действат - напротив - те се базират на натрупано познание от векове и той е събирал много рецепти, но обича и да се рекламира. Съмнявам се, че е намирал билката.

Всъщност ако билката е защитен вид, това значи, че вече е описана от науката. Възможно е да е някакво растение, което не е описано.

Don't tell me what I can't do



Тема Re: въпрос за билка-демир бозаннови [re: nababa]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано09.03.10 19:03



nababa,

Позволявам си да пусна комп. превод на инфото от маке-сайта:

Магичен билки anadolijskih ходжа "Демир Bozan" или "спирачка желязо" предизвиква голям интерес в цяла Турция и Bugarskoj.Navodno, тя е много силна билка, който разгражда всички черни магии, заклинания нищожен, помага на изопачаване устата, делириум, шок .. . е чудесно за зъбобол и възпалено desni.Dovoljno да си в устата на няколко минути и лечение на болестта nestaje.Navodno алкохолизъм, тютюнопушене ....

Един от най-мощните, но и много тайнствен растения, които се използват в работата си щедро навява турски hodzas голямо внимание и интерес mnogih.Pošto расте в недостъпни места и е украсена с магически свойства, които се заплащат в някои случаи и на няколко стотин евро.

В магически ритуали за изцеление и унищожаване на злото, Bozan Демир използват още две растения - и тинтява vrbena.Mora бъдат предприети в тихи води с три izvora.Voda без нито една изговорена дума носи в къщата, където го сварете тези biljke.Sve това е Mlađak.Onaj, който работи в този ритуал, а след това излезе с дясната си ръка и лявата ръка три пъти броя девет звезди на небето ....

В допълнение към лечението, използвани при обжалване късмет, особено тези, novčane.Onaj който иска да има добри печалби и късмет в пари преди бране на един завой и се отбелязва от четирите dijela.Onda лявата ръка събира растения и казва:

В нощта равенства дни

ден и нощ,

до река привлечени потоци

едно необятно море от реката,

Жените са привлечени от мъже

мъж жена

така че нека този законопроект

привлече ми късмет в пари.

Така тя се амин.

Чудотворната билка Демир Bozan или желязо превод razbij се споменава в босненската predanjima.Kako старата традиция казва, че е растение, което може да отвори всяка ключалка, ако го докосва кон с njom.Ukoliko да преча преминава краката си ще бъдат освободени.


Ако ви е трудно да поместите снимка може да ми я изпратите на мейл:
plovdiv5 кльомба mail.bg

Аз ще я поместя тук.

Очакваме и други мнения в името на истината.

Поздрави на всички !





Тема Re: въпрос за билка-демир бозаннови [re: amazonian]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано09.03.10 19:18



Здравейте,
За съжаление не познавам Халил.
Но в нета срещнах една натрапчива "обява" :

Няма да намерите ДЕМИР БОЗАН в аптечната мрежа, но можете да поръчате срещу 37 лв. при нас. За информация и поръчки звънете на - 02/850-87-62, 0886/10 78 23, 0887 599 268 или 0899/582-832. Можете да поръчате и с писмо на адрес 1000 София, п.к. 741 или на електронната ни поща: maria_treben@mail.ru, както и в нашия интернет магазин на store.chudesa.net.

И винаги когато започне някой да ме "убеждава", че няма да намеря еди какво си в аптечната мрежа , а ще го открия само при него, то това ми звучи като нагла измама.
Като онзи който косял демир борана на ливадата и пълнел чувалите.

Затова сме тук за да не вярваме на мошенници и да се докоснем до истината.



Тема Re: въпрос за билка-демир бозаннови [re: Жopo]  
Автор nababa (непознат)
Публикувано09.03.10 20:03



За съжаление и на мен не ми се отваря вече сайта за турска магия. Но на снимката в този сайт растението беше Дребно обичниче или Thalictrum minus. Можете да го разгледате в Гугъла. Среща се в Б-я и изобщо не рядко. Имам го в двора си. Пише, че е лечебно и маслодайно. Но е прекалено тривиално растение, за да е демир бозан, така си мисля аз. Един билкар преди време ми беше казал също, че смята че демир бозан е това растение. Расте по тревисти и скалисти места в цяла Б-я. Моето вече не помне откъде е пренесено, но най-вероятно от южните склонове на Стара планина, където често ходим на разходки. Има един автор за Родопите и Орфей - Никола Гигов. Не знам откъде черпи информация, но има книга зи билките и използването им в древността от времето на траките. Мой познат се беше срещал с него и Гигов му казал, че може да му покаже разковничето, но не му знае ботаническото име. Нямам представа как мога да се срещна с този човек, но бих опитала, за да видя какво растение ще ми покаже той и да го опрделя. Засега май изчерпахме всичката налична информация по въпроса.



Тема Re: въпрос за билка-демир бозаннови [re: nababa]  
Автор hospitalier (минаващ)
Публикувано10.03.10 04:43



Никола Гигов?Автора който пише за Орфей и древни мистерии?Ако си от София понзвам хора които могат да ми уредят среща с нег.И на теб разбира се.Доколкото знам е отворен за разговори човек.



Тема Re: въпрос за билка-демир бозаннови [re: hospitalier]  
Автор nababa (непознат)
Публикувано10.03.10 07:02



Да, за него става въпрос, но той може да покаже растението, евентуално ако се срещна с него при някое негово пътуване до Родопите. Както казах, не знам откъде черпи информация и дали може да се разчита напълно на нея. Той не знае ботаническото име на билката. Освен това, явно не става дума за рядко растение. И аз просто си имам едно наум. Мога да си организирам такава среща чрез общи познати, но трябва да намеря време да отида до Родопите през лятото, когато той е там.



Тема Re: въпрос за билка-демир бозаннови [re: nababa]  
Автор hospitalier (минаващ)
Публикувано10.03.10 13:58



Да, Никола Гигов е човек на който може да се има доверие.Убеден съм.Ако се инетересуваш потърси контакт с него.



Тема Re: въпрос за билка-демир бозаннови [re: hospitalier]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано10.03.10 14:48



И аз бих се включила, ако е възможно, в екскурзия из Родопите с цел да видим въпросната билка



Don't tell me what I can't do

Тема Re: въпрос за билка-демир бозан [re: нoвo]  
Авторrado (Нерегистриран)
Публикувано25.04.10 10:03



тук се обарках много.баткоми има проблеми с нервите мина преэ всякви лечения. положението му вече е зле-ЗАГУБИ ВЕЧЕ И РАЗУМА СИ.една жена ни каза за тая билка порачахмея через интер. сега чакаме дания доставят но като чета тук какво пишете вече имам чуството че маи се прецакахме.някои можели дани каже дали може наистина даму помогне тая билка .и дали това което сме порачали е билката моляви ако някои има опит с тая билка да пише на skype-radoslav497.МОЛЯВИ ПИШЕТЕ СЕРИОЗНО ЗАЩОТО ПОЛОЖЕНИЕТО МУ Е ЭЛЕ.ИСКАТ ПАК ДАГО ВЭИМАТ В БОЛНИЦАТА И ДАГО ТАПЧАТ С ДИАЭЕПАМ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.