Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:12 14.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: въпрос за билка-демир бозан [re: нoвo]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано15.02.09 10:46



Аз съм ползвал тази билка.Береше ми я баба ми. Има я по полски и горски терени.Помага за заздравяване на рани.В един литър вода се слага китка от билката и се вари докато водата остане на половина. След това раната се потапя в отварата. Също така може и да се пие за язви и гастрити. За съжаление съм забравил схемата, Спомням си само че се пиеше на гладно.
Аз я пиех като ученик против гастрит /носех си по половин бурканче от пюре от отварата, а остатъка го съхранвах в хладилник/.От тогава нямам стомашни проблеми.
Чул съм, че в по-висока концентрация отварата е отровна, но не съм сигурен.
Спомням си, че ако при варенето се изчака повече или се сложи по-голямо количество от билката, след това много ми се гадеше като я пиех.
Билката представлява нещо като твърда разклонена трева с четирилистни листа, но не е това от по горните снимки.
И последно да дам един пример: Педи около 3 години, докато поправях нещо, отверката отплесна и си пробих показалеца и средния пръст на меката част не посредствено до дланта.След две три накисвания раните буквало изчезнаха.



Тема Re: въпрос за билка-демир бозан [re: 777]  
Автор dama_spatia (непознат )
Публикувано15.02.09 11:55



много вероятно е, да я има тази билка в билковите аптеки.



Тема Re: въпрос за билка-демир бозан [re: 777]  
Автор Yankallarionova (непознат )
Публикувано10.03.09 15:22



Билката съм изпробвала при изгаряния, брала съм я с баба ми. При сериозни изгаряния не оставя дори и белег- още в първите дни се вижда невероятно подобрение. Ще направя опит да ви кача снимка на билката. Вижда се как изглеждат листенцата. Стъблото е четириръбесто. Снимката намерих в мрежата, но не знам латинското име. Ако някой го знае ще се радвам да го разбера...



Тема Re: въпрос за билка-демир бозан [re: cugar]  
Автор Yankallarionova (непознат )
Публикувано10.03.09 15:26





<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Yankallarionova на 10.03.09 15:28.</EM></FONT></P>

Така изглеждат листенцата. Моля ако някой знае как се казва на латински да сподели. Знам го от баба ми расте около гр. Ихтиман, брали сме го и на Люлин планина. Баба ми го знае от прабаба ми, в този край е доста популярно и се използва при различни болежки.

Редактирано от Yankallarionova на 10.03.09 15:31.



Тема Re: въпрос за билка-демир бозан [re: нoвo]  
АвторMoapeйн (Нерегистриран)
Публикувано13.03.09 17:09



по пазарите при бабичките - те така я знаят,
на аптекарски език май е синоним на виаграта

тръни има, дето им викат зъби

сега пак шми спрат нета, бан сигурно е малко за бабишкер кът мен (е нема па да псувам за ваш хаир)

Нямам вече период - спрях го,
неразбран народ ейййй



Тема Re: въпрос за билка-демир бозан [re: Yankallarionova]  
Автор bagryana (новак)
Публикувано14.03.09 18:05



Помага ли билката в случай на стар белег от операция? А ако се приложи непосредствено след махането на конците от операцията, дали би помогнала, за да не остане белег?



Тема Re: въпрос за билка-демир бозан [re: Yankallarionova]  
АвторBoдa (Нерегистриран)
Публикувано30.03.09 15:54



Янке, никаква снимка не се вижда. Опитай пак!



Тема Истината за демир бозан [re: нoвo]  
Авторdd-to-be (Нерегистриран)
Публикувано06.05.09 17:16



Билката се казва дребно обичниче (Thalictrum minus). На руски език е василистник малый.



Тема Re: въпрос за билка-демир бозан [re: нoвo]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано07.05.09 00:01





Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: въпрос за билка-демир бозан [re: tiger_tulip]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано08.05.09 23:47



Ако става дума за онази много бодлива билка - да. Ползва се и за защита на дома от магии.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.