Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 15.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как да победя гъбитенови  
Авторrpeйпфpyт (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 00:57



Имам гъбички на краката от съвсем малък, майка ми ми ги лепна. Дълги години са там и още не съм намерил начин да ги махна. Какво да правя?



Тема Re: Как да победя гъбитенови [re: rpeйпфpyт]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.05.07 13:59



Има доста писано във форума (в различните клубове). Виж например това:


Напиши горе в търсачката "гъбички" и ще ти излязат и други мнения. Успех!




Тема Re: Как да победя гъбите [re: rpeйпфpyт]  
Автор *jull** (())
Публикувано20.05.07 14:05



Има доста писано във форума (в различните клубове). Виж например това: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=doctor&Number=1937851924
Напиши горе в търсачката "гъбички" и ще ти излязат и други мнения.
Успех!





Тема Re: Как да победя гъбитенови [re: *jull**]  
Авторfrapefrut (Нерегистриран)
Публикувано28.05.07 17:49



Питам за алтернативен подход, не за лекарства. Всичко, което би минало през черния ми дроб моментално се изключва от списъка с възможностите. Аз отдавна съм свикнал с гъбите и ми е все едно, ама все пак не е престижно да имаш някакви паразити между пръстите на краката.



Тема Re: Как да победя гъбитенови [re: rpeйпфpyт]  
Автор aloefenka (непознат )
Публикувано03.06.07 21:32



Пробвали ли сте с алое, има силно антигъбично действие и е абсолютно безвредно



Тема Re: Как да победя гъбитенови [re: aloefenka]  
Авторфpyтrpaйп (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 11:57



Къде да го намеря?



Тема Re: Как да победя гъбитенови [re: фpyтrpaйп]  
Автортpeвa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 13:16



Дистрибутори на алое много .
Ей сега ще ти се покаже някой.





Тема Re: Как да победя гъбитенови [re: rpeйпфpyт]  
Авторвeяд (Нерегистриран)
Публикувано04.06.07 14:25



смятам ,4е това е заболяване на крьвта,от което наи 4есто боледуват телци и львове/мои наблюдения/.имах приятел с това заболяване,но не сьм боледувала.заболяването не е безобидно,и се налага консултация при лекар! ето някои не6та които ако не ви помогнат няма и да навредят.Антимикоти4ен спирт,компреси сьс запарка от мато4ина/ 1 с. л на 0.500 л.вода/,или коприва/100г.в 0.500л.вода-като билката кисне поне 1/2 час,прецежда се и се правят влажни компреси /,след това се намазват краката с *ЛОРИНДЕН*или *ГЕНТАМИЦИН*/антибиотик/



Тема Re: Как да победя гъбитенови [re: фpyтrpaйп]  
Авторapi (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 14:06



опитай с пчелни продукти, те са също почти безвредни.

Крем “ЧИЛИДОНИЯ”

Състав: “ ПЕГУС” компонент от прополис, висококачествен мед, восък, брезова кора.
Брезовата кора традиционно се използва за лечение на кожни заболявания, зарастване на рани и изгаряния.

Действие:
• Регенериращо;
• Противовъзпалително;
• Болкоуспокояващо; • Антибактериално;
• Антигъбично;
• Противооточно; • Избелващо;
• Против сърбеж;
• Отпушващо.

Показания:
• Рани (вътре “ЕЙ-ПИ-ВИ”, около раната – “ЧИЛИДОНИЯ”);
• Нацепвания на петите (преди лягане да се намажат стъпалата), мирис на краката;
• Изгаряния, също и слънчеви;
• Екземи
• Лишеи;
• Измръзвания;
• Мазоли;
• Гъбични увреждания на ноктите;
• Младежки пъпки;
• Целулит (да се мажат проблемните места преди лягане и да се покрият с марля)
• Пародонтоза;
• Псориазис (при което трябва да се приемат вътрешно “ЕЙ-ПИ-ВИ” и “ЛЖ-1,2,3”)
Подобни кремове са се изготвяли още в древен Рим. С използването на съвременни научни технологии КРЕМ «ЧИЛИДОНИЯ» представлява сериозно достижение в областта на почистване на кожата и грижата за нея.

Свойства: притежава естествено кератолично (отлюспващо), регенериращо, противовъзпалително, антимикробно, противоизгарящо и болкоуспокояващо действие. Използва се като допълнително средство при тропични язви, хронични пукнатини на кожата, псориазис, за профилактика на усложнения след изгаряне и измръзване, а също и като подмладяващо и подхранващо козметично средство.

Употреба:
При екземи - след почистване на стомашно-чревния тракт кремът се използва в течение на два курса по 10 дена всеки, с двуседмично прекъсване между тях -
В стоматологията – при парадонтоза, кариес (кремът се нанася върху венеца, при децата може с крема да се почистват зъбите), зъбен камък (като апликация – с крем се намазва марля, която се поставя върху венеца)
При заболяване на кожната повърхност – разтваря белези, сраствания, колоидни шевове, действа изглаждащо на дълбоките бръчки, отстранява лющещите се петна, действа добре при гъбични заболявания и стар херпес. Добре опъва кожата;
При диатеза – използва се външно;
При целулит – КРЕМ «ЧИЛИДОНИЯ» се нанася върху проблемните участъци с потупващи движения на пръстите. Курсът на лечение е 10 дни, след който следва 10 дневна почивка. С крема може да се прави масаж (в този случай КРЕМ «ЧИЛИДОНИЯ» действа изгарящо за мазнините).
Поставен под езика КРЕМ «ЧИЛИДОНИЯ» (колкото главичката на кибритена клечка) повишава активността на главния мозък, подобрява сърдечния ритъм, понижава вътрешно-черепното налягане, помага на капилярите да се пречистят от продуктите на метаболизма.
При простуда – виж крем «Тенториум».
Начин на употреба: ежедневно, във вид на компреси върху наранения кожен участък. След 2 – 3 часа остатъка от крема върху кожата да се отмие с топла вода. 12 – 14 процедури.
За профилактика от рецидив се провеждат 2-3 процедури седмично.
Препоръка: преди първата употреба направете проба: нанесете малко количество КРЕМ «ЧИЛИДОНИЯ» върху вътрешната повърхност на горната трета част на подмишницата. При отсъствие на зачервяване, подпухналост, сърбеж, можете да използвате крема в съответствие с указанията.



Тема Re: Как да победя гъбитенови [re: фpyтrpaйп]  
Автор aloefenka (непознат )
Публикувано10.06.07 14:38



телефона ми е 0899 337232
Обадете ми се, за да ви кажа как да си помогнете с алое




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.