Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 20.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема пърхутнови  
Авторoxxxxx (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 15:57



Привет. Имам следният проблем. От известно време ми се появи отвратителен пърхут. Много интензивен, ако изобщо тая дума може да се използва за пърхут. От повече година вече. Пробвах всички възможни анти пърхутни шампоани на пазара- нищо. Пробвах да си плакна косата с оцет- нищо. Някой знае ли някаква бабешка рецепта или нещо, което да му е помогнало на него?
Благодаря предварително!

PS- с низорал няма да се мажа, ако ще да ми окапе косата



Тема Re: пърхутнови [re: oxxxxx]  
Автор elsaa (непознат )
Публикувано21.02.07 17:23



Дай подробности

мазна или суха коса имаш, кожа ти мазна ли е или суха също е важно.

Косата, след, къдрене ли е, след боядисване ли е и въобще дай някакъв ориентир. Пърхута след ходене на фризьорски салон ли го получи или?
- за да може да ти се даде наистина полезен съвет.



Тема Re: пърхутнови [re: elsaa]  
Авторoxxx (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 17:08



Ами кожата ми е суха, но косата ми е мазна и така е било винаги. Не се появи след фризьор. Не съм се къдрила никога. Боядисвам се от време на време, но според мен не е от това, защото не съвпадна появата му с боядисване. Бях си купила едно шишенце "себорал" от аптеката и наистина ми се беше махнал от него. Но сега е пак нещо ужасно просто. Не зна какво друго инфо да дам.



Тема Re: пърхутнови [re: oxxx]  
Автор elsaa (непознат )
Публикувано22.02.07 18:41



До тук все пак е нещо като инфо.

Понеже кожата е суха, а косата мазна това е малко сложна комбинация.

За да се обезмазни косата я мийте с халадка а не с много топла вода. От много топлата вода се активират мастните пори от загряването и се умазняваище повече. Опитайте с : Хума и лимон - но това изсушава още кожата, по лекото е Хума и оцет. Забърквате пропорциите както пише на пакетчето или шишето, след като хумата се разтвори нанасяте на главата и оставяте да изсъхне, едва след това изплаквате само с хладка вода. Без шампоани и без сапуни.
Друг вариант е да си купите така нежелания от Вас низорал. Сега, аз не знам кой Ви е казал че от него опада коса

Значи ако се престрашите да си го купите, кажете че става въпрос за мазна коса и суха кожа. Употребява се така : В ръка си поставяте малко от шампоана разреодате с малко вода и си шампонирате косата, но не търкайте от търкането се умазнява косата. Останете така 5 минути ни повече ни по малко. Изплакнете.
Още на 2-3 път от ползв. на ншзорала виждате че нямате нужда да го полз. вече и си го пазите остатъка за всеки случей.

Желая Ви всичко хубаво !
Елза



Тема Re: пърхутнови [re: oxxxxx]  
Автор alterable (непознат )
Публикувано27.02.07 10:16



Здр :)
По тая тема се е писало и се пише често и тук и по други форуми, та аз си запазих моята история в компа си за да я пейст-вам при нужда.
От около 30 годишни имам пърхут, понякога излиза и себорея, напоследък са си постоянно и двете. Всички които препоръчват шампоаните Низорал и подобни, са щастливци ако са се оправили. Аз пих преди години Низорал на хапчета заради гъбички на ноктите. Пърхута ми изчезна за месец, два и пак се появи и то докато още пиех низорал. Та хапчетата не ми помогнаха, камо ли шампоаните. Аз съм опитал повечето от наличните шампоани по аптеки и козметики и не са ми помагали. Понякога проблема ми намалява от самосебеси, без значение какъв шампоан ползвам.
Но на много хора им помагат тия шампоани, защото определено причините са индивидуални и различни.
Една биолечителка след като ме сканира, ми каза:
"мога да ти взема парите и да ти дам една кошница с билки против пърхут и себорея, но няма да ти помогнат. Проблема ти е в обмяната на веществата, по специално - черния дроб. Боледувал си на крак Хепатит (така тя е видяла разбития ми черен дроб от Низорал, Ламисил и килограмите антибиотици, които са ни предписвали докторите с лека ръка през годините и никой не ми е казвал, че така ще получим интоксикация).
Генетика, начин на живот - движение, какво ядем и пием.... колкото може по-малко синтетични медикаменти и храна... това е - и не само за проблемите с пърхута и себореята, а за всичко. Но ако си от хората, които предпочитат кетчуп и майонеза пред пресен домат (заради липса на време или наличност мързел да си направиш салата) няма да ме разбереш


Следващото което ще опитам е "Чемерика"
Желая ти късмет и ако се подобриш от нещо, сподели :) тук или на valepika@mail.bg



Тема Re: пърхутнови [re: alterable]  
Авторoxxx (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 16:52



Много благодаря за адекватния отговор. Не, вегетарианка съм и почти избягвам другите боклуци, за които споменаваш. Някой би казал - ето, значи е от това. Но не е. Както и да е. Препоръчаха ми нещо, което още се настройвам психически за да започна. Да си правя маска на косата с урина.
Гнусно звучи, но още по-гнусно е изгледът на глава с пърхут.

Поздрави и успех!



Тема Re: пърхутнови [re: oxxx]  
Автор ainshtain (минаващ)
Публикувано27.02.07 17:03



две хапчета низорал се смесват с две лъжици ябълков оцет . разбъркват се добре докато се разтворят хапчетата и се допълва с половин литър вода.след измиване на косата се изплаква с разствора.направете го пет пъти и край на пърхута.



Тема Re: пърхут [re: oxxx]  
Автор ainshtain (минаващ)
Публикувано27.02.07 17:06



допуснах грешка . хапчетата са нестатин



Тема Re: пърхутнови [re: ainshtain]  
Авторoxxx (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 09:08



Много благодаря! Ще пробвам още днес. Ако се получи ще почерпя една гооооляма водка





Тема Re: пърхутнови [re: oxxx]  
Автор ainshtain (минаващ)
Публикувано28.02.07 10:15



аз също имах големи проблеми с пърхута .изпробвах абсолютно всичко за което се дискутира в темата но без или със слаб ефект.с тази рецепта ефекта е поразителен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.