Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:54 03.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Анкета - за рекламитенови  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано26.01.07 23:19



И така - питането ми е какъв подход трябва да имам към рекламите и кое да бъде третирано като реклама.


Кое е реклама от мненията и темите в клуба*
Реклами са Егологията** и всички лечителски теми***
Егологията**
Лечителите***
Нищо от изброеното. Модератора се вживява.
Само хиперлинка на модератора.



Само регистрираните могат да гласуват - не е ограничение въведено от мен.
Разбира се всеки може да си изкаже мнението - дори е желателно, независимо регистриран или не.
________________
*Имам предвид от темите и мненията които са "актуални" в клуба - тоест на база първите 2-3 страници.
**Реклама на Егологията, и на конкретна телевизия
***Мнения от сорта - какво ще кажете за еди кой си лечител, е в същност реклама на самия лечител.

Bеer? Mоre?



Тема Моето мнение е яснонови [re: bira_more]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано26.01.07 23:38



Аз смятам информация от сорта на:

В отговор на:


Егология
http://esotherica.freecom-int.com
Телевизия М-САТ, петък ,21.00-22.00.



за реклама. Реклама на телевизия, и на телевизионно лечителство.
Мнението ми за телевизионните лечители е особено нецензурно та няма да мога да го споделя тук. Рекламата на медицина е забранена (не че не се нарушава тази забрана де). Но подобни забрани за алтернативни лечения май няма. И за това има реклами на космо дискове, егологии, и какво ли още не.

Нямам против алтернативната медицина. Само дето според мен има огромна разлика между акупунктура и други източни практики от една страна, и разредена вода или телевизионни лечители от друга.
В същност най-голям опит имат проповедниците - и те смятат че трябва да сведат Истината за живота, вселената и всичко останало до разни неуки диваци (задръстени лекари).

Bеer? Mоre?



Тема Бира,нови [re: bira_more]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано27.01.07 19:08



прав си, не се вживяваш. Освен знахарите и егологЪТ, тук пускат реклами на разни видимо вредни и опасни препарати. Трий по свое усмотрение.



Тема Re:bira_moreнови [re: bira_more]  
Авторfirst (Нерегистриран)
Публикувано27.01.07 21:55



В отговор на:

Ако някой каже че има червено петно на врата - кен има пълното право да го насочва на където си иска. Ако някой обаче се оплаква от други неща - и кен му прави червено петно на врата та да го насочи към Захариев - е тогава е реклама. ' bira_more

-Не казвам нищо вече за червеното петно, а пиша за биоенерголечение.

'Тогава как да тълкуваме линка, който поставяте във всеки ваш постинг освен като антиреклама на хомеопатията, което също е един вид реклама-но на официалната медицина!' acтpoapт

'Приемете, че в този форум балъците(съветвам Ви да подбирате по-внимателно думите си), които ще ви се вържат са твърде малко!'
beer-more

-Подкрепям 'астроарт' и миаля,че Вие сте предубеден относно алтернативните методи на лечение( oсобено Егологията)--> не Ви е мястото да модерирате в този клуб.

Егология
http://esotherica.freecom-int.com
Телевизия М-САТ, петък ,21.00-22.00.



Какви са тези простотии,долнопробни пасквилчета,то направо вони на кенеф. Като чете тези нацвъкани фрази на човек да му се доповръща.
Такива крилати фрази може само един болен мозък да съчини,а още по болен мозък да ги напише под предтекст,че може да пише каквото си иска.Това си е направо диагноза.




Тема Re: Модераторанови [re: bira_more]  
Автор lifejuice (непознат)
Публикувано28.01.07 13:23



Изложих моите доводи,че модератора е предубеден по отношение на алтернативните методи на лечение. Достатъчно е човек само да прочете статията за 'плацебото'.
Вие, господин модератор, да не би да сте с медицинско образование?
Жалко,защото доста от вашите колеги вече разбират колко полезно нещо е Егологията. Но всчко нещо с времето си.

Разбираме ли се с тази сигнатура да давам отговори или искате в този клуб да останат само онзи с zi-gun(който ,между другото , си направи чудесна реклама обиждайки по много грозен начин) и Вие с плацебото.
Това е,което мога да кажа.

Егология
http://esotherica.freecom-int.com





Тема Re: lifejuiceнови [re: lifejuice]  
Авторfirst (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 14:16



В отговор на:

Жалко,защото доста от вашите колеги вече разбират колко полезно нещо е Егологията. Но всчко нещо с времето си.




ТЪПИ умозаключения на болен мозък.



Тема Re: Модераторанови [re: lifejuice]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано28.01.07 15:19



За мен е приемливо.
За останалите - не знам.
Ако беше приел препоръките ми, преди тази анкета, щяхме да приключим. Сега, клубарите имат думата. Както виждаш съм сложил пълна палитра отговори. Включително и такива които са директно срещу мен,
За момента ще оставим нещата до тук. Но ако хората пожелаят допълнителни промени - ще се съобразя с мнението им.
Според мен, можеше да направиш нещата по удобни и по малко дразнещи - тоест по ефективни, но не пожела - твоя воля.

Все пак трябва да припомня, че в началото когато станах модератор в този клуб, аз приложих доста усилия в полза на Захариев. Защото го обиждаха, а обидите трябва да се модерират (в този клуб).

Моята цел е много проста - да въведа абсолютния минимум ограничения, за да може клуба хем да е жив хем обидите, псувните и всичко останало да е сведено до минимум.

Не понасям реклами. Независимо дали рекламират чудодейно лекарство за отслабване или нещо друго. Няма чудеса - в същност има но те за това са чудеса защото стават рядко и не се продават на пазара.

Всичко в този живот се постига трудно, с много усилия. И отслабване, и ползотворни ефекти от ци-гун, акупунктура или каквото и да е.

Имам непоносимост към рекламите, особено на медицинска тема. Споменах го. За мен, всеки, който рекламира, каквото и да е по телевизията, особено ежеседмично (или по често), на медицинска тема е опасен за хората, и полезен за своя джоб. Независимо дали рекламират чудодейна ваксина, средство за отслабване, разредена вода която помагала, или някакво учение или пък някаква пирамида която помагала на слепите да ходят, на глухите да виждат, а на куците да виждат. Това за мен е най-отвратителния бизнес който може да съществува - защото е насочен към хора които не са в състояние за трезва преценка. Не току така законодателя е ограничил изрично подобни реклами. Но в България се намират начини за заобикаляне на закона.

Ако е за въпрос, за 10 минути могат да се синтезират един куп препоръки, които ще доведат до по здраво население. И това са препоръки в пълно съответствие на медицината, и здравия разум. Елементарни неща - по рационално хранене, повече движение, повече течности, по малко сол, по позитивна нагласа....

Аз, в този клуб не модерирам мнения, които по мое мнение са опасни за здравето и живота на болните. Нито модерирам препоръки които ще доведат до излишни разходи и никаква полза за болния.
Модерирам неподходящо поднесените реклами на медицинска тема, най-вече онези, които дразнят други участници в клуба. Моето отношение особено значение няма.

Онези, които са се вслушали в препоръките ми, са били много по малко ограничавани (в сравнение с онези които не са се вслушвали). Просто защото имам много опит във виртуалната комуникация. И защото аз съм си направил моите грешки, и съм се поучил от тях.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Модераторанови [re: bira_more]  
Автор motle ()
Публикувано30.01.07 11:05



здрасти!

за да се оправиш от някакъв проблем, трябва ТИ да поискаш, и то много, и ако щете - трябва да се молиш дори,
а не както тук - "лечителят" да те подканва и примамва...........

и се гаврят на гърба на хора в нужда...
------------------------------------
нито в тази тема, нито в темите с уж отзиви от пациенти ми се четат мненията -

загуба на време и на усилия дори да се чете, камо ли да се спори с хора без морал и без въображение - досадни с измислиците си какво им се било случило на тях и др. плоски лъжи

аз съм за церберско триене

бира, действай по твое усмотрение; на който не му харесва - чупка!
то това няма да са жертви, това са паразити - тези, които ще "пострадат" от триенето, и нито са истински, нито са деликатни



Тема Re: motleнови [re: motle]  
Авторfirst (Нерегистриран)
Публикувано30.01.07 19:57



Човече,ти откъде се пръкна????? Браво, аферим,ашколсун,прима,белисимо!!!!!!Ти
назова нещата с истинските им имена,с тебе
може да се барабари само Христо Стоичков,
единственият жив велик българин. Искренно твой





Тема Re: motleнови [re: first]  
Автор motle ()
Публикувано31.01.07 11:55



това е едно от местата, откъдето продължавам да минавам да видя какво се появява, но само чета, предполагам, че много хора правят така

преди доста време съм намирала тук много ценни според мен неща - от сорта на разни природни лекове

затова ме е яд на изкуствените теми; не че е лошо да си рекламират нещо там, но не по този начин и така натрапчиво

пък нали това е място за "говорене", а не за надлъгване

хубав ден!:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.