Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 03.05.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ангинанови  
Автор sarabia (минаващ)
Публикувано22.12.06 21:25



От 2 дни съм с ангина.Днес опитах да си направя гаргара с чай от лайка,в който е разтворен малко йод и сода бикарбонат.Казвам опитах,защото повечето го глътнах.Дали ще си навредя по някакъв начин след като съм изпила този йод?Или ще ми облекчи така или иначе състоянието?





Тема Re: ангина [re: sarabia]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано22.12.06 23:21



Не йод, а йодасепт ти трябва за гаргарата. Гледай да не гълташ повече. Пропорцията е 1:8 до 1:16. В полза на водата, разбира се.

И аз много трудно се научих да се гаргаря...



Тема Re: ангинанови [re: little_rabbit]  
Автор sarabia (минаващ)
Публикувано23.12.06 09:39



Етанолов разтвор на йод 5% се казва.А на кое се казва йодасепт?



Тема Re: ангинанови [re: sarabia]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано23.12.06 12:49



На йод-повидон. Питай в аптеката и си вземи такъв. Има различни търговски имена, но фармацевтите знаят за какво става дума.

Редактирано от little_rabbit на 23.12.06 12:50.



Тема Re: ангинанови [re: sarabia]  
Авторfirst (Нерегистриран)
Публикувано24.12.06 18:20







Тема Re: ангинанови [re: first]  
Авторho (Нерегистриран)
Публикувано26.03.07 09:48







Тема Re: ангинанови [re: sarabia]  
Авторyes (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 20:01



нищо ти няма!!!!!!



Тема Re: ангинанови [re: yes]  
Автор *jull** (())
Публикувано25.05.07 00:27



Най-вероятно ВЕЧЕ ангината е минала! Та това са 5 месеца (от 22. 12. 2006) до сега!...





Тема Re: ангинанови [re: *jull**]  
Автор sarabia (минаващ)
Публикувано25.05.07 17:15



Така е ,моята ангина я забравих вече,но ще съм благодарна за бабини рецепти .Преди няколко дни сина ми беше с ангина и се бях побъркала от притеснение,кашляше като обезумял и се оплакваше от болки в гърлото.Опитах се да намажа в устата докъдето ми стига пръста с мед и сода,но той повърна,слагах компреси с ракия,но аз се удуших от миризмата им,пък камо ли детето и го махнах

Ще се радвам ако някои предложи ефикасни бабини рецепти.

[image][/image]

Тема Re: ангинанови [re: sarabia]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.05.07 10:34



Ето две "бабини рецепти":
1. Компрес от 1 сварен белтък и 1 с. л. пудра захар. Слага се върху кърпа или марля, после - найлон, вестник, а най-отгоре се увива с по-широк шал (шалът може да се увие около гърлото през ушите и да се завърже на главата). Компресът престоява 1-3 часа. След като се свали, е добре гърлото да се увие само с шалче за още 30 мин., за да не изстива веднага.
Ефектът е поразителен - компресът изтегля гнойта и успокоява гърлото.

2. Затопля се извара (малко над телесна температура) и с нея се прави компрес на сливиците, с койте се преспива през нощта. На сутринта изварата се сменя. Тя също е чудесно средство за изтегляне на гнойта. Компресът се прави по гореописания начин.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.