Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:44 23.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Как да се справя с акнето?нови  
Авторdoomed (Нерегистриран)
Публикувано29.12.05 00:48



Имам акне от 2-3 години.Постоянно ми излизат пъпки, след които остават белези и в/у лицето ми са се образували ямки (дупчици-като белези)..
Ходих при доктор в София, която ми предписа Тетроциклин(пих го о/о 5 месеца) от който спряха да ми излизат пъпки, след като го спрях (Тетроциклина) пак започнаха да се появяват..Използвала съм още:Скинорен, Глико-А, Zinerit, Контракттубекс -не помогат или помогнаха ми за малък париод и след това пак започнаха да ми излизат пъпки. Ползвам и Лептен, но не ми помага, какво да правя? Сега са ми дали рецепта с алое за акне , но още не съм я приготвила и използвала, ако някой е имал подобен проблим (и / или е използвал тази рецепта с алое за акне да сподели-помогнала ли му е) моля да сподели как се е справил с наго ! Благодаря !



Тема Re: Как да се справя с акнето?нови [re: doomed]  
Авторnatur (Нерегистриран)
Публикувано29.12.05 23:32



Как си пила 5 месеца тетрациклин? Кой лекар ти е предписал това!
На колко години си?
Успех в борбата с акнето се получава, когато се лекува целият организъм - достатъчно дълго, достатъчно търпеливо и достатъчно компетентно. С прилагането на "нещо" чуто от тук от там, пиенето на някакво хапче, ползването на прехвалени козметики и т.н. добър и траен резултат не се получава.
Комплексното лечение се насочва преди всичко към диетата-без захар и сладки храни вкл. и шоколади, ограничаване на солта, ограничаване на месото, млякото, изхвърляне на бялото брашно и храните от него,да не се употребяват мазни храни от животински произход, салами, да не се пие кока-кола, безалкохолни напитки, различни фабрични джусове, пикантни подправки
Подходящи храни са: пресни плодове и зеленчуци в по-големи количества, пълнозърнесто брашно и приготвени печива от него, крехко месо - пиле-по възможност домашно, риба, бобови храни, пресен фреш сок от моркови, домашно обикновено кисело мляко, храни с богато съдържание на влакнести вещества
Полезно е пиенето на добра вода до 2 литра дневно, като от време на време може да бъде и минерална, но не постоянно!
С правилният режим на хранене и изхвърляне на вредните навици се подпомага детоксикацията на организма
Трябва да се излекуват хронични възпалителни процеси като зъбни, синузити, хреми, гинекологични и т.н.
Трябва да се води борба със стреса и тук ще допълня отличната роля на съня започнал преди полунощ
Често наличието на хранителна алергия е предпоставка и за появата на акне
Често употребата на противозачатъчни лекарства е предпоставка за акне
Употребата на някои лекарства също способства появата на акне като стероидни, антидепрасанти, противоепилептични
Хроничният запек води често до появата на акне
Недостигът в организма на витамини, минерали също подпомага появата на акне-(преди всичко витамин А, С, цинк, магнезий)
Замърсената околна среда, замърсени и лоши условия в дома, училище, работа, населено място също са фактор подпомагащ появата на акне
Употребата на неподходящи козметични продукти, грим, прекалено големи грижи за кожата на лицето също способстват появата на акне

или за оздравяване на кожата са необходими:
достатъчен сън
чист въздух богат на кислород - повече сред природата
да не се допуска запек дори и еднодневен!
да се спазва необходимата диета
да се пие достатъчно вода и фреш сокове - ускорява се детоксикацията на организма, внасят се необходимите биоактивни витамини и минерали
да има достатъчно двигателна активност
да се ползват неагресивни козметични продукти и методи - подходящи са природни продукти без химия
да се ограничи до минимум употребата на лекарства

При спазване на такъв комплекс се хармонизират функциите в организма вкл. и хормоналните, които се приемат за основна причина при акнето, повишава се устойчивостта към инфекции, намалява се повишената секреция на мастните кожни жлези, подобрява се кръвоснабдяването на кожата и т.н.

И да се подчертае дебело - цигарите и алкохола са на първите места от вредните фактори, подлежащи на изхвърляне

Колкото до Алоето днес това растение се ескплоатира като проспериращ бизнес, но не е панацея
Защо трябва да пренебрегваме отличните висококачествени български билки като лайка, камшик, глухарче, невен, ехинацея, черен бъз, листа от орех, лавандула, мащерка, билки укрепващи функцията на черния дроб, билки подобряващи функцията на храносмилателната система, билки "прочистващи" кръвта, билки подобряващи функцията на бъбреците, билки детоксикиращи организма и т.н. Напр. прочетете за състава и лечебните свойства на ореховите листа и ще се изумите като разберете какви широки възможности имат.



Тема Re: Как да се справя с акнето?нови [re: natur]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 12:43



"Колкото до Алоето днес това растение се ескплоатира като проспериращ бизнес, но не е панацея
Защо трябва да пренебрегваме отличните висококачествени български билки като лайка, камшик, глухарче, невен, ехинацея, черен бъз, листа от орех, лавандула, мащерка,"

Алоето е специфична билка за много кожни заболявания. Впрочем, Ехинацеята също не е българска или дори европейска билка. Билките се подбират въз основа на техните лечебни свойства, патриотизмът тук е неуместен. Някои от билките, които сте посочили може да са български, но няма да помогнат в дадения случай.



Тема Re: Как да се справя с акнето?нови [re: doomed]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 12:50



В случай, че в основата стои хормонален дисбаланс, което е доста вероятно по описанието, той трябва да се коригира, за да се изчисти кожата. Направи консултация с добър гинеколог и необходимите изследвания, особено ако имаш и други оплаквания заедно с акнето.

Иначе много добре изчиства кожата чай от коприва - всеки ден по няколко чаши, поне месец.



Тема Re: Как да се справя с акнето?нови [re: Mими]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано25.01.06 10:40



Наистина чаят от коприва много помага. Аз също страдах от акне в продължение на много години и единственото от което имаше ефект беше чаят от коприва.



Тема Re: Как да се справя с акнето?нови [re: Eвa]  
Авторdoomed (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 21:40



Blagodarq !! za syvetite..az si napravix edna recepta s aloe i mislq, 4e ima nqkakyv efekt, no az go piq ot skoro..piq i kopriva, oba4e na tabletki!!
6te vidim s te4enie na vremeto kakvo 6te stane po-natatyk!!
a sy6to izpolzvam i krem'bo4ko' , kakto i salicilov spirt..
i taka..



Тема Re: Как да се справя с акнето?нови [re: doomed]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 22:06



Като стана дума за крем ме подсети да ти кажа, че е добре да купиш един хубав крем специално за проблемна кожа, например Елубиол на Рок. Може да ти се види скъпичък, но един такъв крем върши много добра работа срещу пъпки.

Салицилов спирт, дори и да си съвсем млада, ползвай само като изключение, за кратко време и само ако е крайно наложително - кожата страхотно много се разваля от спирт!! Не го ползвай на цялото лице, а само тук-там мацвай върху пъпките. При първа възможност спри да го ползваш.

А копривата при всички случаи е много полезна за пречистване. По-добре е, ако си я купиш сушена от някоя билкова аптека и си я правиш на чай.

Успех



Тема Re: Как да се справя с акнето?нови [re: Mими]  
АвторKaти (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 11:59



Прочетох много полезна ингормация относно заболяването.. Аз също имам този проблем,но.. наскоро чух за някаква терапия с кислород.Не съм много наясно как се процедира,но до колкото разбрах обогатяват проблемната кожа-тази която има акне, с кислород ,посредством апрат.Освен върху кожата,се деиства компленско,като през носа ти вкарват в организма също чист кислород.
Ако някой знае повече за този вид терапия,ще съм благодаряна ако сподели ?!





Тема Re: Как да се справя с акнето? [re: doomed]  
Авторken (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 13:30



Аз лично не съм имал проблема 'акне',но на хора,които са го имали им се е помогнало чрез Егологията. Това обаче са хора,които са имали на тиловете си червен белег(петно),т.е. ако ти имаш такова петно Егологията може да помогне и на теб. За повече инфо можеш да видиш тук:
http://esotherica.freecom-int.com

Можеш също така и да гледаш предаването на Димитър Захариев по телевизия М-САТ в петък от 21.00 до 22.00(на живо) и в сряда от 13.30 до 14.30 ( повторение).Там можеш да видиш и телефоните на екип 'Егология' и евентуално да се свържеш с тях.



Тема Re: Как да се справя с акнето?нови [re: ken]  
АвторKopбoвckи (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 14:23



Димитър Захариев тук се ползва с печалната популярност на топ шарлатанин.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.