Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:07 15.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Quantum Touchнови  
Автор intendo (непознат )
Публикувано19.09.06 21:12



Hапоследък се разпространява с голяма скорост -вероятно най-достъпната за всеки форма на лечение-самолечение -QUANTUM TOUCH - Квантово докосване.Скоро страницата му на интернет ще се превежда от английски на немски ,датски и тн. За тези които се справят с английски -ето адреса-

http://www.quantumtouch.com/QT_Covers.php

.Там в ляво можете да слушате лекцията на автора -Ричард Гордон. Според него-а и според моят опит техниката може да се научи за два дни и после не можете да я забравите.Авторът вече е бил издал няколко книги за Енерголечение (жизнената енергия на човека) когато попада при натурален лечител в Америка-Роберт Размусен-които от 30 години лекувал по свои начин с голям успех.Сеансите му по лекуване на измествания в скелета изумили автора и той се сприятелил с лечителя и изучил невероятно простата му тхеника.После идва книгата -Quantum Touch-наречена от критиците-ПробивЕнерголечението.Революционното е че наистина всеки е способен да я научи -и резултатите идват много бързо-почти в момента.Техниката е едно просто дишане в такт 1-4. Вдишва се и издишва през устата (но във варициите също ефекта продължава). вдишва се -1 такт-като при плуване и издишва 4 такта като към краят издишването се забързва (със свиване на коремните мускули-дишането е коремно)-авторът казва-представете си че духате свещ-също-че духате гореща напитка-и при вдишване гълтате обратно издишаният въздух.Представяте си че при вдишване енергията ви тръгва от краката до върха на главата(като два потока) и при издишване слиза до дланите ви.През това време дланите са положени там където имате проблем-болка -неразположение-ако имате болка обикновено след време тя се измества на друго място на тялото-премествате ръцете там -i така докато намалее или изчезне.Единственото условие да правите дишането без прекъсване и сеансат да трае по възможност по-дълго време-препоръчва се час -час и половина но понякога и 15 минути са достатъчни. Не е необходимо през цялото време да броите такта а също и да си представяте(усещането) на вдигащата се и слизаща енергия към ръцете. След като процесат се е задвижил можете да продължите само дишайки и държейки ръцете там където смятате че има нужда.Можете да лекувате сам себе си, друг човек,животни и растения. Най-ефикасно е ако друг ви лекува,но самолечението е също много ефикасно. Легнали или в каквото и да е положение-и разбира се в спокойно и отпуснато състояние.Дотук всичко от главното е казано-има и детайли без който може но за интересуващите се мога да разкажа още. Най-впечтляващи са възстановяванията на гръбнака-скелета ,черепа-тъй като те са видими.Ефикасно е и за всички болести и проблеми.Когато нямате конкретно място за лечение полагате ръцете по Чакрите-както при Рейки. най-доволни са от резултата натуралните лечители-Рейки,хиропрактици,остеопати,акупунктуристи,qi- гонг и така нататък-които прилагайки Quantum Touch-техника-увеличват мнoгoкратно възможностите си да лекуват





Тема Re: Quantum Touchнови [re: intendo]  
Автор heyoan (непознат )
Публикувано21.09.06 11:31



здравей intendo

Аз също се интересувам от Quantum Touch, имам намерение да закупя книгата дисковете . Ти самият пробвал ли си терапията? Може ли всеки да я научи и прилага за себе си без да е лечител? Има ли я преведена на български вече?



Тема Re: Quantum Touchнови [re: heyoan]  
Автор intendo (непознат )
Публикувано22.09.06 14:11



Hey,ne znam da e prevedena-shte mine oshte vreme dokato...No -na tehniiat sait im a
mnoogo informatziia-lektziiata moje da se slusha -i v tehnite news letters.
No-vsitshko moje da se svede do dishaneto 1-4 i 2-6 i polaganeto na ratzete-znatshi Reiki-naposledak gp pravia s mantruvane -za shtastie na sasedite.

Vetshe praktikuvam-okolo 4-5 mesetza.Triabvashe mi vreme dokato smelia infornatziiata-VSAHSNOST kolko prosto moje da bade -ako iskame(za malko da ne sme idioti).Edno dishane...





Тема Re: Quantum Touchнови [re: intendo]  
Автор heyoan (непознат )
Публикувано22.09.06 15:51



благодаря за отговора, жалко че не преведен, струва просто по-скъпо да се купува на английски, на здраве да е.
Ти как научи методиката- от книгата или ходи на обучеие?Какви са ти впечатленията и резултатите?Трябва ли човек да завърше РЕйки преди това?

Моята енерголечителка казва че работа с енергия не се учи, Рейки и Quantum Touch твърдят обратното- на кого да се вярва?

Благодаря за отговора предварително и приятен уикенд.



Тема Re: Quantum Touchнови [re: heyoan]  
Автор intendo (непознат )
Публикувано22.09.06 20:16



Knigata ia izpisah ot Amerika v Kanada za okolo 30 can doll.No tova koeto me vpetshatli e tshe zialata tehnika e edno dishane i polaganeto na ratzete -koeto se obiasniava i na saita im kakto pisah-otivash tam Quantum Touch .com i slushas lektziiata i tshetesh -vsitshko-nai vetshe pismata -newsletters. Skoro shte se sreshtna -s QT letshitelka-no ne za urotzi -na bezplatna letziia.Diskovete sashto mi obehstaha -NO otdavna se opraviam tshudesno i bez tiah-ti si tshel B A Brennan-shto sekazvash heyoan-(az intendo ot Castaneda)-teoriia ima dostatatshno v glavite-samo triabva da se vidi kakvo kazva tialoto-telata.
Ima hora koito zapotshvat spontanno d a lekuvat-i tova e tshudesno-no vinagi-i te imat-vapros-Otkade doide tobva umenie( ot gore-ot dolu-Satana-li,NLO li.... i tn)
Ta praktikata-s usthene shte pokaje -no balgarite- sa jivi talasami-Ne moga da razber kakvo e iskala da kaje tvoiata energoletshitelka-ako izobshto e imala takova namerenie.... Ciao -doskoro



Тема Re: Quantum Touchнови [re: intendo]  
Автор heyoan (непознат )
Публикувано25.09.06 17:53



благодаря за отговора, много ме запали да си купя книгата и диска. Аз и без това ги бях включила в моя списък, твоето мнение и опит дойдоха навреме.
Моят прякор е от книгата на Бренан- така се казва нейният учител, просто го взех назаем


Да,теория има много, важното е какво човек сам може да прави. Моята лечителка има тази дарба от "горе" и смята, че работа с био енергия не се учи, само надарени и специални хора могат да го правят. По интернет открих и други такива лечители, които организират курсове и твърдят обратното. Дори и в България намерих един подобен клуб. При нас в Холандия това е още ново, но идват и тук.
Да, манталитетът на българите ми е известен, щом започнах да се лекувам по този начин, първият въпрос бЕше не получавам ли лоша енергия и т.н.

А и нашите лечители си ги бива- талантливи хора, но с никаква идея за работа с пациенти по западни стандарти- домашно лечение и никаква регистрация на резултати, начин на работа .....И като чуят че живееш в чужбина, ценита стават европейски- да не ти разказвам истории. Вече една година го виждам пред очите си с моята лечителка тук при мен, а напоследък направих опит да се свържа и с други в България и се хванах за главата от ужас.
Ти познаваш ли някой добър и свестен енерголечител?

Кога ще ходиш на среща с QT лечителка и къде?

Наистина ме впечатли с това, което пишеш за дишенето и техниката, много обнадеждава.

Успехи и пиши по развитието на нещата.

Приятна седмица от Холандия.



Тема Re: Quantum Touchнови [re: heyoan]  
Автор intendo (непознат )
Публикувано25.09.06 20:52



Хей-ти си първият човек-от булгар-и то от женски род с адекватна реакция по въпроса за КТ.Ето тук-когато имаш излишно време да се позабавляваш с моите терзания-да информирам хората там-нечетящи на английски-по въпроса.Честно вече бях вдигнал ръце така да се каже-но вече не ми действат-след толкова писане-подразбрах как комюникират и това даже ми помага в комуникациите тук-в Монтреал.На сайта на КТ-има адрес за сайт специално по темата-има също и дискусии на сайт за Рейки 4.От този бг форум и от още два-единият даже е специално за Рейки и други уж дисциплини-разбрах че хората искат предимно да си чешат езиците -практиката не е основното което ги интересува. И известни със своята крайност-ако нещо не е идеално идеално по техните представи-го подминават или оплюват.И уви-по-голямата информация е на английски.
Но-както се казва -се калих- в тази какафония.Тук на този сайт има и млади хора които се интересуват.
В началото на октомври тук в Монтреaл-дето комуникираме на 3 езика-с българският-френски и английски-ще се срещаме с КТ лечителки от Америка.Но-както ти казах-дисциплината е такава че човек може идеално да се справи и сам.
Преди КТ-е Рейки-после идват на Запад и се създават нови-хибридни техники-предимно в Америка.КТ е от последните. Но -както каза едно българче тук-то е нещо основно-има още много нагоре.
Сайта им ще се превежда и на европейски езици скоро.Ето-ще се ориентираш по НЛО то.

http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=13854

http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=9762





Тема Re: Quantum Touchнови [re: intendo]  
Автор heyoan (непознат )
Публикувано26.09.06 12:08



Хе-хе, да не мислиш че ние жените сме по-неадекватни от мъжката половина на човечеството


Адекватната реакция идва от адекватно мислене, а последното не винаги се забелязва когато се говори за алтернативни методи на лечение. Но това не типично само за българите, просто нашите сънародници не ползуват чужди езици и нямат поглед към света, с изключение на младото поколение, което пък напуска страната.
Че хората си чешат езиците по форумите е нещо нормално и в Холандия. Аз публикувах моите резултати с Bio energy healing на форум за раково болни, интересуващи се от алтернативна медицина(аз самата имах рак и така попаднах на това лечение) и се почна един вой срещу мен.....Сякаш хорат нямат нужда от лечение, това го оставят на докторите с фатални последици понякога, а на форума се питат как ти мина химиотерапията

КТ го намерих в търсене на отговор може ли човек сам да се научи да работи с енергия за собственото си здраве. Заинтересува ме достъпността на метода, всички други методи са сложни и искат много време, а този обещава по-бързо научаване,затова и бях зарадвана да намеря сънародник напреднал в материята. Затова се интересувам от твоите резултати и как напредваш.

Също ме интересува може ли да се прилага при сериозни заболявания, особено ако човек не е лечител по професия. Проучи тези неща на срещата и ме информирай, моля те.
Друго което ме интересува- това е базата, нагоре накъде? В какви посоки може да се развива човек?

Жало че доставките от Америка са толкова скъпи, почти половината цена на книгите, но в Холандия все още ги няма книгите и дисковете. Ще ги поръчам скоро, много са обещаващи.
Още един въпрос - намерих холандски сертофицирани КТ лечители. Ти имаш ли сертификат? Необходим ли е за да си помагаш или е сами за бизнес?

Ами стига толкова въпроси, надявам се да не съм станала досадна



Стискай палци да влезем в Европа, горката Европа......

Поздрави от Холандия,
Ирина

Един мой съгражданин от Пазарджик живее от години в Монреал, познаваш ли някой от този край при вас?



Тема Има ги в интернет.нови [re: heyoan]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано26.09.06 12:13



Вземи си eMule или производни, за да си ги свалиш. Книгата е 212 страници и ... не е нищо особено. Не смятам, че заслужава да си платиш за нея. В момента свалям диска от 4 части.



Тема Re: Quantum Touchнови [re: intendo]  
Авторredflower (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 14:03



Обаждам се само от свое име!
Лично мен ме затруднява английския, така, че не мога да прегърна тази идея!

Ти даваш пример за един вид дишане, но глей какъв въпрос има:
Which breathing pattern should I use?

Значи ли, че има разни видове?

Преведи ми, моля, отговора:
find a breathing pattern that works for you. Relax, enjoy and have fun with the work. A light heart makes for a smooth flow of energy.
Alain Herriott, instructor (advanced QT classes)

За неговорещата английски публика във форума, бихте ли превели и това:

Quantum Touch is a method of energy flow that raises one's vibration through specialized breathing techniques. Then a practitioner may touch or think of another person and send that higher energy vibration to them. The healer (person being healed) entrains to the higher vibration, rather than drawing the energy sender down to their vibration, specifically because of the breathing techniques. There are several variations to the techniques and each person will find which breathing patterns work best for them, and which patterns to use at different times. Richard's book explains all this as do the workshops.

Май трябва да си избера техника? Значи, трябва да си закупя книгата.

Ми, ако нямам възможност - пари, кредитна карта?

Така, че негативизма, който срещате във форумите може да се дължи точно на невъзможността на хората да имат достъп до тази практика.
И обикновенните хора в Бг., които са неплатежоспособни и затова са изоставени и от здравната каса и от правителството и от лечителите са прави като си мислят: хубаво, ама все до пари се стига! От къде да ги взема? Ако това е поредната шарлатания, как да хвърля 50-100 лв. на вятъра?


Вие, българите, които сте в чужбина и имате лични впечатления от метода, дайте малко повече превод за нуждаещите се в Родината! И не им се сърдете, че ви обвиняват в елементарно дистрибуторство!








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.