Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:18 26.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема тяншинови  
Авторзopи (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 12:25



имате ли мнение или личен опит с продуктите на Тянши



Тема Re: тянши [re: зopи]  
Автор Koнcyлт (различен)
Публикувано18.09.06 09:34



Взимала съм Хитозан и Биоцинк. По принцип съм на природолечение и не мога да определя състоянието ми доколко се е повлияло точно от тези добавки. Във всеки случай не забелязах влошаване в някаква посока.



Тема Re: тяншинови [re: Koнcyлт]  
Авторзopи (Нерегистриран)
Публикувано18.09.06 11:57



с какви природни средства се лекуваш



Тема Re: тяншинови [re: зopи]  
Автор FindingTheWay (различен)
Публикувано19.09.06 09:00



По-скоро алтернативна медицина. Хомеопатия, лечебно гладуване, медитация, биорезонансна корекция. Стремя се към здравословно и балансирано хранене, въпреки че в последно време толкова нещо изчетох, при това противоречиво, че се чудя какво всъщност е здравословното хранене. От една страна източната философия приема за здравословна само живата храна, т.е.отхвърля всякакво месо. От друга страна ни проглушават ушите с проблеми с инсулина и др., получаващи се от прекомерна употреба вкл.на плодове... В момента съм в търсене на баланса на хранене.



Тема Re: тяншинови [re: FindingTheWay]  
Авторзopи (Нерегистриран)
Публикувано19.09.06 19:58



сама ли прилагаш всички тези неща или под ръководството на терапевт? А биорезонансната корекция какво представлява



Тема Re: тяншинови [re: зopи]  
Автор FindingTheWay (различен)
Публикувано20.09.06 10:02



Имам си терапевт.
За биорезонансната корекция:
Енергииното лечение обединява официално признати принципи и мистерии; материя и дух. Енергията дава живот на тялото. При енергииното лечение лекарството е енергията. И тази енергия се прилага към телесните енергии. Енергията / Ки, Ци или Прана/, лекува и енергийните системи се лекуват.

Завръщането на енергийната медицина е едно от най- съществените културни постижения на нашето време.

Биорезонансната корекция има за цел:

Да ликвидира всички фактори, въздействащи върху потенциала на енергията в чакрите, натрапени програми, запушвания в каналите.

Да се премахнат факторите, предизвикващи увреждания във фините тела – наличие на неподходящи енергийни структури и др.

o Първа помощ /акупресурно натискане върху някои по важни точки на канала, в т.ч.върху реанимационните точки/. Палиативен ефект.

o Биоенергиен масаж на външния ход на канала – със своето биополе, без натиск, с метода на контактно докосване, лечителят нормализира енергийната циркулация по хода на канала.

o Въздействие върху вътрешния ход на канала с помощта на задържане на дишането: дълбоко вдишване – максимално задържане – издишване –задържане – окончателно издишване – отново вдишваме и т.н.

o Въздействие със аромотерапия, при индивидуален подбор с резонансия метод върху фантома.

o Очистване на канала с поглед /торсионно поле/ съгласно методите на арабската медицина.

o Въздействие с излъчване на вибрационни редове.



Тема Re: тяншинови [re: FindingTheWay]  
Авторзopи (Нерегистриран)
Публикувано23.09.06 11:00



От колко време се лекуваш по този начин и къде живееш? Твоя терапевт с всички методи комбинирано ли лекува? Доколкото разбирам при биорезонансната корекция влияние оказва и неговото биополе - или бъркам?



Тема Re: тяншинови [re: зopи]  
Автор FindingTheWay (различен)
Публикувано25.09.06 12:42



В София съм. Преди 4 години започнах с хомеопатията като стартов етап за изчистване на проблемите на относително по-ниските нива. /Но все пак съм ползвала само лекарства от най-високите потенции, които влияят основно на ментално и емоционално ниво/. Около година по-късно разширихме методите. Терапевта ми прилага комбинирано методите като някои от тях се налага еднократно да се ползва някакъв елемент. Всъщност човек сам за себе си има доста сложна организация от енергия и тяло, така че се налага разработване на индивидуална програма, която постоянно се преразглежда в зависимост от достигнатите резултати. Относно биополето, точно както казваш, напълно е възможно намеса на чуждото биополе. Затова част от лечението ми е да ме обучава как сама да управлявам енергията и да се защитавам от външна намеса.



Тема Re: тяншинови [re: FindingTheWay]  
Авторзopи (Нерегистриран)
Публикувано25.09.06 15:18



Имах в предвид дали неговото/ на лечителя/ биополе играе роля при този метод. И аз мисля, че човек сам трябва да се научи да се справя с провлемите.
Всичко, което ми разказваш ми звучи доста добре. За класическа хомеопатия ли става въпрос или боаронска. Ти имаше ли някакъв сериозен проблем, когато започна да използваш тези методи?



Тема Re: тяншинови [re: зopи]  
Автор FindingTheWay (различен)
Публикувано26.09.06 09:11



От 10 години имам дископатия. Когато се активира 10 дни съм на силно упойващи лекарства, ходя като замаяна, а освен това тровя организма си. Пардон: всичко това вече е в минало време. На класическа хомеопатия съм. Изкарах цяла бременност само на нея. Е, наложи се временна промяна на лекарството, но като изключим антибиотика и обезболяващие, които ми поставиха за секциото, останалото време съм била на хомеопатия. Мисля, че мога да се надявам, че за 4 години съм прочистила организма си от лекарствена химия.
Относно биополето: та ние във всеки един момент си взаимодействаме с околните. А и не знаем /поне повечето от нас не можем да видим/ колко е силно биополето на човека до нас. А в случая все пак упражняваме някакъв контрол върху въздействието на биополето на човека отсреща. Когато се научиш да боравиш с биополетата, можеш съзнателно да контролираш кой доколко да ти въздейства със своето биополе. Аз лично мога да кажа, че имам доверие в моята лечителка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.