Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:07 21.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кокоши тръннови  
Автортpънлив (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 14:55



Моля Ви за съвет - как да си махна кокоши трън на малкия пръст на крака?



Тема Re: Кокоши тръннови [re: тpънлив]  
Автор ДPaka (силно момиче)
Публикувано19.05.06 17:54



Отиваш на аптеката,купуваш си една лепенка за кокоши трън-една такава с кръгличко по средата и едно лекарство.Мацваш я вечерта на пръста си и я оставяш там поне 24 часа.После я махаш и чакаш-след една седмица няма да го има.Лошото е,че на това място обикновенно след време изниква пак-но поне отърването е лесно и евтино

всъщност-това е

Тема Re: Кокоши тръннови [re: тpънлив]  
АвторЛoшaтa (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 17:38



Ако искаш завинаги-0886 91 65 17



Тема Re: Кокоши трън [re: Лoшaтa]  
АвторБдитeлнaтa (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 18:33



Внимание: РЕ-КЛА-МА!



Тема Re: Кокоши тръннови [re: тpънлив]  
Авторreni (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 16:06



Аз не съм имала кокоши трън, но съм чула от свекърва ми че е излекувала такова нещо като го е натривала с ципа от воденичка на пиле. Не съм убедена, но не пречи да пробвате.



Тема Re: Кокоши тръннови [re: тpънлив]  
Автор propharma (непознат)
Публикувано12.06.06 18:38



Вземаш един празен флакон от упсарин или ефералган и в него нарязваш 3-4 скилидки чесън, напряко на скилидката, така, че дебелината на филийката да е около 2-3 мм. Нарязания чесън заливаш с оцет и го оставяш да престои 2 дни. Вечер, след измиване и подсушаване на краката вземаш цитопласт в средата на който изрязваш дупка с размера на кокошия трън и го залепваш, така, че трънчето да е в дупката. Вземаш едно парче от чесъна и го поставяш върху тръна. Малко памук топваш в оцета и го поставяш върху чесъна, след което отгоре залепваш ново парче лекопласт за да фиксираш чесъна да не се размества или падне. На сутринта, ако не ти пречи да ходиш така - добре, ако не - махаш го. Вечерта повтаряш процедурата. Мужду третия и петия ден пада жилото на трънчето и повече не израства там ново. Важно е да подложиш цитопласт за да предпазиш живата кожа от изгарящото действие на чесъна. Повече от 15 години разпространявам тази рецепта и досега май няма недоволни. Става и за брадавици. Доколкото знам има теория, че и кокошия трън и брадавиците се причиняват от аденовируси и чесъна се справя прекрасно с тях. Иначе, ако искаш мога да ти продам каквито искаш мазила и лепенки

. Трябва постоянство за 5 дни и после ще почерпиш още по още едно
и не забравяй да дадеш рецептата на друг нуждаещ се!
Успех!



Тема Re: Кокоши тръннови [re: тpънлив]  
Авторken (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 19:08



В процес на игнориране на СЕС е има премахаване на кокоши трън.За повече информация за Егологията:
http://esotherica.freecom-int.com

Предаването на Димитър Захариев за Егологията е по МСАТ в петък от 21.00 до 22.00 на живо,а повторението е в сряда от 13.30 до 14.30.



Тема Re: Кокоши тръннови [re: propharma]  
Автортpънлив (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 09:42



Това с лепенките не свърши работа . Сега ще опитам това с чесъна и ще пиша за резултата. Благодаря на отзовалите се.



Тема Re: Кокоши тръннови [re: тpънлив]  
Авторfiery (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 11:16



Това с чесъна може да помогне.
За всеки случай ще прибавя още едно средство - изпитано върху мен и още двама мои познати, с резултат.
Всичко с лепенките се прави, така както при чесъна. Само че вместо с чесън, кокошия трън се напудря внимателно със салицилова киселина. Аз го слагах вечер (след като си взема душ) и сутрин си го сменях с нова превръзчица и така се обувах. След 2-3 дни мястото ме заболяваше и престанах да го слагам през деня. Но след седмица изчезна!
Салициловата киселина на прах се продава в пакетчета по аптеките, струва стотинки. Има дезинфекциращо и кератолитично действе.



Тема Re: Кокоши тръннови [re: fiery]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 11:36



Потърси в аптеките Corn removing liquid - за 4-5 дни мазане пада. И най-важното не е болезнено. Успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.