Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:53 04.07.24 
Здравна
   >> Алтернативна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Премахване на бенки,Help!нови [re: cr_iv_cr]  
АвторMed li (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 22:16



Deistwa-taratunci





Тема Re: Премахване на бенки,Help!нови [re: Med li]  
Авторteva (Нерегистриран)
Публикувано29.08.06 18:30



Е, и аз да се включа да споделя- откак се помня имам две бенки на челото - релефни- едната си е баш отпред, другата съвсем отсрани и се скриваше (,защото вече я няма) от косата без проблем. Баща ми обаче настояваше да ги махнем, отидохме в онкологията, д-рът само ги погледна за 20 секунди и каза "ОК, кога ги махаме". Даже и час насрочихме, ама един приятел на баща ми хирург като чу сумата и каза- "Я елате при мен- аз ще ги махна".

"Отряза" тази по-скритата, даже я изследва и каза че е била от тези безобидните, сега имам малък белег и ........ още две бенки се появиха на челото откакто премахнахме онази. Наистина не са релефни и са по-малки, но ... какъв е ефектът да махнеш нещо и на негово място да се появят други 2.

Идеята ми е, че в самите бенки се натрупва.. нещо си (не помня какво) и когато премахнеш бенката, това нещо си намира друго каналче да "избие" и се натрупва другаде- в някоя нова бенка например!!!

Така че- по-добре да си ходя с бенката на челото- аз и без това я виждам само сутрин в огледалото и ВЪОБЩЕ не ми прави впечатление, че е там.

То като се замислиш всеки си има нещо, по което се отличава от другите- може пък това да ни е чара. А и не мисля, че някой като ме погледне и вижда бенките, по-скоро усмивката



Съжалявам, че толкова дълго се получи. Просто исках да споделя



Тема Re: Премахване на бенки,Help!нови [re: Hиkи]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 17:01



зависи от бенката но ако е по малка и изпакнала може да се махне с йод и не оставя никакви белези.Но трябва да се маже системно докато падне





Тема Re: Премахване на бенки,Help!нови [re: alex]  
Авторcaмaтa бeнka (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 12:57



съм аз! По- скоро не се вижда кожа

, а и отскоро ми се появиха едни червени точици- като ухапано от вампир, не че знам как изглежда. Тези- изпъкналите, не смея да ги пипна и ми казаха, че ако ги махнат, трябва да се изследват и ме хвана шубе и въобще не ги мисля вече.



Тема Re: Премахване на бенки,Help!нови [re: caмaтa бeнka]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 08:53



БенКи за чаР Ли?Да бе...ДОбр,разбирам да имаш една-две по големички за чар обаче когато цялото ти тяло се напълни с тъмни бенки не е никак чаровно и мн комплексиращо....Казвам го от личен опит...





Тема Re: Премахване на бенки,Help!нови [re: :)]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 15:34



Аз също имам много бемки от малък. Всяка година -напоследък, забелязвам, че се появяват нови. Пробвал съм сам да махам някои с различни методи- получава се само при много малките. Тези методи с намазването и.т.н и аз съм ги чувал - в Бургас на ул. Фердинандова 95 А ,имало някакъв , човек , който ги маха- един приятел ми даде този адрес , но не съм ходил -аз съм от София.
Скоро една колежка си маха при лекар, но остават големи белези.

Ако някой знае от тия методи с мазането или хора, които ги пригат може да ми пише на :
sevil_bg@yahoo.com



Тема Re: Премахване на бенки,Help!нови [re: jull]  
АвторMepи (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 11:18



Джул здравей!Аз имам много бенки по гърба от изгаряне.По-скоро са като пигментни петна,но някои са по-релефни.Май се казват невуси,не съм сигурна.Пробвах да ги мажа с избелвашщи кремове,но абсолютно никакъв ефект нямаше.Това със шведската горчивка дали ще помогне в моя случай?може би вече си пробвала или някой твой познат?Приятен ден, Мери



Тема Re: Премахване на бенки,Help!нови [re: Mepи]  
Автор *jull** (())
Публикувано15.05.07 13:48



Не, за съжаление не съм пробвала! Прочетох го в един вестник за билколечение. Но имам голямо желание да пробвам онези "странни" начини, описани по-горе (с ябълката, с виното, с росата по Еньовден и т. н.). Ако някой го направи преди мен, нека сподели!





Тема Re: Премахване на бенки,Help!нови [re: *jull**]  
АвторMepи (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 16:22



За ябълката и виното?Какво се прави - пиеш вино и мезиш с ябълки

?Не,видях че си писала да сложиш парченце ябълка върху първата брадавица, ама мойто са невуси от слънцето.Много силно изгаряне беше и всички казват,че тези невуси са опасни та ми се ще да ги махна преди да са ми докарали нещо гадно.А за росата е добра идея,още повече че наближава Еньовден.То не знам пред блока в градинката има ли роса и става ли за такива цели?



Тема Re: Премахване на бенки,Help!нови [re: Mepи]  
Автор *jull** (())
Публикувано16.05.07 18:14



"Рецептата" ти страшно ми допада! За росата пред блока изобщо не съм сигурна, че върши работа, но я се съветвай с някой билкар!


Колкото до невусите, наистина трябва да се внимава! Консултирала ли си се с лекар? Има и начин за премахване с лазер, но това ще го кажат специалистите.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.