Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:46 15.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема щитовидна жлеза  
АвторMepи (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 12:08



Здравейте!преди време в този клуб имаше тема за алтернативно лечение на щитовидна жлеза.Пускам отново темата, за да обменим опит жените с такъв проблем.Аз лично от години имам възел на щитовидната жлеза, наблюдавам го ехографски, но самият факт, че "нищо друго не може да се направи", освен да се наблюдава не ме удовлетворява. Затова моля ако някой се е излекувал от такъв проблем с алтернативни методи да пише, мисля че информацията ще бъде много полезна за доста хора!



Тема my 2 centsнови [re: Mepи]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано15.05.06 14:10



Ако имаш недостиг на Йод се препоръчва да пиеш Келп на таблетки. Ако жлезата още работи, но не произвежда достатъчно се препоръчва Еньовче. Ако жлезата произвежда повече от колкото трябва на организъма се пие валериана, мента, глог и други билки, които успокояват.



Тема импулсна терапиянови [re: martyr]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано15.05.06 21:28



Понеже става въпрос за алтернативни методи, бях чувала /а също и гледах по телевизията/ предаване за този вид терапия, прилаган от д-р Кр. Атанасов /ендокринолог и кардиолог/ и Антон Николов - биоинженер от Института по нанотехнологии към БАН. Днес намерих материал за тяхното лечение във в. "Доктор" -15-22. V., стр. 23. Може да ви заинтересува!



Тема Re: my 2 centsнови [re: martyr]  
АвторMepи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 12:21



Хормоните са ми в норма, имам възел.Кое от тези неща се препоръчва за "стапяне" на възел?



Тема Re: импулсна терапиянови [re: jull]  
АвторMepи (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 12:23



Благодаря за инфото!Ще се опитам да го потърся този брой.А в интернет някъде има ли го?



Тема Re: my 2 centsнови [re: Mepи]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано17.05.06 14:03



Не можеш да стопиш възела. Имаше един компрес с урина по Норбеков, но го игнорирах поради гнусливост. само с билки няма да се справиш.



Тема Re: импулсна терапиянови [re: Mepи]  
Авторчитaтeлka (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 21:21



В-к "Доктор" - онлайн:
http://www.bulpress.net/index.php?p=issue&r[id]=2



Тема Re: импулсна терапиянови [re: читaтeлka]  
АвторMepи (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 10:17



Този метод много ме заинтригува, защото съответства напълно на начина ми на мислене - че не трябва да се лекува следствието, а причината. Ще бъде много интересно ако се включи някой, който вече е преминал тази терапия или има по-подробна информация за този метод!



Тема Re: my 2 centsнови [re: Mepи]  
Авторивa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 16:34



Възможно ли е хормоните да са в норма и да имаш възел?
Какви са ти оплакванията? моля те напиши повече!
Благодаря ти



Тема Re: my 2 cents [re: ивa]  
АвторMepи (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 20:08



Ами да, засега поне тези които са ми изследвани TSH и нещо F...не помня какво беше са ми в норма.Но не се знае докога , в смисъл че това заболяване се развива понякога доста бавно, има дълги периоди на ремисия и т.н. Но като цяло аз психически се чувствам не съвсем спокойна, ,на моменти съм много раздразнителна, мнителна, понякога изпитвам безпричинни страхове, много съм чувствителна на обиди или дори понякога си въобразявам, че някой мисли или говори нещо лошо за мен - параноя ли е не знам!.Чела съм,че основна причина за нарушения на щитовидната жлеза според йогите е накърнено достойнство, поставяне в унизително положение.Затова може би 90% от болните с нарушения на щит.жлеза са жени?имам предвид, че все още за огромно мое съжаление жените по-често са дискриминирани, подценявани и подтискани от мъжете.Аз лично за щастие не мога да се оплача от такова положение в семейството си, но в обществото като цяло няма начин да не съм се чувствала понякога унизена, дори да не го помня това.Не казвам, че това е единствената причина за заболяването, причините обикновено са повече от една, но емоционалното състояние на човек също играе съществена роля. Ами...това е май.Ако искаш сподели и ти твоя проблем ако имаш такъв




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.