Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:00 18.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Помощ - жлъчни камъни  
АвторKaмънka (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 20:49



Моля ви за помощ - имам жлъчни камъни, получавам напоследък често кризи, пия антибиотици и спазмолитици, и ме натискат да се оперирам.
Няма ли някакъв ефективен метод за изкарване на камъни?
Помагайте!



Тема Re: Помощ - жлъчни камънинови [re: Kaмънka]  
Автордpyra тakaвa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 00:47



Здравей!
И аз имам камъчета в жлъчния мехур. и големи и малки.
Натискат ме да се оперирам е точно казано - види ли ги хирург и първата му дума е това - да маха жлъчката. Мен лекар ме е посъветвал да не бързам да я махам и слава богу, доволна съм, че го послушах.
Опасното е, когато са много ситни и в близост до жлъчните пътища да не тръгнат да излизат и да запушат каналите. Посъветваха ме също да не опитвам да ги разбивам с нищо. Просто внимавам с храната, а когато се наложи, вземам спазмолитици.



Тема Re: Помощ - жлъчни камънинови [re: дpyra тakaвa]  
АвторKaмънka (Нерегистриран)
Публикувано09.05.06 06:38



Страхувам се от операция, а колкото пъти ме е срещнал лекар, все за рязане ми говори, което не ми харесва изобщо.
Би ли споделила каква диета и какви спазмолитици приемаш?

При силни кризи приемам Антиспазмин, обезболява ме бързо, но ми се спи от него много и ми съхнат устата. Напоследък съм на Спазмалгон 3 х 1 таблетка всеки божи ден и се чувствам добре. Приемам по време на хранене и Мезим Форте 3 х 1 с трите хранения. Препоръчаха ми да ям 5-6 пъти дневно на много малки количество, т.е. често и помалко, за да не тормозя жлъчния си мехур. Мненията за диетата са обаче противоречиви - какво да приемам за ядене?



Тема Re: Помощ - жлъчни камънинови [re: Kaмънka]  
Автордpyra тakaвa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 00:26



диетата - без пържено, мазно, без ядки и яйца, както и шоколад.
понякога си позволявам обаче от него.
единственият спазмолитик, който вземам е бусколизин.
тая вечер една приятелка ми каза, че най-после се е решила на лапароскопска операция.



Тема Re: Помощ - жлъчни камънинови [re: Kaмънka]  
Автор hipparchia (ентусиаст)
Публикувано10.05.06 13:56



Последен съвет: да не се пият зехтинови рецепти, щото както пише в темите по-долу, може да се получи запушване на каналчето.

Чувала съм, че операциите на жлъчката се правят лапароскопски, тоест няма "рязане" в смисъл на голям и грозен белег. Нали знаеш, ония операции с малката камера с оптично влакно и малките инструментчете, които влизат през 2 малки дупки в корема. А ако подобри качеството на живот след това- помисли дали не си заслужава.



Тема Re: Помощ - жлъчни камънинови [re: hipparchia]  
Авторken (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 18:17



Камънка,надявам се да ви помогне следната информация:
http://esotherica.freecom-int.com
Предаването на Димитър Захариев за Егологията е по МСАТ в петък от 21.00 до 22.00



Тема Re: Помощ - жлъчни камънинови [re: Kaмънka]  
Авторmike (Нерегистриран)
Публикувано09.06.06 17:35



Zdravey, to4no dnes si pravih pro4istvane na 4ernia drob i glu4kata. Spri da piesh lekarstva i se zapoznai s knigite na MALAHOV ili S4adilov, nyama da povyarvash kato vidish resultatite. Procedurata po 4isteneto e prosta i naturalna a efekta e izumitelen, az naprimer izkarah cyala shepa zeleni kamuni





$rez taka nare4enia tubag, izlyazoha cyal kup zeleni kamuni



Тема Re: Помощ - жлъчни камънинови [re: mike]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 09:35



А можеш ли по най-достъпния начин да я разкажеш /да споделиш опита си/. Чела съм за процедурата, но съм я позабравила. Зехтин и лимон ...топла грейка - това ли беше? И май не е особено приятно!





Тема Re: Помощ - жлъчни камънинови [re: Kaмънka]  
АвторBpeмeмeн (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 15:26



Чувал съм за хисарски билко лечител, който лекува причината за образуване на камъни, а не само ги разбива... но за бъбреци... все пак потърси инфо някъде :)
Гледал съм ТВ предаване по БГ ТВ за него и лекари го хвалиха.



Тема Re: Помощ - жлъчни камънинови [re: Bpeмeмeн]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 15:37



Не знам ... Прочетох не особено добри неща за него в "Черния списък на лекарите". Ако някой има лични впечатления, нека сподели!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.