Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 19.04.24 
Здравна
   >> Алтернативна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема нетрадиционна медицина  
АвторHeли-7O (Нерегистриран)
Публикувано16.03.06 19:55



Поради предстояща операция на щитовидната жлеза ми препоръчаха един нетрадиционен (но казват ефективен) метод на лечение. Имало един лечител в южна България, който чрез прорези на небцето в устната кухина премахвал възли в жлезата, калцирал ги, лекувал хашимото, струма нодоза и всички заболявания на щитовидната жлеза. Лекувал самата жлеза и тя започвала сама да се справя с проблемите си.
Някой чувал ли е (или се е възползвал за/от) подобен вид лечение? Какво мислите? Дали ще ми се размине хирургическата намеса?



Тема Re: нетрадиционна медицинанови [re: Heли-7O]  
Автор akupunkturist (и Лекар)
Публикувано16.03.06 21:00





Иглотерапевт и Фитотерапевт


Тема Re: нетрадиционна медицинанови [re: Heли-7O]  
Авторdomakina (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 15:57



Виж 5-та колонка в медицинска. "ОПЕРАЦИЯ НА ЩИТ.ЖЛЕЗА"



Тема Re: нетрадиционна медицинанови [re: akupunkturist]  
Автор feyata (непознат )
Публикувано29.03.06 14:22



мога да помогна с информация.Обадете ми се на:GSM 0897876220



Тема Импулсна терапиянови [re: Heли-7O]  
АвторNeli_S (Нерегистриран)
Публикувано30.03.06 13:23



... "За първи път биомедицински изследвания доказаха възможността чрез корекция на биоелектрически сигнали да се лекуват сърдечно-съдови, ендокринни и неврологични заболявания. Разработения метод за лечение на щитовидната жлеза и свързаните с нея сърдечно-съдови заболявания е непознат в медицинската теория и практика. Научната обосновка на метода е свързан с области от биониката и физиката. Използват се елегантно рефлексогенни механизми, които са известни в медицината. Болката се трансформира в биоелектрически сигнал и така създадените импулси с точната честота по неврогенните пътища на вегетативната нервна система достига до главния мозък и най-вече "черноработника" - хипоталамуса. Това е така нар. обратен пиезоелектричен ефект използван в електрониката. Задействат се над 60 мозъчни ядра, които отговарят за различни функции в човешкия организъм. Големите неудачи на съвременната медицина са до голяма степен резултат на прекалената диференциация на отделните системи в човешкото тяло. Всяка от тях се разглежда сама за себе си като се лекуват симптомите, а не причините. Изцяло се неглежира биоелектрическата част - биополетата които формират опознавателните сигнали, биологичните сигнали към различните органи и системи. Може да се каже, че тази част се използва само за диагностична цел заради електронната апаратура. Днес не може да се направи диференциална диагноза без апаратура като ултразвуково изследване, скенер или ядрено-магнитен резонанс и много други. Методът "Импулсна терапия" доказа изключителната роля на биологичните сигнали. Нарушаването на синхронизацията или на някои от параметрите на тези сигнали води до най-разпространените и нелечими заболявания - сърдечно-съдови, неврологични, ендокринни, онкологични. Поради това, че мозъка получава погрешна информация и неговата реакция като координатор на всички биологични процеси също е неадекватна и започва да се натрупва патология в един или друг орган или цяла система..."

http://www.thyroid-bg.com


Аз също се интересувам от този метод, изчетох всичко, каето ми попадна за него, разговарях с доктора, който го прилага, но незнам защо все още изпитвам някаква задръжка и не се осмелявам да си запиша час за тази манипулация. Мислех, че само в София има кабинет, но сега разбирам, че и на др. място - Южна България, се прилага.
Така, че много моля, ако действително някой е минал по този път да сподели с нас, няма нужда да се оставят мобилни телефони сякаш е строго секретно и ще си го предаваме на ухо. Все пак проблемите със щитовидната жлеза засягат огромен брой хора, а освен това от сайта на клиниката разбирам, че импулсната терапия е предназначена за доста голям диапазон от болести, тъй че споделения опит би се приел радушно от хората.



Тема Re: Импулсна терапиянови [re: Neli_S]  
АвторMepи (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 09:58



Нели, здравей!Темата изключително ме заинтригува, защото и аз и дъщеря ми имаме такова заболяване.По-принцип съм против операцията и затова влизам в този клуб.Пробвах с хомеопатия, но нещо не се получи при мен.Много те моля да споделиш какво си научила от разговора с доктора - манипулацията колко време отнема - примерно колко сеанса и т.н. и евентуално ако си питала за цената на сеанс/манипулация. Благодаря ти много предварително и ти желая успех!



Тема Re: Импулсна терапиянови [re: Mepи]  
Автор Neli_S ()
Публикувано31.03.06 10:47



Здравей, проведох няколко разговора с доктора, прилагащ имулсна терапия. Той ми обясни, че се правят 2 разреза на небцето по 5 мм с дълбочина 2 мм, не се ползват обезболяващи, за да може чистият болков импулс да се предаде на хипоталамуса. Отнема няколко минути, тече доста кръв и стоиш там докато кръвотечението спре. Цената е 80 лв, ако се наложи след половин година се повтаря, а до една година би трябвало да са отшумели всички проблеми, хормони и антитела - в норма, ехографа не улавя възли, кисти, нищо. Междувременно си пиеш лекарствата докато не се установи, че проблема е отстранен. По този метод се лекува исхемична болест на сърцето и още мн. други болести, дори каза, че е добре профилактично да си цепиш небцето и ще си живееш здрав . Раната заздравява за пет дни. Моя ендокринолог не беше чувал за тази алтернатива, но това не му попречи да я отрече на момента. Разговарях и с др. лекари, един беше на мнение, че този стрес за организма след време би могъл да доведе до израждане на клетки /сякаш това е единствения дистрес, който преживяваме/. Аз бях решила да пробвам, сега съм по-скептична, защото ми се искаше да видя някаква статистика, да се убедя, че има смисъл.



Тема Re: Импулсна терапиянови [re: Neli_S]  
АвторMepи (Нерегистриран)
Публикувано31.03.06 13:58



Благодаря за инфото!Мисля, че би трябвало ендокринолозите да знаят нещо за този метод.Ще питам мойта ендокриноложка като ходя другия месец.Звучи ми малко странно, аз като прочетох "импулсен метод" помислих, че става дума за някаква машинка с някакви токове, а то с разрези .Естествено ако действа - по-добре да ти цепнат небцето, отколкото да ти отрежат жлезата.дано някой, който го е пробвал да се включи!



Тема Зофия Шчербак?нови [re: Heли-7O]  
Авторjull (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 19:42



Някой знае ли нещо повече за лечебните методи на Зофия Шчербак? В сайта й пише, че при онкологични заболявания приема само при предоставянето на медицински документи, че са изчерпани всички възможни интервенции на класическата медицина – оперативна намеса, химио- и лъчетерапия.



Тема Re: Зофия Шчербак?нови [re: jull]  
Авторunknown (Нерегистриран)
Публикувано09.07.06 18:01



ха ,а обади ли се на телефоните на сайта и -някакъв женски глас ми каза ,че тя приемала само "квалитетни" пациенти и ми затвори телефона -тази Зофия Шчербак май е изгубила способности да лекува,ако въобще ги е имала някога.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.