Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 30.05.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: За Вятърнови [re: vjtar]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 20:29



Ти изглежда си влязла в някоя китайска аптека, където са ти предложили да ти правят диагностика и лечение според китайската медицина. По принцип по китайските аптеки билките са по-скъпи, потърси просто някоя по-голяма билкова аптека и питай там.

Ако нямаш други оплаквания освен тези, които си споменала, опитай засега с тоника и си купи също хром, ако наистина имаш променен апетит, както и витамин С 1 грам. Ако пиеш комбинирани витамини, това е хубаво, но витамин С там не е достатъчно за това, което ти трябва. Витамин С може да ти увеличи апетита малко, но само в началото, в първите дни, така че това не бива да те плаши. Вит С и хром има във всеки по-голям магазин за хранителни добавки.



Тема Re:За Миминови [re: Mими]  
Авторvjtar (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 21:16



Това си е напално нормална аптека.Там има 6танд на билкови препарати или малка дрогерия.Жената се предстаи 4е е дипломиран природоле4ител,доста беше запозната с тези билки.Не не са само тези не6та които искам да махна от себе си.За това ти исках емаила.Просто исках да се посаветвам и с някои друг.А вярваи ми доста са ми посе6тенията при лекарите.Моляте кажи тази супа освен за имунитета за какво друго може да помогне.Казва6 4е си се убедила в ле4ебното и деиствие.



Тема Re:За Вятърнови [re: vjtar]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 21:33



Диагностиката по пулс, език и пр е типична за китайската диагностика, а и само по китайските аптеки правят диагностика и подбират индивидуално билки. Както и да е, това не е важно, а и може при теб да има някакви комбинирани аптеки, знам ли.

За супата вече писах.

Ако имаш други оплаквания, опиши всички оплаквания пълно, кратко и ясно, от колко време са, как са се променяли във времето, имаш ли заболявания, пиеш ли лекарства, на колко си години. Ако мога с нещо ще ти помогна.

Тук всички са анонимни, така че няма от какво да се притесняваш.



Тема Re:За Вятърнови [re: Mими]  
АвторCтoян (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 16:18



Мими, спомена, че от Мужик корен се пълнее...!? Моля те посъветвай ме, кое е по-силно и ефикасно и от което да не се пълнее. Ехинацея или Мужик корен. Решил съм едно от двете да е, но искам още малко съвет. Колко време се пие мужик корен....?! Имам операция на гласните връзки и ларинкса...папиломи, доброкачествени са и не целя да излекувам това (скоро се оперирах), а просто да засиля имунната си система и да предотвратя (ако мога) повторната им поява!

Благодаря ви на всички!



Тема Стояннови [re: Cтoян]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано22.01.06 19:26



Аз споменах, че Мужик корен при някои хора може да увеличи апетита, но едва ли това е толкова страшно щом като си след операция. Ехинацеята не въздейства върху апетита. Не виждам проблем да ги ползваш двете, първо изпий шишенце Мужик корен, после шишенце тинктура от ехинацея. Действието им е различно, но и в двата случая за теб ще е полезно.

Също много витамин С и никакви цигари и алкохол.



Тема Re: Подсилване на имунната системанови [re: Cтoян]  
Автор Luna (минаващ)
Публикувано24.01.06 12:23



Здравейте!
Темат за здравето ме вълнова изключително много и затова съм посветила доста часове за да изучавам основните принципи, които водят до него. Като чета темата виждам че повечено от вас си мислят, че вземането на някакви чудодейни хапчета и билки със сложни имена, струващи луди пари, ще им донесат здраве. За съжаление това е още един от триковете на капиталистическата алчност.
Шокира ме едно мнение по-нагоре в темата, което твърдеше, че няма никакъв смисъл да се ползват старите методи, които отнемат много време, след като съвременната медицина ни предлага толкова лесен и удобен начин. Само трябвало да вземеш хапчето и да си гледаш живота. По този начин не може да се получи здраве. Може да има временно облекчение, но истинско пълно здраве - никога.
Здравето не е лесно нещо. Човек трябва да посвети живота си, за да го има. Не казвам, че цялото му време трябва да е заето от тази тема, но целият му живот трябва да е съобразен от здравните принципи.
Бих могла да споделя с вас основните принципи до които съм достигнала, които влияят на здравето ни.

1. Дишане

2. Вода

3. Слънчева светлина

4. Хранене

5. Физическа активност - спорт, упражнения, ходене и др.

6. Въздържание - Да не се употребяват вещества, които са вредни за организма - цигари, алкохол, наркотици, консерванти, химикали, неорганични минерали, оцветители и др.

7. Предпазване. За съжаление средата в която живеем е изключително замърсена и човек трябва да се предпазва доколкото може от вредното й влияние.

8. Помощни средства - хранителни добавки, билки, масажи, лечебни техники и др. Тук влиза всичко което помага на оздравителните процеси.

9. Прочистване. За съжаление колкото и здравословно за живее човек, той не може да се изолира напълно от замърсената среда и в организма му се натрупват токсични вещества, затова е необходимо периодично да се прави прочистване.

Принципа е следния: По колкото повече от гореизброените точки човек живее, толкова повече здравето му ще е близко до съвършеното. Ако човек пренебрегва само една от точките, то здравето му няма да е идеално, но въпреки това ще бъде доста здрав. Но ако живее само според една от точките, а пренебрегва другите, то тогава здравето му ще е далеч от идеалното. Тук искам да кажа, че това е отгвора за тези които казват, че познават хора които например пушат като комини и въпреки това доживяват до дълбока старост. Само че за тези хора не ни се дава информация как са в останалите принципи на здравето.

Както виждате да бъдеш здрав съвсем не е лесно. Необходимо е всеки един от нас да проучи за себе си всака от точките касаещи здравето и след това да си създаде навици и да ги прилага в живота си.

Това е моят отговор по въпроса на Стоян. Имунната система на човек може да действа в пълна сила само тогава, согато потдържа тялото си в пълно здраве. Тогава никоя болест не би могла да го повали. Има хора, които никога не се разболяват, даже и от обикновенна настинка, заради начина си на живот.



Тема Re: Подсилване на имунната системанови [re: Cтoян]  
Авторirina (Нерегистриран)
Публикувано24.01.06 18:30



Poglednete inf. v : imuno-guard.hit.bg



Тема Гарантираш ли безсмъртие?нови [re: Luna]  
АвторDereck (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 08:22



...С твоите 9 точки за здравето?

Ако не гарантираш безсмъртие, заслужава ли си да трепериш толкова много за нещо, което и така ще загубиш. Важното е междувременно да не страдаш. Затова яж и пий каквото ти сърце иска, а ако закъсаш - хапчето е на твое разположение! Човечеството милиарди е инвестирало във фармацията, за да ти осигури лайфа по съвременните стандарти. Не търси врабчето в небето, а вземай пуйката, която ти се навира в ръцете!



Тема Re: Гарантираш ли безсмъртие?нови [re: Dereck]  
Авторdiko (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 15:30



Пи4, ти си нещо чалнат ама яко май.



Тема Re: Прекалявашнови [re: Mими]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано26.01.06 16:14



Искам да споделя моят опит с Омега 3. Болен съм от улцерозен колит (доста коварно заболаване на дебелото черво). След ходене на лекар в една болница и пиене на салофалк се стигна до плашещия извод, че рано или късно ще си оставя задника на операционната маса в най-близко време. Нещата бяха тръгнали главоломно надолу. Тогава открих алтернативни методи с помощта на фито терапевт. Пиех по 1 л. пресен сок от моркови, пиене на хума, диета, малко клизми с уринка (препоръчвам ги на всички) и др. Нещата почнаха да се оправят и се оправиха до едно положение и там спряха. След като случайно открих за себе си Омега 3, започнах всекидневно да пия. В момента съм здрав човек и няма и помен от заболяване ;) Лично за мен това е елексир. Не зная за другите ... може би е различно при всеки ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.