Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 21.05.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Дискова херния  
Автор Neli_S ()
Публикувано28.11.05 16:08



Моля ви да споделите с мен какво лечение провеждате ако вие или ваш близък страда от дискова херния. Аз пих мовалис, тилкотил, милгама, ходих на лазертерапия и акупунктура....... е, вярно, болката не е вече толкова силна, но си остана, особено сутрин. Решила съм да пробвам и в Павел баня, ако има резултат и космо диск ще си купя..... просто не мога да се примиря, че от тук насетне ще трябва да живея с болка. Има ли оперирани и какъв е риска от повторна поява на хернията?



Тема Re: Дискова херниянови [re: Neli_S]  
Автормиpaж (Нерегистриран)
Публикувано29.11.05 19:14



дисковата херния е доста сериозен и комплексен проблем и за да се стигне до там трябва да са се объркали доста неща преди това. аз страдах дълги години от това заболяване, но след прочистване по схемите на малахов от една година нямам никакви оплаквания, въпреки че изобщо не се пазя нито от тежко нито от студ.

най-решаващо в самолечението ми беше противопаразитната програма на хулда кларк

пожелавам ти успех ако избереш да се лекуваш сама



Тема Re: Дискова херниянови [re: миpaж]  
Автор фaлko (непознат )
Публикувано30.11.05 12:40



Привет,
може ли малко повече инфо относно споделените от вас "прочистване по схемите на малахов" и "противопаразитната програма на хулда кларк"
или къде мога да прочета за тях!

Между другото от известно време съм се заел със събиране на всякакво инфо
по и-нет относно дисковата херния, и събирането и в един форум, адреса на който е

!
Не претендира за изчерпателност, но си мисля , че ще е добре , ако всеки, който има допир с тва неприятно заболяване остави свое инфо, мнение, препоръка, оплакване .......изобщо всичко на тема дискова херния !
Ще е полезно за много хора , ако разработим Форума с общи усилия !




Тема Re: Дискова херниянови [re: фaлko]  
Автормиpaж (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 12:04



значи специално малахов не ти го препоръчвам, въпреки че има и добрите си страни, но не всеки е толкова смел и/или отчаян според мен. на пазара има една много добра книжка на Олга Елисеева природосъобразно прочистване на организма. може по нея, тя дава достатъчно предпазливи методи. а за паразитите - малахов - пълно прочистване от паразити, вътре са дадени много начини.

моето силно убеждение, колкото и апокрифно да звучи, но поне резултатите ми говорят ЗА него, е че проблемите ми с кръста - непрекъснати сецвания с повод и без повод, адски болки и тн, се дължаха на хронифицирано гъбично заболяване - кандида, което без изобщо да знам съм влачила с години. и какво общо имат двете ли? ами като провежда човек лечебно гладуване тези гъби напускат локалното си място и се разпростират в кръвта, като засягат нервите. ужасен пропуск според мен в целокупната литература за лечебно гладуване, при това толкова лесно може да се елиминира този ефект, само трябва като гладува човек да употребява определени билки

сигурно звучи адски тъпо, но факта че съм се излекувала по този път, мен поне напълно ме удоблетворява



Тема Re: Дискова херниянови [re: миpaж]  
Авторнaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 12:34



Мираж,как да те разбирам относно Малахож тъи като не го препоръчваш(пред Елисеева)а в предният ти постинг пишеш че именно с него си се справила.А за Хулда Кларк може ли да ми кажеш каде да го намеря преведен на български и кое точно да се спазва за тази диагноза.Маика ми е много зле и до 2-3 год.я виждам инвалидизирана.А и във Малахов или Елисеева кое трябва да прави.Мойеш ли да дадеш малко повече инфо как е протекло при теб ,колко време и как си подходила ако желаеш за връзка можеш да оставиш и меил.



Тема Re: Дискова херниянови [re: нaдeждa]  
Автор Mirajj ()
Публикувано04.12.05 14:04



ако се регистрираш можеш да ми оставиш бележка

ами за Малахов си мисля, че не взима много под внимание индивидуалните особености на човека. разбирам че майка ти е възрастна, така че още по-внимателно трбява да се подходи.

при мен всеки път при сецванията ми - някъде към 4-5 в рамките на 1 година, болките бяха толкова непоносими, че прикована към леглото, веднага спирах да ям - минавах на плодове по системата на Лидия Ковачева, а след това се хранех доста аскетично предимно с полезни храни - кълнове и тем подобни. този режим го държах към 2-3 месеца, през които правих от Малахов 5-6 прочиствания на черния дроб с лимон и зехтин. това включва 1-2 дневно гладуване. най най резултатното нещо беше след тези прочиствания едно 8 дневно гладуване съчетано с прочистване от паразити по доста проста схема. пих билката пелин смляна на прах, карамфил на прах и един луголов разтвор от аптеката.

вероятно няма да можеш да приложиш такъв строг режим на хранене на майка ти, но мисля че и без него ще стане, просто трябва упоритост и постоянство в останалите прочиствания. още повече че това са неща, които човек може да прави и да реши единствено и само за себе си. а освен това всичко е много индивидуално. за мен целта беше да постигна оздравяване в цялостен аспект, и тези ужасни болки ми бяха сериозен стимул

ходила съм на всякакви рехабилитатори и масажисти, но ефекта беше еднократен и при следващото ми прищипване вече не действаше.
ако искаш повече подробности пиши

и успех


пс
хулда кларк я няма на български, но малахов я цитира
можеш да вземеш все пак някоя от неговите книги и да видиш какво може да се приложи на възрастен човек

Редактирано от Mirajj на 04.12.05 14:07.



Тема Re: Дискова херниянови [re: Neli_S]  
Автор Бeни ()
Публикувано05.12.05 16:59



Случайно попаднах на тази тема, но ето с какво се е оправил мой колега:

50 г татул - зърна и 100 г 96-процентов спирт се смесват в буркан, престояват 48 часа. С 10 грамова спринцовка се тегли от буркана и се слага на непрана вълна и с нея се налага петата от страната, от която е болката. Престоява 1 нощ. След 5-6 дни петата пожълтява и до 10 дни се обелва, нищо притеснително.
На него му е помогнало само еднократно налагане, а преди това е бил на инжекции - без полза.
Понеже татулът е отровен, ако искате се консултирайте за всеки случай с някой по-вещ, но колегата така беше въодушевен, че си записах рецептата за всеки случай.

Редактирано от Бeни на 05.12.05 18:47.



Тема Re: Дискова херниянови [re: Neli_S]  
Авторdiskobolka (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 22:28



A opitahte li s magnitoterapiq?
Efektyt e zabelejitelen!
Nosi se samo magnitna grivna, kolie ili drug magniten aksesoar (cenata na grivna e ot porqdyka na 60-80-100 lv)
Moi blizyk beshe pred operaciq - s 2 ili powe4e diskowi hernii.Sled okolo mesec nosene na grivnata kaza,4e ve4e moje i da ti4a!
I drugi,stradashti ot diskopatiq, davat strahotni otzivi za magnitoterapiqta!



Тема Re: Дискова херниянови [re: Neli_S]  
Автор MamaBuba (усмихната)
Публикувано02.07.06 13:20



всичко, което си изброила, като на първо място ми е мануалната терапия и на второ в зависимост от случая пия или обезболяващи и мидокалм или хранителна добавка от колаген.

Поздрав Буба!


Ники - 22.05.2003

Тема Re: Дискова херниянови [re: MamaBuba]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 14:38



При кого ходиш на мануална терапия? Аз съм от Сф, посещавам терапевт от 3 месеца, болката ту отшумава, ту се завръща.... почти непосилно ми идва да плащам по 15лв на посещение 2 пъти седмично, а да не виждам траен ефект.
Колко време продължават процедурите при теб? Имам чувството, че при мен карат по кратката процедура - 10-15 мин и хайде до следващия път.
Би ли споделила по-подробно как минава едно посещение при твоя терапевт?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.