Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 14.05.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Тема Деклубитални рани  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано24.10.05 13:08



Предложете ми лек за декубитални рани - такива, които се получават при болен, който лежи неподвижно и не може да се обръща. Кожата от двете страни на опашката потъмня и сълзи някакъв секрет.



Тема Re: Декубитални ранинови [re: Dorchester]  
Авторcъвeт (Нерегистриран)
Публикувано24.10.05 21:37



добра хигиена
обръщане в леглото
обтриване и масажиране на кожата, за подобряване на кръвообращението й(може с камфоров спирт)
поставяне на кръг(като геврек) от мека материя в областта на потъмнялата кожа така, че да остане във въздуха(около раната)
обработка на раната



Тема Re: Декубитални ранинови [re: cъвeт]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано25.10.05 17:30



Именно за тази обработка - с какъв препарат?



Тема Re: Декубитални ранинови [re: Dorchester]  
Авторпoмoщ (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 15:20



разтривките с камфоров спирт или с лавандулов спирт, а раните се почистват с кислородна вода и по същия начин по който се обработват рани- Вишневски, антибиотични мазила и др. Хубаво е да се оставя мястото и открито, да не се задушава непрекъснато с превръзки, защото много от микроорганизмите не обичат кислорода, а при условията на продължителните превръзки има подходящи условия за развитие и на гъбички. Но обръщайте човека в леглото, променяйте позицията му, защото лесно се провокира и хипостатична пневмония.
А каква диагноза има, защо е в това състояние?



Тема Re: Декубитални ранинови [re: пoмoщ]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано27.10.05 20:55



На 23.09.05 паднал от втория етаж. Счупен е пети гръден прешлен. Прекъснат е гръбначния мозък. Сега от днес новините са, че мястото е започнало да изсветлява. Остава грижата дали някаква част от гръбначния мозък е оцеляла и дали ще може някога пак да си чувства краката. Също и физиологичните нужди...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.