Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:02 15.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема нерво-вегетативна дистониянови  
Авторk_to (Нерегистриран)
Публикувано24.07.05 17:25



От около година ми се появи една температура от около 37,2, лекуваха ме за какво ли не.И след като не бе намерен лек за нея ми казаха, че е неврогенна.Последваха няколко инфекциозни заболявания, които бяха лекувани с АНТИБИОТИЦИ уж успешно.Но при последното такова започнах да чуствам безсилие,започнах да губя равновесие,наруши ми се съня, а температурата достигна до 37,4. Това разбиа се беше свързано със стрес и притеснения от моя страна.Тогава ми бе поставена диагноза нерво-вегетативна дистония. Моля ви кажете ми какво представлява това заболяване и ми посочете метод за ефективно лечение.



Тема Re: нерво-вегетативна дистониянови [re: k_to]  
Авторkrisy (Нерегистриран)
Публикувано25.07.05 17:25



Според концепцията, която разглежда човека като единство на тяло, душа и Дух, болестта се ражда в по-висшите фини полета на Вселената. Проявата във физическото тяло е сигнал, че болният трябва да промени живота си, че някъде бърка в начина си на живот. Няма да изреждам всички автори, които твърдят това - много са. Според всички тях официалната медицина лекува последствията, а не причината и за това няма успех.
За диагноза като твоята за пръв път прочетох в книгата на Л. Пучко "Биолокация - Приложна радиестезия". Дано не бъркам заглавието. На авторката лекарите сложили такава диагноза и тя дълго време се влачила от специалист, на по-голям специалист, докато не разбрала, че проблемите й идват от запушване на енергийни канали. Ако искаш да разбереш причината за заболяването си - чети Лазарев "Диагностика на кармата" или Васил Канисков - "Духовното лечение и българите" или Луиз Хей - "Излекувай живота си", вероятно хората в този форум биха могли да ти препоръчат и други автори. Смятам, че ако си настина желаеш да разбереш за какво става въпрос - ще получиш отговор. Иначе, ще лекуваш едно, след време ще се появява друго и т.н.



Тема Re: нерво-вегетативна дистониянови [re: krisy]  
Авторkrassi (Нерегистриран)
Публикувано25.07.05 23:14



Напълно споделям мнението на Криси. Проблемът е че се опитвам сама да се справя с дистонията, но нещо не успявам. Дали човек може съвсем сам да се справи и аз нещо бъркам или в даден момент му трябва поне молко помощ?
Дали у нас има хора, които се занимават с методите от цитираните книги?
Ако знаете такива и имате отзиви - споделете



Тема Re: нерво-вегетативна дистониянови [re: krassi]  
Автор krisy75 (новак)
Публикувано26.07.05 14:10



Авторът на българската книга за духовното лечение - Васил Канисков приема всяка сряда, четвъртък и петък, мога да намеря телефон. Аз лично съм решила да ходя при него . Той използва очната диагностика, за която пишат Петър Дънов и Петър Димков и лекува с билки.



Тема Re: нерво-вегетативна дистония [re: krisy75]  
Авторkrassi (Нерегистриран)
Публикувано26.07.05 22:41



Признавам си невежеството- дори не съм чувала за него. Уж чета такива книги.............Много ме заинтригувам Моля те като научиш тел. напиши ги. Пък ако ти се пише разкажи нещо повече за него и книгата му



Тема Re: нерво-вегетативна дистониянови [re: krassi]  
Автор krisy75 (новак)
Публикувано27.07.05 15:33



Скоро ми попаднаха две негови книги. Едната е "Духовното лечение и българите". Доста добре са обяснени нещата за различните тела но чавека, за връзката с други светове и т.н. Прочетох я с интерес, защото ми изясняваше някой неща, които не съм ги срещала другаде, а има и много цитати от Учителя по въпросите за здравето. Но втората книга ме заинтригува повече и си я купих. Има много дълго заглавие, не го помня, но най-общо е за болестите на дихателната система. Най-напред има анатомична част, в коята са обяснени функциите на дихателните органи, след това всяка болест, или по-точно диагноза, която могат да поставят официалните доктори е разгледана по отделно. Какви са причините за нея, какво предписват традицционно лекарите в такива случаи, какви рецепти дават народните лечители, билки, компреси, бани и т.н. И накрая какво става при всяка болест на енергийно ниво. Ето това последното ми се стори супер. Пък и билките са много полезни, защото аз имам малко детенце, което лекувам "по бабешките методи" и с хомеопатия, без лекарства.
Иначе имах възможността само да зърна въпросният господин, защото при него ходи един мой приятел. Видя ми се голяма свежарка, от ония хора, които винаги са в настроение. Просто излъчваше бодрост. Смятам и аз да отида при него. Но в момента прави едни процедури по пречистване на организма, искам да ги свърша и тогава да се косултирам с него. В книгата за духовното лечение накрая е написал биографията си. Това, което ми направи впечатление на мен е, че е вегетарианец и пише, че вижда аурата на хората. От познати радиестезисти чух, че има много висока енергия.



Тема Re: нерво-вегетативна дистониянови [re: krisy75]  
Авторkrassi (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 11:30



Звучи много интересно. Ще потърся книгите му веднага. Все си мисля, че човек трябва да се справя сам, но в момента нещо съм зациклила и не успявам. Може би не е случайно, че точно сега научавам за него. Ти какво прочистване правиш в момента ,ако не е тайна. Ако отидеш при г-н. Канисков моля те сподели впечатления. За сега мисля да прочета книгите - дано ги намеря



Тема Re: нерво-вегетативна дистониянови [re: krassi]  
Автор krisy75 (новак)
Публикувано29.07.05 15:47



Намерих телефона, но не знам дали е редно да го пиша тук. Ако искаш прати ми бележка и ще ти го напиша! Всъщност отвори www.tsvetelina.com. , на http://www.tsvetelina.com/statji/lekari_6vk.html има и биографията и книгите м, и тел.
Прочистването го прочетох в осмата книга от поредицата Звънтящите кедри на Русия. Идеята е, че трябва да дадеш възможност на организма си сам да избере това, което му е нужно. След един ден гладуване, в който пиеш само чаша червено цвекло на обяд, нареждаш на следващата сутрин всякакви продукти в суров вид на масата - прлодове, зеленчуци, подправки, мед, ядки .... Добре е да си сам и на тишина, тоест да не са вкючени елетро уреди, телевизор и т.н. Взимаш един продукт, хапваш си, след време като отново усетиш глад хапваш нещо друго и така докато опиташ всичко сложено на масата. През следващите три дни ядеш само това, което ти се яде от продуктите и пиеш по възможност изворна вода. Това е. Правих го веднъж, макар че ми се появи главоболие, чувствах страхотен прилив на енегрия. През август ще го направя пак. Хубаво е преди да опиташ продукта, да го помиришеш и бавно да го дъвчеш, та да може организма ти да се запознае добре със състава му.



Тема Re: нерво-вегетативна дистониянови [re: krisy75]  
Авторkrassi (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 19:17



Благодаря за информацията. Определено имам нужда от контакти с хора, които се интересуват от такива неща и най- вече практикуват. Главоболието ти е било нормално- изчиствала си се. Споделяй как вървят нещата при теб



Тема Re: нерво-вегетативна дистониянови [re: k_to]  
Авторkpacи (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 11:13



В нито една от книжарниците където питах не бяха чували за тази книга. Видях я тук как изглежда, но само корицата й -на кое издателство е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.