Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:53 25.04.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема бактериална вагиноза -билкинови  
Авторedna1 (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 11:11



Честно да ви кажа не бях се сблъсквала с това до сега, а не съм и на малко години, ама на..случи се, обръщам се към пишещите и четящите в този клуб с молба за съвет, защото вече ми писна от лекарства от които няма полза, дори напротив, течението се засилва все повече......според мен от антибиотиците. За вас незнам от какво е. Няма да изпадам в подробности, ще кажа само че това се получи след прием на лекарства а не от липса на полова хигиена и тем подобни, на партньорът ми му няма нищо. Та въпроса ми е има ли някаква билка с която да си правя интимен душ или която да пия, опитах с лайка но нямаше ефект. И ако има каква е тя и как се прилага отвара или друго. Благодаря предварително на всички които ще си направят труда да ми отговорят. Това е важно за мен.



Тема Re: бактериална вагиноза -билкинови [re: edna1]  
Авторdr.aroma (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 15:43



vaginoza ili kandidoza?



Тема Re: бактериална вагиноза -билкинови [re: dr.aroma]  
Авторedna1 (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 18:30



кандидоза



Тема Re: бактериална вагиноза -билкинови [re: edna1]  
Автор lskrena ()
Публикувано10.07.05 20:35



Кандидозата е доста разпространена и се получава не само по полов път. Мъжете са преносители, но не боледуват почти никога от кандидоза. Приемът на антибиотици задължително предизвиква развитието на Кандида (вероятно Албиканс), но често това остава скрито. Течението започва когато се добавят и още фактори - настинки, грешки в храненето, прием на разни лекарства, включително и хормони, които често предизвикват засушаване на лигавицата.
Между другото - "добрата" хигиена, т.е. честото миене "измива" добрата флора и фауна там, която е като защитна покривка.. (Гинеколожката ми беше казала, че от много миене съм се "дооправила". Циганките рядко боледували, защото не си измивали естествените защитници...)
Естествено, не ти препоръчвам да не се миеш!
Вагиналните промивки са по принцип отречени поради същата причина, но има доста полза от промивки с 1 лъжица кисело мляко на 1/2 литър преварена (или сребърна) вода. Но вземи мляко с активни лактобацили, а не от унищожените/обработените - Данон и подобни. Най-добри са Здравец, Елена, Пършевица май го развалиха...)
Добре действа също промивка с "мъртва" вода. Тя е кисела - с ниско рН, променя рН на средата и бубите не се развиват.
Отделно е добре да се спазва хранителен режим, беден на захарни изделия, които способстват за бурното развитие на Кандидата. Кандидата много обича сладко и ферментативни среди - продукти с много мая, бира, боза и други такива. Ще забележиш сама, как се усилва сърбежа и течението, когато похапнеш сладкиши.
Потърси в Интернет информация. Има писано много за кандидата, защото е упорита и трудна за изчистване.
И никакви антибиотици! Установена е вагинална кандидоза и на мънички дечица, заради употребата на антибиотици. Сега ги предписват за щяло и нещяло...
Разните Низорал, Урунгел, Нистатин и подобни са също токсични химии и често отрицателният им ефект е по-голям и траен от положителния...
Това е! Желая ти успех и кажи после от какво ти е минало... Ще мине!

Жив си! Искри*


Тема Re: бактериална вагиноза -билкинови [re: lskrena]  
Авторedna1 (Нерегистриран)
Публикувано14.07.05 23:03



ААА мерси но за сега резултат няма никаъв и това с киселото мляко го прочетох 3 пъти и не го разбрах, благодаря все пак. а изчетох много литература за кандидата вече, за Нистатина обаче може да се окажеш права - не помага



Тема Re: бактериална вагиноза -билкинови [re: edna1]  
Авторsastata (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 09:55



i az hodih na ginekolog tuk skoro i se okaza ce imam sashtoto. s tazi razlika ce vinagi sam imala tecenie no nikoga ne sam mu otdavala znacenie - no sega откакто се оправих разбирам какво значи. лекарката ми предписа един куп лекарства - но реших да пробвам без тях

тъкмо приключих с лекуването си и аз - значи - пих пелин, карамфил и настойка от орехи - може да прочетеш повече в темата за Хулда Кларк, правих си промивки с пелин, и спазвах диета - това което ти пише Искрена - за сладкото и маята. освен това направих едни свещички от масло от чаено дърво - има го в аптеките - смесено с масло на топчета.

успех - дано да направиш успешно самолечение



Тема Re: бактериална вагиноза -билкинови [re: sastata]  
Авторedna1 (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 19:38



Да ти кажа от 1 месец се лекувам с лекарства и полза от това няма за съжаление. Хич на не ме лъжат, антибиотик отказах тотално, баси от 1 антибиотик такива неприятности, а заради това проклето течение пострада и самочувствиета ми. Разкажи повече за тия топчета. Нямам много време да ровичкам, дай точна рецепра, наяин на испълнение и приложение ако ти е възможно, благодая на всички ви. ще докладвам пак резултата какъв е



Тема Re: бактериална вагиноза -билкинови [re: edna1]  
Авторsashtata (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 12:57



та в повечето аптеки продават етерично масло от чаено дърво - мирише на терпентин - действа силно антигъбично и противомикробно. взимаш масло най обикновено, стопяваш го, капваш докато е хладно няколко капки от това чаено дърво, разбъркваш и го оставяш на студено. после с лъжичка лесно могат да се направят топчета и си ги слагаш.

пробвай обезателно промивки с чай от пелин, много е ефикасно. аз направих и едно олио от пелин - първо направих мн силен чай от пелин, някъде към 300 грама, сипах още толкова зехтин и го оставих на слаб огън докато извря цялата вода. получи се такава горчилка ... и с това се мазах отвън, но май е доста силно.

намерих едни сайтове за кандида пише че при повечето хора е било достатъчно лечение с нистатин + диета в продължение на месец-два - но наистина строга по отношение на захарта и всичко сладко, включително и плодове не са разрешени. нито мед нито нищо подобно.

прочете ли за хулда кларк? става дума за противопаразитно лечение с билки - аз пих по една лъжица пелин и карамфил + 20 капки от тази настойка за която говорят, това се прави 2 седмици

айде успех пиши после



Тема Re: бактериална вагиноза -билкинови [re: sashtata]  
Авторsastata (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 13:27



сетих се още че повечето хора поразени от гъбички имат недостиг на витамини и минерали, така че е препоръчително човек да взима някакъв качесттвен комбиниран препарат, както и калции, магнезии и силиций, витамин С и тн.

струва ми се че ако човек иска да мине без лекарства, трбява да проведе доста цялостно лечение, не е въпроса само да се прилагат някакви локални средства, било то и най-ефикасните мехлеми и билки. щото като има среда за такива гадчета те си се появяват отново и отново



Тема Re: бактериална вагиноза -билкинови [re: sastata]  
Авторedna 1 (Нерегистриран)
Публикувано17.07.05 16:46



Да четох за Хулда Кларк, само дето тук изникват доста проблеми с намирането на въпросните настойки поради факта че живея в малък град. Но смятам това с яеното масло да го пробвам. Четох много неща и аз за кандидата още преди да започна да моля за съвет тук. за витамините и минералите си много права. Няма ефект все още. За Нистатина въобще не ми се говори, като се мажа е добре спра ли обаче тва течение се засилва все повече да му се ненавиди. Четох и за промивки със смрадлика и сега започвам с това. А мога ли това чаено масло да се мажа отвън, а не да го правя на топчета. И при това лечение сигурно ще е противопоказен секса. Ми опитвам от всичко по малко, татъкмо ако и дай боже се излекувам да не знам от какво ще да е. Айде със здраве, пак ще пиша




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.