Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 29.09.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема депресия  
Авторнeзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 09:51



Може ли с нещо алтернативно и без лекарства да се пребори депресията



Тема Re: депресиянови [re: нeзнaйko]  
Автор мъчeниk (fallen)
Публикувано13.06.05 10:07



Намери си сериозно гадже, такова в което да се влюбиш. Посвети си всичкото време на нея ... депресията ще отшуми за седмица.

Иначе чувам можеш да активираш отделяне на серотонин със шоколад. Но не разчитай на много.



Тема Re: депресиянови [re: мъчeниk]  
Авторнeзнaйko (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 12:00



При положение, че съм семеен, преживял доста разочарования, пък и малко ми е съвестно - как да го направя . Интересно , че вече няколко независими един от друг ми го препоръчаха. Сигурно трябва да се замисля, но как да го направя, като въобще не ми е до това. Пък и то влюбването не става насила.



Тема Re: депресиянови [re: нeзнaйko]  
АвторГинka oт Гинци (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 14:34



В Америка и Зап. Европа се използува жълт кантарион като алтернатива на антидепресантите при лека и умерена депресия. Най-добре е да се взима на капсули (заради удобството), но ако няма такива - чай от билката - в началото по две чаши на ден.



Тема Re: депресиянови [re: Гинka oт Гинци]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 16:33



A naj dobre da otide na psihiatyr i da si naprawi edna psihoterapiq. Shtoto nikakwi bilki/lekarstwa nqma da go izlekuwat, oswen ako depresiqta ne e na himicheska osnowa (koeto e rqdkost). Demek, naj dobre da otide da si pogowori s psihiatyr, pyk dokato trae terapiqta mozhe i kantarion da pie ...

Psihiatrite ne sa tolkowa strashni. Pyk i wse pak psihoterapiqta e naj dobriq lek sreshtu depresiqta - osobeno ako ne iska da pie antidepresanti (dali himicheski ili naturalni e wse taq).



Тема Re: депресиянови [re: нeзнaйko]  
Авторirina (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 16:37



Da,mozhe,heperecin ima mnog odobro dejstvie. Inf. : depression-guard.hit.bg
ili neways.com



Тема Re: депресиянови [re: нeзнaйko]  
Авторken (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 17:41



tv "CKAT"-predavaneto e 'Vaprosi v efir' -Vtornik ot 20;30 do 22;30
www esotherica.freecom-int.com



Тема Re: депресиянови [re: нeзнaйko]  
Автор motka (непознат )
Публикувано14.06.05 08:12



жълтият кантарион наистина добре повлиявал (съм чувала) - една приятелка пие "хиперицин", за който пишеше по-горе

друго - психиатрите се занимават с физиологията, предписват медикаменти,
а психолозите се занимават с психотерапия - без медикаменти, работят с мислите, убежденията, чувствата, поведението и подобни

аз лично съм ходила на психотерапия (при психолог, а не прихиатър) и препоръчвам този начин

не е толко лошо, ако периодът е изключително тежък, да се пие нещо за облекчение, но без промяна на мисленето (възприемането на нещата) това ще е общо взето безсмислено (временно ще помогне само)

това, на което ходих аз, беше краткосрочна терапия; издържах без помощ с лекарства (но може би е различно, при мен е било според мен паническо разстройство плюс отдавна трупани много, много самообвинения); за мен ценното беше, че там се научих на начини, с които сама да се оправям със себе си; абе трябва да се види какво правят хората днес, аз не очаквах това

дръж се и се погрижи за себе си. и ти ще бъдеш добре, ще видиш!
:)))



Тема Re: депресиянови [re: motka]  
АвторXexo (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 10:48



Psihiatrite ne predpiswat winagi lekarstwa. Oshte poweche che winagi mozhesh da mu kazhesh che ne iskash lekarstwa.
Psihiatrite sa lekari za razlika ot psiholozite.
Psihiatrite syshto mogat da prawqt psihoterapiq koqto e chast ot naukata.
Psihiatrite sa edinstwenite koito mogat da imat obsht pogled wyrhu neshtata, oshte poweche che ima sluchai w koito problema naistina e fiziologicheski.

Psiholozite se zanimawat s naukata psihologiq no ne nuzhno da sa lekari.

Zhyltiq kantarion (ako stawa wypros za St. John's Worth) dejstwa tochno kakto dejstwat SSRI lekarstwata - powdiga niwoto na serotonina. W nqkoi sluchai mozhe da e i po silen. Ne se preporychwa da se smeswa s antidepresanti shtoto mozhe da se poluchi serotoninow shok ako ne se lyzha. Taka che dali piesh kantarion ili SSRI - nqma razlika, efekta e edin i sysht.



Тема Re: депресиянови [re: Xexo]  
Автор motka (непознат )
Публикувано14.06.05 18:05



мисълта ми беше, че е възможно от
повтарящо се негативно м и с л е н е (най-общо казано) да се нарушат някакви физиологични процеси и да се появи ф и з и ч е с к и проблем, та затова е добре да се пипне и мисленето
(като се оправи причинителят, и последствията ще се регулират)
Лекарствата не премахват примерно чувствата от кофти случка, освен в момента да ги притъпят, има и нужда на нея да се погледне по нов начин

иначе като цяло съм съгласна с теб, не мога да споря пък и защото само веднъж съм попадала при психиатър и наистина ми каза, че може да ми предпише нещо, но без промяна на настройката ми няма смисъл, само временно ще съм по-добре (а така е по-лесно: хапче - "нищо ми няма")

а че правят и психотерапия - много се радвам се да го чуя, това е много важно според мен, за да можеш да се вземеш сам в ръце

поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.