ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:51 22.12.14 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема запек и хемероиди  
Автор angala ()
Публикувано13.05.05 10:51

Здравейте,

от около месец имам запек, а вчера имаше и крав. Мисля си че може да са хемероиди, но незнам. Моля кажете ми дали е и какво да правя и с двата си проблема

Тема Re: запек и хемероидинови [re: angala]  
АвторЙoxaн (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 13:43

Значи по принцип ако имаш хемороиди едва ли ще ги сбъркаш. Възпалени хемороиди са като едни топчета нерви в ректума който много болят а в по лошия си вариант излизат навън и там болят още повече. Аз съм имал и номера при тях е хигиена хигиена и упражнения. А за запека не знам какво да ти кажа то4но , в смисъл че ако въобще нищо не е излизало един месец е много опасно, а иначе най-добре е да промениш начина на хранене салати, овесени ядки. Много бих ти препоръчал да отидеш при личния лекар да ти предпише клизма и да се движиш повече абе има йога асани които стимулират перисталтиката диамантената поза и други . И мога да ти препоръчам да отидеш на курсовете на Венцислав Евтимов всяка събота от 9 в залата по хореография на НСА в студентски град Ще го питаш Човека ще ти каже.
Само да знаеш че ще ти каже никво месо повече ,а и аз това бих ти казал .
Защото можеш да ядеш месо ако си с нормална обмяна на веществата ама със запек е направо самоотравяне.
http://www.hps-online.com/ този саит има много инфо за 4ервата ама е на английски не знам дали знаеш.

Тема Re: запек и хемероидинови [re: Йoxaн]  
Автор angala ()
Публикувано13.05.05 16:28

благодеря ти за отговора, аз такива топчета нямам и нищо не ме боли, но от какво е тази кръв тогава????? Исках да кажа, че от месец имам, а не че цял месец не сам ходила по голяма нужда / немога да си представя, че някой може да издържи месец/. Пия топло прясно мляко и сокове и компоти и накрая след 3-4 дни успиавам, но това си е мъчение. Преди това не съм имала такъв проблем, бях точна като по часовник всяка сутрин. Имам добра хигиена и ям доста зеленчуци, но ще пробвам с мюсли и дано нямам такива проблеми.

Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано13.05.05 20:17

Какви топчета, какви нерви, кави пет лева..................

Какво влиза в ректума и какво излиза................

Хемороидите просто са вътрешни или външни.
Това са патологични уширеня на кръвоносни съдове........
Какво ще и предписват клизма, това може всеки да си го направи и сам.................ма не им се пишат и четат повече глупости.......
Ако не погледне случайно лекар насам, хубаво ще се излекувате.....

Я, девойката ако смята, че има хемороиди да надникне в Медицинска и да прочете за какво става въпрос..........

ПРЕДУПРЕЖДАВАМ, че кървенето от ануса, може да е симптом на сериозни заболявания на дебелото черво, най безобидното от които е папилози по лигавицата.
Хроничният запек е вреден, освен, че и той е симптом........
За да си помогне бързо, момичето да притича до най близката аптека и да си купи капки Гуталакс.......20 капки вечерта, след храна......
Ако има по нататъшни въпроси...........по желание.......или в Медицина, или в Медицинска взаимопомощ, дето все пак "надничат" лекари, та е изключено някой да получи некомпетентни съвети, без да бъде "поправен"......

Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 05:58

За запека откажи месото от бозайници. Яж пилешко и морски продукти.
Пълнозърнест хляб вместо бял,мюсли и МНОГО ,ама МНОГО плодове.Най-голям ефект имат ябълките,крушите,пъпешите,черешите.Не се препоръчват дюли,дренки и вишни,нито пък маслини.
Прави упражнения(йога най-добре) всяка сутрин.това намалява апетита и дава много енергия и добра концентрация.

Тема Re: запек и хемероидинови [re: жeнa]  
Автор wolle (komunikativna)
Публикувано18.05.05 14:33

и лененото семе помага при запека. Например в салатата слагаш една суп. лъжица.

Тема Re: запек и хемероидинови [re: жeнa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 10:58

От 3 години съм само на пилешко/пуешко месо. Правя всеки ден коремни преси, така че определено не ми е отпусната мускулатурата. Салати и плодове имат ефект само първите дни (дори и круша на гладно с чаша вода), после някак си организмът привиква. От бобените култури коремът ме боли жестоко (7 години не смеех изобщо да хапна от тях). Ориз не ям - колкото и да обичам.

Та пак си имам запек.

Проблема ми е от как съм се родила, кървене имам от ученичка - ту изчезва, ту се появава.

Хигиената в този случай е трудна за спазване - след 3-4 дневно чакане, най-накрая усетиш призив, ама си на работа. Чудесно - хайде в тоалетната - ама как да се измиеш после? Колкото може с хартия и мокри салфетки.

Тема Re: запек и хемероидинови [re: .]  
Автор Йoxaн (непознат )
Публикувано19.05.05 14:55

Абе не гледайте на плодовете и зеленчуците като лекарство за запек. Те са си основната храна(според мен) и особено пък хората които проблеми със здравето би било добре пове4е да ги ядат. Няма да се излекувате с месо и яйца - неша които си гният в червата . Трябва чиста храна, богата на баластни вещества. За здравни проблеми не мога да кажа не съм лекар . Ама аман от тия лекари с техните лекарства . Вземете се замислете как живеете и какво можете да направите, че да не ходите по кабинетите въобще . Че лекарите много често лекуват симптомите на болестите а не причините.
Пожелавам ви да не боледувате и да сте щастливи.
Движението е живот и живота е движение.

Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано19.05.05 20:11

В работата, като усетиш ПОЗИВ, какво ти пречи да си понесеш в тоалетната бутилка от минерална вода.......хъммммммм

п.п. да не забравиш да си я напълниш бутилката......

Тема Re: запек и хемероидинови [re: kem.kem.]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 20:54

Голямото притеснение ми е за щерката - откак се е родила е със запек. Първото и изхождане беше чак като я обличаха за изписване от родилния дом, при това новородено!
А си беше напълно доносено (даже преносено) дете.
Имаше период на Фризопеп, сменихме с Фризолак (щото направи ГЕР), та като си спомня само тогава ходеше редовно - през 1 ден.

Обаче сега пак си седи на гърнето, пита ме защо е толкова трудно, а последния път - дори имаше малко кръв, а е само на 3 г. Водих я на гастроентеоролог, при това детски, но единственото нещо, което и беше назначено е дуфалак и алмагел за 20 дена (защото май получава киселини). Знам че алмагела съдържа алуминй, който е предпоставка за Алцхаймер (пише си го в листовката) та не искам да и давам. Но как да се справя с нейния запек? Някакви идеи?

(Има и допълнителни проблеми при нея, които не ги обединяват в едно - вродена луксация - напълно излекувана, чести ИПП и задръжка в десен бъбрек - сега правим изследване, ще я водя и на кожен лекар. Ама нека поне със запека да се справя!)

Тема Re: запек и хемероидинови [re: =]  
Авторъъъъъъ (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 14:25

Знам, че за мнозина ще прозвучи ужасяващо, но в този случай, най доброто към което можеш да посегнеш е уринотерапията, която е прилагана от древността до наши дни.
Ако успееш да превъзмогнеш предразсъдаците и даваш на малката около 100 мл сутрин на гладно от собствената и урина \естествено без хлапето да разбере\, ще решиш проблема със запека и киселините, ще се повлияе позитивно и бъбречната недостатъчност, а ко беше казала какъв е кожният проблем

Ако имаш съмнения, или предубеждения, прочети книгата на Г.С.Малахов "От собствената съдина".

Уреята в собствената урина е мощен лечебен препарат, не забравяйте, че преди времената на всесилната фармация дифтерията, коклюшът, бъбречните инфекции, стомашно чревните проблеми са лекувани с урина.

Тема Моля те прочети тази статия!нови [re: angala]  
Автор3дpaвko (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 19:19

Моля те, прочети

. Тя ще отговори на много от въпросите ти и ще ти даде правилна насока.

Автор {P}eTeNtSeTo (nuaHucTka)
Публикувано02.06.05 00:24

v produljenie na mesec bqx s kruv pri hodene po golqma nujda .lekarkata mi kaza 4e sa xemoroidi...polzwax detralex i wsqkakwi xapowe dokato se okaza 4e towa e razkuswane ot twurda hrana weroqtno[fisura ani] i me shixa.

Visit

- the best band in town.

Тема Re: запек и хемероидинови [re: =]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 16:44

Дъщеря ми е на 4г и като бебе имаше ужасяващ за мен запек от 40-тия ден та чак до 7-мия месец се изхождаше само с помоща на термометър и други бабини начини. И досега в къщи настъпва голяма паника, ако презкочи един ден.
За щастие имаме чудесна баба , която два пъти на ден задължително и дава плодове /не сокчета/, за обяд зеленчуци дори по някога си мисля, че за сметка на плодовете и зеленчуците основните и хранения са много малки, но детето се развива чудесно и рядко и се случва да има запек /само когато аз я гледам и няколко дена забравям да й давам плодове/.
Така че, те съветвам да пробваш и ти с повече плодове, кивито действа много разхлабващо , ябълки, кайсии, круши и т.н. предполагам ги знаеш и много вода. Най-важно според мен е този режим да пъде постоянен и да изключите за известно време запичащите храни като ориз , а да включите в менюто на детето овесени ядки, чай и за бъбреците това е добре.
Опитайте мисля че детето ще се оправи така , а дуфалака е само времено решение. Успех!

Тема Re: запек и хемероидинови [re: ъъъъъъ]  
АвторMM (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 16:55

Моята майка прилага уринотерапията от около 8 години и е много доволна. Баба ми която беше с вечен запек и се изхождаше само с клизма, от година започна да я прилага и казва, че това е нещо невероятно / съжалява само че не го е започнала по-рано , а се е мъчила толкова години/.

Авторsk (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 23:54

Тема Re: запек и хемероидинови [re: MM]  
Автор Haтypaлиcт (татко+)
Публикувано03.05.07 02:28

В отговор на:

Моята майка прилага уринотерапията от около 8 години и е много доволна. Баба ми която беше с вечен запек и се изхождаше само с клизма, от година започна да я прилага и казва, че това е нещо невероятно / съжалява само че не го е започнала по-рано , а се е мъчила толкова години/.

Винаги простите неща са били най-ефикасни. Природата ни е дарила дори със собствено лекарство -- урината, което да е винаги с нас.

Редактирано от Haтypaлиcт на 03.05.07 02:28.

АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 08:47

на какьв доктор се ходи когато имаш хемероид?-моля помогнете.....

Тема Re: запек и хемероидинови [re: Aди]  
Авторddms (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 12:28

Гастроентеролог.

Авторизлekyвaн (Нерегистриран)
Публикувано29.05.07 13:15

Не е необходимо да чакаш да се лекуваш с мехлеми или каквто и да било . Аз имах кървене всеки път когато ходих по голяма нужда и знаех че имам хЕмороиди .В началото не беше толкова сериозно но с времето кървенето беше абсолютно всеки път и си беше обилно накрая реших да взема мерки и отидох на преглед който в действителност е доста неприятен .Казаха ми ,че съм закъснял и оперативната намеса не ми мърда \ абе сериозно ти казвам\. Предложиха ми да ме пратят при доктор Желясков в София намира се точно зад Била в квартал Мотописта прегледа ме и обгори гадините с азот . За десетина дни всичко свърши . Говорил съм с хора които са се подлагали на различни методи и като им казах че всичко приключи за 3 минути и не ми повярваха няма престои няма операции няма болки НИЩО . цените са му между 180 и 300 лева ,но ти гарантирам че си струва .КАЗВАМ ТИАКО ИМА КЪРВЕНЕ НЕ МИСЛИ И ДЕН ПОВЕЧЕ.ОТИВАЙ ДОКАТО Е ВРЕМЕ ЗАЩОТО ТЕЗИ НЕЩА НЕ СА КАТО ХРЕМАТА И ОТ САМОСЕБЕ СИ НЕМИНАВАТ .ВЗЕМАЙ МЕРКИ ЗА ДА НЕСТРАДАШ ПОСЛЕ .НЕ СЕ ПОДЛЪГВАЙ ДА ГО ТРЕТИРАШ С МЕХЛЕМИ И РАЗНИМИ ТИ ТАМ ГЛУПОСТИ ЗАЩОТО ТЕ САМО ЗАБАВЯТ НО НЕПОМАГАТ . ОБАДИ СЕ НА ТЕЛЕФОН 920 97 15 или 950 35 70 вземай мерки по най бързия начин ,за да нестрадаш след време срамът е малък но облекчението е уникално

Тема Re: запек и хемероидинови [re: излekyвaн]  
АвторTaмapa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.08 00:36

Пайлекс хапчета на Хималая са абсолютно растителни и страшно ефективни при кървящи химороиди, но за запека трябва да се лекува с промяна на начина на живот, храна, движение, клекнала поза и т.н.

Тема Re: запек и хемероидинови [re: излekyвaн]  
Автор TERMlNATORA (новак)
Публикувано02.10.10 20:28

и аз съм бил в он клиник! 100 лева за преглет на хемероиди и крем който беше предназначен за лечение на фисура но се оказа по късно когато се загледах-дневен крем за лице!!!!Доктора беше иначе много любезен. Аз бях 4 стадий хемеройдите ми изпадаха след дефекация. и той каза аааа ти си за операция!!! Метод на лонго-специален уред , и т н едновремено и фисурата и хемероидите.1400 лева обаче някде в негов кабинет!!!!!!Отказах се .
Сега 4 год по късно се подложих на две операции в Токуда , едната за фисурата и след като се взстанових и хемероидите оня ден.Сега се възстановявам . Доволен съм!!!д-р Борисов ме оперира в централна хирургия.КАКВИ ХОРА ИМАЛО!СВАЛЯМ ТИ ШАПКА ДОКТОРЕ И ЩЕ СЪМ ТИ БЛАГОДАРЕН ДО ГРОБ!
дО ВСИЧКИ КОИТО СЕ СТРАХУВАТ!!!
недеите
БОЛИ ....НО МНОГО МНОГО ПО МАЛКО ОТ КОЛКОТО СЪМ ИЗСТРАДАЛ ПРЕДИ ТОВА.ИМАМ предвид след операцията.Самата операция не боли, аз първата бях със епидурална и приспан а втората само епидурална и някакъв коктеил от който не ме беше и страх даже .Да СЕ ЖИВ ДОКТОР ПЕЙЧЕВ (АНЕСТЕЗИОЛОГ МАГЬОСНИК) !пРЕЗ Цялата операция си лафихме с Д-р Пейчев поне през моментите в които беше при мен(работеше на две зали)
Кво да ви кажа все едно не се отнасяше до мен , не усетих нито епидуралната упоика нито слагането на абоката(една много хубава и опитна сестричка го закачи все едно го слагаше на диня)
След втората операция поне няколко часа нищо ми нямаше заради упойката, после ме заболя ама си се търпеше ...боли си ама като рана не като хемеройди...който има знае какво казвам.На другия ден ме изписаха. Не ме болеше почти 2 по 10 скала .На третия ден Цял ден 1 по 10 скала.Днес обаче първо ходене до 00 ама след дуфалак

И ЯКА БОЛКА!!ВЕДНАГА скачам в ваната с калиева перманганат, топла, мнооого помага!!!!!Ако някой се страхува или иска нещо да ме пита ,нека ми се обади 0887 621 632
Горното го написах защото ,когато на мен ми трябваше такава информация не я намерих.Надявам се да съм ви бил полезенл
(Казвам се Асен Анов и съм раялен пациент не е реклама!Работя във фирма "ТЕРМИНАТОР"ние унищожаваме хлебарки и други гадинки.)

Автор mynx (непознат )
Публикувано03.10.10 23:27

Майка ми имаше дългогодишни проблеми със запек и отвреме-навреме хемороиди (не толкова често, понеже тя е редовно в движение). Винаги е приемала по малко вода, не я обича много. Това, което й помогна не бяха нито лекарства или билки, а приема на вода. говоря за дълготраен ефект. Дори с чайове и лекарства може по-скоро да си навредиш, защото или спират да действат, или ти като ги спреш става още по-зле. Пробвай с вода. По много и винаги преди ядене, дори и да не ти помогне няма да ти навреди.

Тема Re: запек и хемероидинови [re: TERMlNATORA]  
Автор amazonian ()
Публикувано04.10.10 09:16

Абсолютно спира всякакъв запек

Ползвам го от година, майка ми отскоро, и решава проблемите.

Don't tell me what I can't do

Тема Re: запек и хемероидинови [re: amazonian]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано04.10.10 21:33

Най-живата /органична/ вода е пресно изтискани зеленчуци . В сока от зеленчуци има енцими , витамини , минерали и освен ,че прочиства червата той ги лекува . Трябва да се пие от 700 мл до 1л 500 на ден , зависи от състоянието на червата . Най-добре е да се пие сутрин на гладно 700 мл , след обяд 400 мл и вечерта 400 мл.
Това е най-доброто "лекарство" против запек и хеморуиди .

Тема Re: запек и хемероидинови [re: princesse_azur]  
Автор amazonian ()
Публикувано09.10.10 01:21

Това е добро наистина. Идеята на "живата вода" е по-ниското pH, като по този начин алкализира организма, възстановявайки киселинния баланс (тъй като повечето храни действат в противоположна посока). Зеленчуковият сок също алкализира. Могат да се ползват и двете, просто при водата е по-лесно и може да се ползва в дни, когато човек няма време да направи въпросния сок, например.

Don't tell me what I can't do

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.