Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:59 25.04.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема запек и хемероиди  
Автор angala ()
Публикувано13.05.05 10:51



Здравейте,

от около месец имам запек, а вчера имаше и крав. Мисля си че може да са хемероиди, но незнам. Моля кажете ми дали е и какво да правя и с двата си проблема



Тема Re: запек и хемероидинови [re: angala]  
АвторЙoxaн (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 13:43



Значи по принцип ако имаш хемороиди едва ли ще ги сбъркаш. Възпалени хемороиди са като едни топчета нерви в ректума който много болят а в по лошия си вариант излизат навън и там болят още повече. Аз съм имал и номера при тях е хигиена хигиена и упражнения. А за запека не знам какво да ти кажа то4но , в смисъл че ако въобще нищо не е излизало един месец е много опасно, а иначе най-добре е да промениш начина на хранене салати, овесени ядки. Много бих ти препоръчал да отидеш при личния лекар да ти предпише клизма и да се движиш повече абе има йога асани които стимулират перисталтиката диамантената поза и други . И мога да ти препоръчам да отидеш на курсовете на Венцислав Евтимов всяка събота от 9 в залата по хореография на НСА в студентски град Ще го питаш Човека ще ти каже.
Само да знаеш че ще ти каже никво месо повече ,а и аз това бих ти казал .
Защото можеш да ядеш месо ако си с нормална обмяна на веществата ама със запек е направо самоотравяне.
http://www.hps-online.com/ този саит има много инфо за 4ервата ама е на английски не знам дали знаеш.



Тема Re: запек и хемероидинови [re: Йoxaн]  
Автор angala ()
Публикувано13.05.05 16:28



благодеря ти за отговора, аз такива топчета нямам и нищо не ме боли, но от какво е тази кръв тогава????? Исках да кажа, че от месец имам, а не че цял месец не сам ходила по голяма нужда / немога да си представя, че някой може да издържи месец/. Пия топло прясно мляко и сокове и компоти и накрая след 3-4 дни успиавам, но това си е мъчение. Преди това не съм имала такъв проблем, бях точна като по часовник всяка сутрин. Имам добра хигиена и ям доста зеленчуци, но ще пробвам с мюсли и дано нямам такива проблеми.



Тема Re: запек и хемероидинови [re: Йoxaн]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано13.05.05 20:17



Какви топчета, какви нерви, кави пет лева..................

Какво влиза в ректума и какво излиза................

Хемороидите просто са вътрешни или външни.
Това са патологични уширеня на кръвоносни съдове........
Какво ще и предписват клизма, това може всеки да си го направи и сам.................ма не им се пишат и четат повече глупости.......
Ако не погледне случайно лекар насам, хубаво ще се излекувате.....

Я, девойката ако смята, че има хемороиди да надникне в Медицинска и да прочете за какво става въпрос..........

ПРЕДУПРЕЖДАВАМ, че кървенето от ануса, може да е симптом на сериозни заболявания на дебелото черво, най безобидното от които е папилози по лигавицата.
Хроничният запек е вреден, освен, че и той е симптом........
За да си помогне бързо, момичето да притича до най близката аптека и да си купи капки Гуталакс.......20 капки вечерта, след храна......
Ако има по нататъшни въпроси...........по желание.......или в Медицина, или в Медицинска взаимопомощ, дето все пак "надничат" лекари, та е изключено някой да получи некомпетентни съвети, без да бъде "поправен"......



Тема Re: запек и хемероидинови [re: angala]  
Авторжeнa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 05:58



За запека откажи месото от бозайници. Яж пилешко и морски продукти.
Пълнозърнест хляб вместо бял,мюсли и МНОГО ,ама МНОГО плодове.Най-голям ефект имат ябълките,крушите,пъпешите,черешите.Не се препоръчват дюли,дренки и вишни,нито пък маслини.
Прави упражнения(йога най-добре) всяка сутрин.това намалява апетита и дава много енергия и добра концентрация.



Тема Re: запек и хемероидинови [re: жeнa]  
Автор wolle (komunikativna)
Публикувано18.05.05 14:33



и лененото семе помага при запека. Например в салатата слагаш една суп. лъжица.



Тема Re: запек и хемероидинови [re: жeнa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 10:58



От 3 години съм само на пилешко/пуешко месо. Правя всеки ден коремни преси, така че определено не ми е отпусната мускулатурата. Салати и плодове имат ефект само първите дни (дори и круша на гладно с чаша вода), после някак си организмът привиква. От бобените култури коремът ме боли жестоко (7 години не смеех изобщо да хапна от тях). Ориз не ям - колкото и да обичам.

Та пак си имам запек.

Проблема ми е от как съм се родила, кървене имам от ученичка - ту изчезва, ту се появава.

Хигиената в този случай е трудна за спазване - след 3-4 дневно чакане, най-накрая усетиш призив, ама си на работа. Чудесно - хайде в тоалетната - ама как да се измиеш после? Колкото може с хартия и мокри салфетки.



Тема Re: запек и хемероидинови [re: .]  
Автор Йoxaн (непознат )
Публикувано19.05.05 14:55



Абе не гледайте на плодовете и зеленчуците като лекарство за запек. Те са си основната храна(според мен) и особено пък хората които проблеми със здравето би било добре пове4е да ги ядат. Няма да се излекувате с месо и яйца - неша които си гният в червата . Трябва чиста храна, богата на баластни вещества. За здравни проблеми не мога да кажа не съм лекар . Ама аман от тия лекари с техните лекарства . Вземете се замислете как живеете и какво можете да направите, че да не ходите по кабинетите въобще . Че лекарите много често лекуват симптомите на болестите а не причините.
Пожелавам ви да не боледувате и да сте щастливи.
Движението е живот и живота е движение.



Тема Re: запек и хемероидинови [re: .]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано19.05.05 20:11



В работата, като усетиш ПОЗИВ, какво ти пречи да си понесеш в тоалетната бутилка от минерална вода.......хъммммммм

п.п. да не забравиш да си я напълниш бутилката......



Тема Re: запек и хемероидинови [re: kem.kem.]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 20:54



Голямото притеснение ми е за щерката - откак се е родила е със запек. Първото и изхождане беше чак като я обличаха за изписване от родилния дом, при това новородено!
А си беше напълно доносено (даже преносено) дете.
Имаше период на Фризопеп, сменихме с Фризолак (щото направи ГЕР), та като си спомня само тогава ходеше редовно - през 1 ден.

Обаче сега пак си седи на гърнето, пита ме защо е толкова трудно, а последния път - дори имаше малко кръв, а е само на 3 г. Водих я на гастроентеоролог, при това детски, но единственото нещо, което и беше назначено е дуфалак и алмагел за 20 дена (защото май получава киселини). Знам че алмагела съдържа алуминй, който е предпоставка за Алцхаймер (пише си го в листовката) та не искам да и давам. Но как да се справя с нейния запек? Някакви идеи?

(Има и допълнителни проблеми при нея, които не ги обединяват в едно - вродена луксация - напълно излекувана, чести ИПП и задръжка в десен бъбрек - сега правим изследване, ще я водя и на кожен лекар. Ама нека поне със запека да се справя!)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.