Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:36 17.05.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема лечение с олио или зехтин  
Авторayna (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 13:09



Прочетох в един от специализираните вестници за лечение като се жабури с олио или зехтин. Моля Ви ако някой знае нещо повече за този метод на доктор Карах от Украинския съюз на оноколозите и бактериотерапевтите да каже!!!!!!!!! Било доста ефикасно особено при остри заболявания а при хроничните - повлияват се също добре!
БЛАГОДАРЯ!



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: ayna]  
Автор sarsaparila (непознат)
Публикувано05.04.05 13:39



Аз веднъж си направих такава процедура и после цял ден ми се виеше свят.
Иначе е нищо особено.Лапваш 1с.л. олио и започваш да го жабуркаш 15мин.
От начало олиото е гъсто,но постепенно става рядко,накрая вече е побеляло.Именно побеляването е признак,че олиото си е свършило работа.
След като минат 15мин. го изплюваш най-добре в тоалетната,защото е токсично.И не забравяй да си измиеш зъбите.



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: ayna]  
АвторXa cera (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 14:34



И какво се лекува по този начин? Много чудно ми звучи



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: ayna]  
Авторayna (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 10:00



Прочетеният материал е от вестник "Доктор" бр.13 стр.26 - "Лечението с олио не е популярно в България" като цитираните болести са: главоболие, бронхит, зъбобол, тромбоза, парализа, екземи, стомашни мехури, чревни заболявания, енцефалит, женски болести. Същевременно се предотвратяват туморни израстъци, кръвни болести, нервен стомах, белодробни и чернодробни заболявания. Авторът цитира че е избекувал хронично заболяване на кръвта и артроза.
Аз започнах заради тежка артроза, от трети, този месец. Действително, след първите три жабурения, се почувствах доста неприятно-гадеше ми се, беше ми доста гадно въобще, но след няколко часа това отшумя. За този вид лечение ми беше казано от моя позната по повод на кървене на венците и разклащане на зъбите.
Имам много слабо подобрение (като миша спъпка), но е още много рано, НО ГО ИМА.
ЗАТОВА ТЪРСЯ ПО-ПОДРОБНА ИНФОРМАЦИЯ ПО ВЪПРОСА - питах Гугълчо, но той за съжаление нищо не ми казва.
Моля Ви ако знае някой в повече по този въпрос нека пише - НЯМА ДА ИМАМЕ ВРЕДА ако го проведем.



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: ayna]  
Авторayna (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 10:02



Забравих да напиша че съм на 56 години и предпочитам алтернативното лечение, но с мярка като съпътстващо и като ОСНОВНО, когато вече ножът е до кокъла (а при мене е така).



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: ayna]  
Авторayna (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 10:06



Пак съм аз - забравих да помоля - ако някой знае руска търсачка, като Гугълчо - може тя да помогне да се намерят някакви материали.
БЛАГОДЯРЯ ВИ КЛУБАРИ!!!!!!!!!!!!



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: ayna]  
АвторNEW (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 10:32



НАЙ-ГОлямата руска търсачка е www.rambler.ru



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: NEW]  
Авторayna (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 11:05



БЛАГОДАРЯ!
ЩЕ РОВЯ ДАНО ТЯ НЕЩО ЗНАЕ



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: ayna]  
Авторinformaciq mente (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 23:30



На вестник "Доктор" ли казвате специализиран вестник?
Лично познавам редакторката(която няма дори средно образовение) и екипа й. Знаете ли как се пише информация всяка седмица, с която да се запълнят 32 страници?! Знаете ли, че този вестник няма IBSN? Знаете ли, че във вестника има толкова огромни простотии и глупости, които ни разсмиват със сълзи. Този вестник върви напред защото има това име! Защото е евтин! Защото има много отчаяни хора като Вас, които търсят помощ за проблемите си! Защото има статии от известни лекари, които си правят чрез него реклама и нещата, които съобщават в него не са повече от преписване на учебниците им от 70-те години! Всичко останало в този вестник е пълнеж - врели некипели!
Какво искате да си лекувате, защо не споделите?
Олиото, ако се има пред вид слънчогледовото в бутилките е рафинирано!!! Т.Е. претърпяло е такава обработка, от която в него има вредни вещества!!
Организмът на човек се нуждае изключително много от ненаситени мастни киселини, които се съдържат в растителните масла! Но тези масла са полезни когато се получават по студен начин т.е. с пресоване. Тези масла оказват въздействие, когато се приемат вътрешно т.е. се внесат в организма чрез храната. А това жабурене само помислете какво ще допринесе?
В този вестник бяха писали колко е голяма ползата да си чоплим носа!!!! Също, че хората с анорексия просто си умирали от глад:))))!!!! Да не говорим за правописните грешки и за стила, ако въобще може да има някакъв стил. Пребройте колко пъти употребяват думата "ВПРОЧЕМ" ха-ха:))





Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: informaciq mente]  
Авторayna (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 09:33



Благодаря за Вашето мнение!



Острият сарказъм и присмехът Ви към такива като мене, които според неизказаните Ви думи са меко казано "глупави" да се доверят на подобен вестник е Ваша лична работа!
Не ме интересува как се списва вестникът, кой и как си прави реклама, колко правописни грешки има и т.н.
Да, лекува ме официалната медицина - с болкоуспокояващи, предстояща операция и т.н.
Но всяко едно подобрение, получено от мене от алтернативно лечение, дори прочетено в "този вестник" е добре дошло!

Продължавайте "Биг брадъре" да наблюдавате и да сипете огън и жупел по "неориентираните вестникарски читатели!



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: ayna]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 20:07



Ефекта от такова жабурене е, че се прочиствали токсините от организма.Една лъжица зехтин, вечер се жабури 15 мин./става рядка, бяла течност/ в продължение на месец.Този метод се споменава от руски и тибетски лечители.Прилага се 2-3 пъти в годината.Успех!



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: aз]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 16:35



sas zehtin ili s olio trqbva da se pravi tova jaburkane.Koga trqbva da se miqt zabite predi ili sled jaburkaneto.Moje li da se izpolzva olio ot semki na grozde.



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: kat]  
АвторCeca (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 17:11



Да, сгласна съм с ayna. Сутрин, на гладно, преди да закуся жабуря (по-точно премятам като бонбон) олиото (или зехтина) (сигурно може и друго рафинирано като олиото, да не е шарлан) около 15-20 мин. Става течно-бяло и е пълно с това, което трябва да се изчисти организма (соли, слуз, микроорганизми). Зъбите се мият ЗАДЪЛЖИТЕЛНО след всяко жабурене!



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: kat]  
АвторCeca (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 17:14



ето Ви да четете - има и други тибетски рецепти, които може да са Ви от полза http://karnauk-p.viv.ru/cont/tibetmed/1.html



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: Ceca]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 17:37



на руски нищо не разбирам.Как да го разбирам че може с олио или със зехтин или няма значение и ефекта еднакакъв ли е ?



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: kaт]  
АвторCeca (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 17:40



Мисля, че не е оправдание да не можете да намерите някой с елементарен руски. Има неща, които ще са ви от полза.

Да има значение - ФИНАНСОВО относно олиото или зехтина. Нали!?!?!?



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: Ceca]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 17:57



на англииски разбирам доста добре но руския ми е като китайски.Знам че прилича на българския ама не и за мен!Просто не съм от това поколение когото се е изучавал!
За финансово ясно че има значение!
Но кое е по добре........и защо?



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: kat]  
Авторkaт (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 17:59



аз се интересувам от този метод защото имам начален стадии на парадонтоза и ми кървят венците.И изобщо зъбите ми са в много лошо състояние затова ми е много важно дали олио или зехтин?Се пак не изкам да си докарам още поражения!



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: kaт]  
АвторHaтaшka :) (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 11:16



Еми така са всички, за които руският не за тях, скъпа, какво толкова се чудиш...



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: Haтaшka :)]  
АвторШokиpaнa (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 13:11



Това пък защо го изръси?!



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: kaт]  
АвторHaдин (Нерегистриран)
Публикувано25.05.06 09:08



Аз правих процедурата със студено пресовано слънчогледово масло - цената му е като на олиото, но не е рафинирано - и следователно не съдържа вредните вещества на обикновеното олио. Чела съм, че е важно жабуренето да се прави със слънчогледово масло, а не със зехтин - защо не мога да кажа. Трябва да с прави в продължение на няколко месеца / 2-3 /, по два пъти в годината, за да има ефект - и естествено чудеса след няколко дена жабурене не може да се очакват.



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: Haтaшka :)]  
Авторnina (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 07:57



Здравейте,изчетох всички мнения за олиото,но никой не го прави както трябва.За да започнеш ти трябва време поне 35 минути а и нагласа.Не вярвайте ,че това лекува,а това спомага на организма да се изчиства от натрупаните токсини.а сега да ви кажа за маниполацията-за първи път четох за олиото преди 35 години и ако тогава бях започнала нямаше да имам проблеми.Моята майка го правеше с години и го правеше така-олото не трябва да бъде рафинирано /то помага на венците-заздравява ги/,още по добре с зехтин не рафиниран.то трябва да бъде по малко от супена лъжица ,защото като почне те да го смучете се отделя и слюнка и течността се увеличава.Олиото се втечнява точно след 30 минути/правя го и съм засякла минутите/ако го илплюете по рано в мивката ,то се изтече бърза в канала значи сте свършили добре работата,но ако бавно се стича значи нищо не сте направили.затова 30 минути са достатъчни.След това си изтържете хубаво езика със стъргалка /продава се в аптеките или в халите на щанда "самоздрав,след това се жабурите със смес/ в едно шише си смесете 1към3 морска сол и ябълков оцет/ направете жабурене и гаргара.И чак тогава си измийте зъбите.А докато правите процедурата не гълтайте нищо,защото това което отделяте в устата е с много микроби и е токсично. След като започнете и като измине една седмица ще видите ,че и един ден да не го направиете ще се почуствате зле.Трудно е първата седмица ,след това сами ще го търсите защото то ободрява,чуствате се комфортно и . н. Радвам се ,ако съм ви била полезна.



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: Haдин]  
Автор Harmonia ()
Публикувано26.05.06 10:33



Здравейте всички!
Надин, моля те да споделиш откъде си набави нерафинирано (студено пресовано) слънчогледово масло!
това ще бъде е според мен ценна информация за много интересуващи се
благодаря ти предварително!



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: nina]  
Авторkat (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 12:26



в една книга за йога прочетох че вместо паста за зъби йогите използват олио смесено със малко сол и така търкат зъбите си докато започнат да скрибучат- достатачни са 2 мин.
Само се чудя защо после не пишеше че зъбите се мият с паста?Дали трябва да се мият след това?



Тема Маслата и за устната хигиенанови [re: Harmonia]  
АвторApниka (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 13:46



"ПРЕПАРАТИ ЗА ЗЪБИТЕ И УСТНАТА КУХИНА Original ATOK

Z A H N - UND M U N D P F L E G E – P R Ä P A R A T E
Чак до края на 19 век за почистване на зъбите били достатъчни вода, гъбичка и клечка за зъби. Ерата на четките за зъби започва едва след Първата световна война и с нея пристига и ерата на химично направените зъбни пасти. И въпреки рекламирания скок с направата на зъбните пасти, зъбният камък и парадонтозата не само че не са изчезнали, а според здравните статистики в последно време броя на тези заболявания расте! Не е случайно, че пазарът е пренаситен от десетки различни видове зъбни пасти, чиято промяна така бързо се сменя, че потребителят просто не може да ги обхване. Всичко е оставено в ръцете на рекламата, която твърди че зъбните пасти се препоръчват от “ 6 от 4” зъболекари!

И тук ситуацията бързо се променя. Тези зъболекари, които изпробваха зъбните ароматерапевтични масла Original AТОK станаха тяхни популяризатори и повечето за зъбните пасти дори не искат да чуват. От практиката и опита ни зъбните пасти се различават помежду си само по цвета, вкуса и опаковката и разбира се не може да се препоръчват за полагане на ежедневни грижи за зъбния емайл, защото за повишаване на тяхната измиваща способност се прибавят агресивни измиващи вещества, включително и тензиди. Много специалисти обаче признават тензидите за увреждащи, защото с тяхното действие се нарушава устната микрофлора и се дразни устната лигавица. По този начин те допринасят за възникването на хронично възпаление на венците. Проблеми създават и използването на т. нар. нежно зърнести почистващи и “излъскващи” препарати(в които са включени креди и каолин), които всъщност като извършват съвършеното изчистване постепенно нарушават здравината на зъбния емайл и шийката на зъбите.

В последно време все повече се появяват и различни “чудотворни” препарати произведения на модерната химия съдържащи напр. флуор. Той в по-големи концентрации действа не само срещу микроорганизмите, но причинява и втвърдяване на емайла( в периода на растеж). Флуорът за човешкия организъм е отровен(разбира се както всяко лекарство и той си има своята дозировка) и ограничава някои телесни функции. Оцветяващите, консервиращите и другите различни помощни вещества намиращи се в пастите за зъби нямат нищо общо с почистването и поддържането на зъбите абсолютно нищо общо!

ЗЪБНИТЕ МАСЛА Original AТОK представляват нова посока в областта на грижи за зъбната хигиена по природен начин. Тези масла се изработват от растителни масла комбинирани с растителни извлеци и дълбоко действащи етерични масла. Те не съдържат никакви вещества, които биха могли да увредят зъбите или венците. Нашите пациенти и клиенти ни споделят, че при редовно използване на зъбните масла се отделя зъбният камък(натрупан от преди), зъбите побеляват, кървенето от венците и възпалението им бързо с е подобрява и изчезва. Тази действителност се потвърждава не само от потребителите, но и от специалистите стоматолози.

Едно мнение на специалист:

“Зъбното масло е подходящо, както за ежедневно почистване на зъбите (вместо с паста за зъби), така и за масаж на венците. Масажът на венците трябва да принадлежи към всекидневните грижи за устната хигиена. Така се получава забавяне на процеса на атрофия на парадонта. С оглед на това, че в маслата се намират редица активно действащи и лечебни вещества този препарат за масаж на венците е много подходящ. При редовна ежедневна употреба се стига до снижаване на дълбоките гингивални хоботи, които са източник на по-нататъшни инфекции за устната кухина. По този начин се предотвратява по-нататъшното увреждане около зъбите.”

“Макар, че флуорът за зъбния емайл е необходим елемент, неговото внасяне в организма под формата на зъбни пасти има почти нулев ефект! Както сами знаете почистването на зъбите всъщност е почистване само на повърхността им. Когато е необходимо да се внесе в организма някой елемент това трябва да стане през устата(вътрешно), а тялото само да си вземе колкото е необходимо и го насочи там, където е нужно. А флуорът съдържащ се в зъбните пасти има нежелана реакция с амалгамата(пломбите) и образува т.нар халогени, които в никакъв случай не допринасят добро на организма и дори нарушават някои негови структури. По-нататък се образуват още нежелани амалгами, които се отлагат в ставите, в органите, в гръбначния стълб. Или може да се каже, че този, който има класически пломби в устата е по-добре да не си чисти зъбите с пасти съдържащи флуор! Това не е само мое мнение, но и схващането на всички световни публикации по този въпрос. За това трябва да се каже, че ЗЪБНОТО МАСЛО Original AТОK е голяма крачка напред и го препоръчвам на всеки, който поне малко държи на състоянието на зъбите си и на целия си организъм.”


МАСЛО ЗА ЗЪБИТЕ Original AТОK

7-Kräuter- Zahnöl



Главни съставни вещества: растителни масла напр. соево, бадемово, етерични масла напр. мещерково, от градински чай, розмарин, витамини А, Е, растителни багрила.

Свойства: нежно и перфектно почиства устната кухина, действа дезодориращо и поддържа равновесието на устната микрофлора, предпазва от парадонтоза, зъбен кариес и кървене от венците. Предпазва и от образуването и отлагането на зъбния камък.

Приложение: приблизително 10 капки от маслото се накапват на четката за зъби, но е още по-добре да се накапят направо в устата след което зъбите се изчистват. За повишаване на лечебния ефект проплакваме между зъбите образувалата се емулсия и с езика си я вмасирваме върху венците за около 1-2 минути. Емулсията изплюваме и без да изплакваме устата оставяме активните вещества от маслото да действат още известно време. Ако случайно глътнем от маслената емулсия не е вредно, защото тя не съдържа никакви вредни вещества. "

"СТОМАРОМЬОЛ
(масло за изплакване на устата)

Original ATOK

Stomaromöl Mundpflegeöl


След успеха на зъбното масло Original AТОK, което не съдържа никакви тензиди, консерванти, абразивни(полиращи) съставки се разработи и създаде нов маслен ароматерапевтичен препарат за изплакване на устата STOMAROMÖL ATOK. Той е създаден на базата на вече забравените традиции да се изплаква устата с растителни масла.

СТОМАРОМЬОЛ е природна и физиологична алтернатива на различните модерни води за уста съдържащи по правило вода, алкохол, тензиди, консерванти и други противомикробни химикали. Маслените съставки включени в препарата СТОМАРОМЬОЛ действат главно в устната кухина и по този начин положително повлияват възпаленията на лигавицата й, венците, езика, глътката, устните. Тези и подобни възпаления са предизвикани от бактерии, вируси, гъбички, които се “поглъщат” от използваните масла и се свързват в образувалата се емулсия. С изплюването на тази емулсия организмът се избавя от нежеланите микроби. СТОМАРОМЬОЛ е създаден по традиция като останалите продукти на ароматерапевтичната маслена козметика действаща в тази област, от изключително висококачествени растителни масла. Още в препарата са включени доказала своите лечебни свойства смес от етерични масла, които увеличават активността на растителните масла. Съдържа още и витамини напр. А и Е.

Главни съставни вещества: растителни масла напр. слънчогледово, етерични масла напр. от австралийско чаено дърво, от градински чай, ментово, лимоново, природни багрила, витамини.

Свойства: препаратът приятно, внимателно и физиологично действа върху лигавицата на устната кухина, дезодорира дъха, предотвратява образуването на налепи върху зъбите и по този начин предпазва от образуването на зъбния камък.

Приложение: една чаена или супена лъжица(5-10 мл) от препарата се дава в устата, затварят се добре устните, за да не изтече и много внимателно и пълно го промляскваме и проплакваме из устата за около поне 5 минути, без да го гълтаме. Жабуркането, гаргарата със СТОМАРОМЬОЛ е много полезно и ефикасно. По този начин проплакваме устата и трябва да имаме пред вид менящата се гъстота и цвят на препарата през време на процедурата. От начало се получава сгъстяване на препарата, постепенно се разрежда и от увеличаващото се количество слюнка се получава млечна на цвят емулсия. След около 5 минути изплюваме течността и няколко пъти си изплакваме устата с вода. След това препоръчваме да се измият зъбите с четка за зъби и с маслото за зъби или препрата СТОМАРОМЬОЛ. Тази процедура препоръчваме да се провежда два пъти дневно сутрин и вечер. Ако има някакви проблеми в устата може да се првежда и неколкократно през деня. В случай, че се глътне от тази емулси не е опасно, защото препаратът не съдържа никакви вредни вещества."



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: Harmonia]  
Авторнинa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.06 13:49



в по големите магазини на Фантастико



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: Ceca]  
Авторsarabia (Нерегистриран)
Публикувано27.05.06 16:43



Ако знае някой във Варна къде се продава нерафинирано олио,нека сподели.Много ще съм благодарна.



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: sarabia]  
АвторCeca (Нерегистриран)
Публикувано28.05.06 10:07



Не знам за Варна. Правете си процедурата с олио или екстра върджин зехтин (ако финансово можете) - важен е ефекта. Както казват мъдрите книги: "Кон се язди без седло и със седло". Важно е: сутрин на гладно - жабурите докато стане течно и бяло на цвят, не го гълтате и миете зъбите след като го изплюете в тоалетната. Ако имате възможност и следобед. Аз правя основно сутрин - ако мога и в късния следобед.
Успех.



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: nina]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано28.05.06 17:15



А оцета не се ли разрежда във вода? Не е ли вреден за емайла?



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: Ceca]  
Авторsarabia (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 00:12



За тези ,които са от Варна-нерафинирано олио открих днес в магазините на бурлекс,не е скъпо-2.80 лв. бутилката.От утре ще се жабуря с него.Аз нямам някакво заболяване,заради което да го правя,но предполагам че профилактично не е лошо да се изчиствам.



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: sarabia]  
Авторнинa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 07:54



Всичко е добре което прави човек за себе си,но го правете както трябва за да имате полза а и дезинфекцираите се както трябва за да не си навредите.



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: sarabia]  
АвторCeca (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 12:27



радвам се почвате. Дано имате воля. Най-добре е сутрин на гладно, когато нивото на токсините е най-високо, да правите първата процедура. Една супена лъжица я премятайте като бонбон в устата ДОКАТО СТАНЕ ТЕЧНО БЯЛО и веднага след това плюйте в тоалетната. След това си измийте зъбите. Може да имате от първата процедура известно неразположение - гадене дискомфорт, но това е така защото организма се пренастройва. Когато мине известно време просто, ако не сте правили сутрешната процедура по някаква причина ще се чувствата гадно - все едно не сте си взели утринния си душ след ставане. Хубаво е, че нямате заболявания, но това не значи, че нямате предразположение. То токсините си работят. Не се формализирайте - нито с вида на олио или зехтин, нито с количеството - една супена лъжица е достатъчно. И ако намерите някой с руски (извинявам се, но нямам никакво време да превеждам) прочетете сайто, който съм посочила в по-предните си постове. Ще ви е полза.
успех.



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: nina]  
Авторsarabia (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 12:52



Тази сутрин направих процедурата с олиото,след това оцета.Абе това с оцета е много гадно-дали няма да си увредя зъбния емаил така?



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: Harmonia]  
АвторHaдин (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 13:07



Нерафинирано слънчогледово масло има в магазини за диетични храни, лично аз го купувам от едно магазинче на ул. "Васил Априлов" в София, защото живея наблизо, но съм сигурна, че го има на много места и не е трудно да се снабди човек с него.



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: Haдин]  
Автор Harmonia ()
Публикувано30.05.06 17:12



Надин, благодаря за информацията, ще потърся магазина на "В. Априлов" или в други диетични, ще си намеря

погледнах в най-близкия до нас магазин на Фантастико, но там нямаше, явно само в по-големите, както пишеш, nina

мисля, че няма нужда имаме вече здравословни проблеми, за се грижим за себе си, а в тази всячески замърсена среда в днешно време определено има смисъл профилактичното пречистване на организма; преди съм правила за само няколко дни процедурата, обаче с рафинирано олио, сега смятам да я направя значително по-дълго време и както казвате тук с нерафинирано слънч.масло

хубави неща на всички ви!



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: Ceca]  
АвторГoджи (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 17:32



Да поясня, токсините са най-концентрирани в ранните сутрешни часове около 2-3 часа.Затова е хубаво да се прави лечение с олиото и в този час. Препоръчва се да се провежда на два пъти по седем минути с интервал от 10 минути. Като се извърши двойната процедура се ляга на лявата страна, за да се улесни оттока на токсините за сутрешната процедура. Сутрин е хубаво да се изплюва слюнката до 8 часа и след това да се пие михалковска вода около 360 мл. леко загрята и на глътки. А закуската да бъде от банани и овесени ядки. След това отново се изплюва слюнката до обяд. Този курс на лечение се прави два пъти в годината по 21 дни.Ефектите са страхотни. Никакви токсини не остават в тялото, защото по време на лечението всички токсини тръгват към слюнчените жлези. Може да направите биологичен опит - като заплюете муха тя остава на място мъртва.



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: sarabia]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 19:07



В Билла видях, че има нерафинирано студено-пресовано слънчогледово олио - ШАРЛАН, около 3 лв. Това може ли да се използва? Дали не мирише много?



Тема Re: лечение с олио или зехтиннови [re: Гoджи]  
Авторmote (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 11:49



искам да ви попитам - някой от вас прави ли тези жабуркания с рафинирано олио вместо с нерафинирано, както било по-добре?
става ли да се прави и с рафинирано или няма ефект?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.