Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:07 25.04.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема -- Акнето ме убива!нови  
АвторAнтиakнe (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 00:57



Моля, дайде съвет - как да се справя с акнето?
Изпих около 100 килограма Тетрациклинови препарати от всички видове.
Измазах куп тетрациклинови унгвенти, гентамицинови, еритранови, мазах и с деругин гел, мазах и с Ретин А и други кисели витамини - но не става.
Измазах тонове спирт.
Кожата ми се свлича вече.
А проблемите остават нерешени.
Лекарите от всички кожни болници са категорични, че това е АКНЕ!
Е да, но какво да го правя?
Не мога да спя понякога от болки по кожата!
Да не говорим за дискомфорта който ми носи постоянно, например по гърди, по гръб, и по лице разбирасе!
Има ли някакво сигурно лечение?
Просто не минава и това е!
Всичките ми рецепти за лечение от 2 години насам, са повече от 60 - един тефтер. Отивам на 28 години вече - но така и не помогна нищо, вкл. и уриномазане, което ми препоръча народен церител, нито отвара от смрадлика, нито компреси с калиев перманганат.
Напоследък лицето ми гори и правя температура.
Нямам никакви други инфекции.



Тема Re: -- Акнето ме убива!нови [re: Aнтиakнe]  
Авторacne (Нерегистриран)
Публикувано19.10.04 01:38



Az se spravih ka to si mia liceto vecer taka- nanasvam malko krem za brusnene, na vurha na prustite si slagam malko soda, vurhu koiato kapvam niakolko kapki limon i leko go raznasiam po cialoto lice, bez turkane ili natisk,. Ostaviam da izsuhne i mia. Posle si maza liceto s gela ot parcence listo ot Aloe, i go ostaviam taka cialata no6t.Sutrin si mia liceto s raztvoreno s niakolko kapki voda mliako na prah/ naneseno kato maska, dokato zasuhne/. Posle si obtrivam liceto s parcence ananas/ ako imam/ i kato izsuhne- otmivam. Procetoh v clubovete na abv i v edna kniga, ce pomaga krem za hemoroidi.



Тема Re: -- Акнето ме убива!нови [re: acne]  
АвторCALM (Нерегистриран)
Публикувано21.10.04 17:05



Struva mi se 4e mozhe da hvurlish edin pogledna predavaneto'Vaprosi v efir 'po 'CKAT' ili poseti
www.esotherica.freecom-int.com
4rez 'yahoo' search i izberi parvia sait(te sa 2)



Тема Re: -- Акнето ме убива!нови [re: Aнтиakнe]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано24.10.04 17:33



da niamash rozatzeia i te da misliat che imash akne



Тема Re: -- Акнето ме убива!нови [re: Aнтиakнe]  
Авторacne (Нерегистриран)
Публикувано24.10.04 17:41



ako napishesh acne v google shte izleze mnogo info



Тема Re: -- Акнето ме убива!нови [re: Aнтиakнe]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано30.10.04 11:56



Обикновено е свързано с някакъв друг вътрешен здравословен проблем. Направи си основен преглед и хормонален тест най-вече- може да има някакъв дисбаланс. Само външно няма да разрешиш проблема. Дано да познаваш добри лекари.



Тема Re: -- Акнето ме убива!нови [re: Aнтиakнe]  
АвторПoмoщниk (Нерегистриран)
Публикувано31.10.04 21:15



Не каза дали си си правил сериозни промени в храненето си. Примерно да преминеш на вегетарианство и дори почти на суровоядство. Проблема ти е вътрешен, тоест хормаонален , но сериозна промяна в храненето , както и дихателни упражнениея може да решът проблема. Просто понякога промяната в храненето, корегитра анормалните състояния в организма. Всичко което си пробвал досега не отстранява източника на болестта, а се опитва да се противопоставя на негативните ефекти от нея, но не я лекува. Това е причината. Подтискането не е лечение.
Може да минеш временно на определена диета. Може да опиташ да съчетаеш няколко неща едновременно. Примерно билколечение, чиста храна, акупунктура, дихателни упражнения, хомеопатия и други.
Нямам идея каква воля и желание имаш за да решиш проблема си, но започни с чистата храна. Тоест нищо пържено и никакви животински храни, още повече пък мазнини минали през топлинна обработка. Основно сурови плодове, заленчуци и варива.
.



Тема Re: -- Акнето ме убива!нови [re: Aнтиakнe]  
Авторmyra (Нерегистриран)
Публикувано01.11.04 23:33



Probvaj i towa, na men i na mnogo drugi pomogna, nadjavam se che i na teb shte ti pomogne :
Izcedeno kiselo mljako + aspirin /obiknoven/ - pravish si maska sutrin i vecher.Sled izmivane na maskata se namazvash obilno s krem "Avita", bulgarski , v zelena kutija, kupuva se ot aptekata. Krema sushto namazvash kato maska . Ako e naistina akne shte to mine ot towa-dosega njama chovek koito da go e probval i da ne e imalo efekt.
Inache moje da pomislish i za dieta, osebeno izkljuchi sladko i shokolad.
USPEH !!!



Тема Re: -- Акнето ме убива!нови [re: Aнтиakнe]  
Автор sillvia_2v (непознат )
Публикувано08.02.05 09:27



Акнето не е чисто кожен проблем. Това е най жестоката кожна алергия. Аз работя с продуктина HERBALIFE и знам че има хора които са си решили този проблем, използвайки тези продукти.



Тема Цинк против акненови [re: Aнтиakнe]  
АвторCkaнди (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 13:46



Трябва да обърнеш внимание на това с какво се храниш, външните мазила не помагат ако има дизбаланс в организма.

Цинка е изпитано средство срещу акнето. Сигурно ти липсва в организма щом имаш такъв проблем. Цинк се съдържа в големи количества в тиквеното семе, в крехкото телешко и агнешко. Но най-вече в тиквеното семе. Така че си купи едно кило семки и ги яж по малко всеки ден.

Освен това за кожата е добре всичко което съдържа витамин А - особенно наблегни на оранжевите плодове и зеленчуци - моркови, кайсии, пъпеши. Е, сега няма пъпеши, но сушени кайсии или на компот също са добре. Мазните риби, като скумрия и шаран, също оказват добро въздействие върху кожата -поне 2 пъти седмично яж печена скумрия или шаран.

Надявам се това да ти помогне!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.