Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:07 22.09.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Тема Билкинови  
Автор Almira ()
Публикувано24.09.04 21:41



Една тема за ползата на билките няма да е излишна в този клуб.
Аз лично не сьм много запозната с тях (все още се уча и чета по вьпроса) но много ми е интерсно дали тук в клуба има хора които са "специалисти" по билките.

Аз предимно ползвам чайчета било то за кашлица. настинка или запушен нос.На мен лично лайката ми е любима билка и я използвам за много неща.

Знам че много хора сами си сьбират билките (аз не смея) Купувам от билкови магазини ама мисля скоро да си засадя малко и по двора.

Вие интересувате ли се от билкарство?

The wind of God's Grace cannot lift us if we are carrying the load of desires and ego.


Тема Re: Билкинови [re: Almira]  
Авторdidi (Нерегистриран)
Публикувано25.09.04 18:19



pozlvam bilki-laika,lipa,ma6terka za 4aiove pri natinka



Тема Re: Билки [re: Almira]  
Автор lavender (ентусиаст)
Публикувано07.10.04 11:28



mnogo liubima tema mi e,no ne sam bilkarka
vzeh da cheta i ponauchvam ot edno moe liubimo zanimanie-Aromaterapiata.
obiknoveno kato se kachvam na Vitosha si nabiram tova-onova,no tova liato propusnah

za mnogo raboti gi polzvam.......i mi e got da cheta na taia tema.



Тема Re: Билкинови [re: Almira]  
Авторcтo roдишeн (Нерегистриран)
Публикувано27.10.04 22:42



По отношение на билките мога да кажа,че преди време когато имаше билкови аптеки можеше да има някаква вяра на билкарите.Преди няколко години имах проблеми със здравето си и реших да ползвам билкова терапия.Проблема отзвуча невероятно бързо.Преди година получих същият проблем, и отидох при същият билкар но там ме посрещна неговият внук .Момчето го запознах със случая си.Съответно ми беше продадена някаква билкова смес от която нямах никаква полза.По късно научих че билкарчето боравело само с няколко билки които ги е ползвало като универсални.А ако видите как се събират билки от братята роми т.е. цигани няма изобщо да ви дойде на ума да приближите до пакетчето чай.



Тема Re: Билкинови [re: cтo roдишeн]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано28.10.04 21:41



Повечето билки си събирам сама. Това ми е хоби. И мисля, че не е проблем за всеки, който смята билките за предпочитана алтернатива, да се понаучи и да си ги събира сам. Някъде бях чела, че това е особено важно, особено при по тежки заболявания - т.е. установява се контакт с растението, на чиято помощ човек разчита. Има и редица правила за събиране на билки - някой от тях са чисто технологични, други са свързани с фазите на луната, в зависимост от това дали събираме цветове, листа, корени или плодове. В това няма никаква мистика, а се извлича максимална полезност от билката. Истинските билкари някога са знаели тези неща, а и са ги чувствали интуитивно. Затова занаятът се е предавал от поколение на поколение и не всеки е бил призван.



Тема Re: Билкинови [re: И.]  
АвторKey (Нерегистриран)
Публикувано02.11.04 03:21



Vij tuk- www.healthyfood.info.bg
www.zdrave.goto.bg
www.bilkite.com




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.