Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:57 25.09.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Тема скапан черен дроб??!!:-((((нови  
Автортъжнa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 19:35



цялата съм покрита с бемки.. и стават все повече и повече!!
казаха ми, че това означава скапан черен дроб, ама не било страшно, защото с мед и орехово брашно мога да го "почистя" и да ми стане като нов..:-(
не пия.. не ям пържено.. какво ли го скапа така???
и за капак - никъде не мога да намеря орехово брашно!! а и никой не може да ми каже какво представлява то - просто смлени орехи?? или и нещо добавено в тях??
помогнете, ако можете
знаете ли някакъв начин за прочистване на черен дроб??
и ако ви звучи тъпо това, което пиша, извинете ме
ама съм уплашена:-(((
щото съм алергична към почти всички лекарства....разчитам само на нетрадиционната медицина



Тема Re: скапан черен дроб??!!:-((((нови [re: тъжнa]  
Автор RAYAR ()
Публикувано30.01.04 10:04



Черният ни дроб се скапва от химията, която ядем, пием и дишаме, както и от стреса. Като депо на отровите в организма, всяка година трябва да го пречистваме профилактично. Не ми се описва метода, но ще ти препоръчам книгата, която да стане настолна на теб и семейството ти:
Г.П.МАЛАХОВ "Пречистване на организма и здраве"
Аз сам доволна от него и го прилагам редовно.



Тема Re: скапан черен дроб??!!:-((((нови [re: RAYAR]  
АвторИ. (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 14:25



А също бих ти препоръчала и книгата "Класическо природосъобразно прочистване", на Олга Елисеева. Дадени са различни методи на прочистване в домашни условия, от които можеш да си избереш най- добрия за теб. А аз съм чувала, че появата на бемки в областта на шията и раменете говори за проблеми с дебелото черво. Но те нещата са свързани. Когато дебелото черво не работи добре, страда черният дроб.



Тема Ne budu tujna !!!нови [re: тъжнa]  
АвторRyana (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 18:15



..a smela i borbena !!
Sigurna li si, che tova e ot chernija ti drob? Pravila li si si izsledvanija? Da ne sa njakakvi pigmentni petna na po-svetla koja?
Ako e cheren drob sus sigurnost , napravi si prochistvaneto po metod, koito ti dopada, kakto sama razbirash ima mnogo metodi. Na men lichno mi haresva tozi s med, limoni i zehtin / i 3-te gi obicham :-))/
Inache profilaktichno polzvam dva puti godishno Liv.52.
Jelaja ti uspeh.



Тема Re: Лив 52нови [re: Ryana]  
Автор Algara (непримирима)
Публикувано30.01.04 22:49



А колко време го пиеш Лив 52 и в каква дозировка?



Тема Re: Лив 52 помаганови [re: Algara]  
Авторпaтилa (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 23:16



по 2-3 3 пъти на ден то на опаковката си пише



Тема Re: скапан черен дроб??!!:-((((нови [re: тъжнa]  
АвторDoc (Нерегистриран)
Публикувано31.01.04 08:24



Това с бемките е напълно възможно да е на генетична основа. Има хора които се покриват с бемки без да имат никакъв проблем с нищо.
Бемката представлява кожни клетки с различна пигментациа и обикновено е резултат от повреждане на тези клетки - тоест произвеждат допълнителен пигмент. Много често това няма АБСОЛЮТНО НИЩО ОБЩО с черния дроб.
Преди да почнеш да се притесняваш си отговори на следните въпроси:
1. Това наистина ли са бемки или са просто петна по кожата - Ако са бемки - чети по надолу, ако са петна тогава пробавай разните там диети за пречистване
2. Ако са бемки колко често се появявят - нормално е човек да получи някоя друга бемка в продължение на месеци или години - не е нормално да се появяват нови бемки всяка седмица или много голям брой в рамките на месец
3. Каква им е формата? - ако са кръгли с ясно очертани ръбове е добре - не е добре ако формата им не е кръгла, а неправилна и ръбовете са "нащърбени"
4. Какъв е цвета им? - ако имат равномерен бледо кафяв цвят е добре - не е добре ако цвета им е прекално тъмен или неравномерен - тоест има участъци с различен цвят в рамките на една бемка. Например бемката е бледо-кафява но в нея се забелязват "включвания" от по-тъмен цвят
5. Каква им е големината нормална и с каква скорост растат? нормална е големина до 5 мм. (колкото гумичката на молив). Не е добре ако са прекалено големи или се уголемават прекалено бързо (със дни и седмици)
6. Как изглежда кожата върху бемката - нормална гладка или суха, люспеща се, лъскава или разранена?

Отгвовори си на тези въпроси и ако забележиш повече от един притеснителен фактор или някои от нещатата са прекалено изразени в негативната посока, горещия ми съвет е да си направиш преглед при добър кожен лекар - нещатата (да не дава Господ) може да са доста по-сериозни.

(Съвета ми е да се опиташ да ги прецениш правилно и трезво, а не да изпадаш в една крайност (от типа "на страха очите са големи") или друга крайност (от типа "като не ми се ще да забележа проблема и той автоматично ще изчезне"). Едно посещение при нормален (традиционен) медик за преглед на никого няма да навреди.

И не бъди уплашена няма за какво - уплахата в такива случаи нито помага нито лекува - напротив. Опитай се да гледаш разумно на нещата и всичко ще е наред!

Със здраве!



Тема Благодаря ви!!!! [re: тъжнa]  
Автортъжнa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.04 09:34



страхотни сте!!!
ще намеря книгите и ще опитам каквото реша

а и защо не на кожен лекар, наистина???

ОБИЧАМ ВИ!!!!




Тема Re: Лив 52 помаганови [re: пaтилa]  
Автор Algara (непримирима)
Публикувано31.01.04 14:51



А колко време го пиеш - 1-2-3 месеца...?



Тема Re: Благодаря ви!!!!нови [re: тъжнa]  
Авторdos (Нерегистриран)
Публикувано29.02.04 16:32



ak si sega mina li ti




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.