Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:53 02.07.24 
Здравна
   >> Алтернативна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема DO ELZAнови  
АвторAni (Нерегистриран)
Публикувано09.11.03 03:48



Zdravei Elza,
Predi 2 mesetsa biah pro4ela tvoiata retsepta s kosten mozak koiato mi dade silna nadejda. Az (40 god.) i moiat sin (20god.) stradame ot silen kosopad ve4e 6-7 mes.Polzvame ia ve4e 1mes i polovina vsiaka sedmitsa,no efekt niama.Kosata mi stava vse po riadka.Az imah sashtia problem predi 15 god.,no i togava ne se razbra pri4inata.Vajnoto e 4e spria kosopada.Ne se vastanovi padnalata kosa,no spasenieto beshe v strashno gastata mi kosa,taka 4e razrejdaneto ne proli4a .
Oba4e sega ve4e prozira otgore i otstrani.Ako prodaljava taka oshte niakolko mesetsa shte triabva da slagam peruka.Hodihme na lekar,no toi samo ni pogledna sas sina mi i kaza 4e e hormonalna pri4inata i ne moje da se napravi nishto.Samo da se majeme s lekarstvoto ROGAIN tsial jivot,zashtoto spreme li go kosata shte pada otnovo.
Molbata mi e ako znaesh niakakva druga efikasna retsepta za hormonalen kosopad da ia napishesh.
Zabravih da kaja,4e kakto predi 15 god.mi padashe kosata , 4upiha mi se i noktite,taka i sega.Tezi dve neshta sa svarzani.Kogato kazah na lekaria za noktite ,toi kaza ''Ami togava e ot stres, edin drug patsient ima sashtia problem ''
Taka Elza,ako bi mogla s neshto da mi pomognesh,shte sam ti mnogo blagodarna.
Shte 4akam s netarpenie.



Тема Извинявай че се намесвам [re: Ani]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.11.03 14:52



Но както описваш проблема си или е витаминен дефицит или са гъбички, и много малко вероятно е да е нещо друго.
Мога да дам няколко идеи :
Много къса подстрижка - за сина ти може да бъде и почти нула номер. Така се "влошава" средата за гъбите и се намаляват изискванията на косата.
Витамини - A,E може и витаминни комплекси - имат и минерали, които може да имат също отношение.
Може да опитате и противогъбичкови средства...
Но опитайте с много къса коса и витамини първо.
Много рядко при жени има проблем с косата дължащ се на хормонални причини ...
ПП
Бащата на синът ти има ли проблем с косата?



Тема Re: Извинявай че се намесвамнови [re: bira_more]  
АвторAni (Нерегистриран)
Публикувано09.11.03 19:33



Blagodaria za namesata.Sigurna sam 4e ne sa gabi4ki.Majat mi si ima oshte kosa navsiakade vapreki negovite 50 god.
Kolkoto do vitaminite az i sinat mi gi vzimame ve4e 4 mes.
Shte tarsia pak lekar ,zashtoto sam mnogo obezpokoena.
Blagodaria vse pak.



Тема Re: Извинявай че се намесвамнови [re: Ani]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано10.11.03 16:08



Здрасти Ани,
Бира Море е абсолютно прав за подстригването. То сгъстява също косата, защото подстригването на 1 см на всеки 3 седмици води до подсилване на косъма.

Сега незнам какво ползваш и какво не ползваш, но за да не си изтощаваш допълнително косата, изхвърли от употреба :
лак за коса, гел за коса, пяна за коса, бификс, разните му там пудри и тем подобни, с които косъмът бива затрупван и няма възможност да диша, маша, сушоар. Ще кажеш, да ама как да придам форма на косата. Мий се с хума разтворена в студена вода и сок от лимон. Нанася се върхи главата и се стои така докато изсъхне върху главата. После влизаш под душа и се къпеш, като за косата не употребяваш нито шампоан след това нито сапун. Като приключиш с къпането, вземи един пешкир и започни за сушиш косата си с пешкир с въртеливи движения(Кръгообразни) и мачкай самата коса. Когато е полу суха, нищо че ще изглеждаш рошава с пръсти- не с гребен или четка - оформи косата така както искашда ти стои и като изсъхне съвсем косата разреши с гребен или с четка. Прическа ще имаш за цял ден без да ти се налага да ползуваш подкрепителите за преческа.

Това че е на основа на стрес и нае липса на витемини не ме изненадва и всеки без да е доктор може да ти го каже.
За стреса, прецени си ситуацията на стреса и започни по здравословен ритъм на живот - т.е. сведи стреса до минимум. Не се опитвай да отстраниш един проблем от тялото си само от вън, защото тогава няма ефект - както в случея с маската. Отсрани първоисточника на проблема и тогава атакувай и ще видиш ефекта.(цигари, алкохол, недоспиване - на това казваш не! Заменяш с разходки на чист въздух и здравословна витаминозна храна, и една лъжица "Майната му" сутрин след ставане от сън, ако я вземаш и не си слагаш нещата на сърце сама ще забележиш че се чувстваш по добре)

Относно витамините има едни витамини наречени Геритамин има ги във всяка аптека. Която и по възрастна аптекарка да питаш как се пие Геритамин по схема за да спре косопад поради липса на витамини, ще ти обясни. Знам че към Геритамина се взимаха и 2 малки хапченца от жълтите витамин С, но схемата не помня. Пие се около 1- 1,5 месеца и нещата се подобряват много.

Хубаво това за теб, ами за сина ти ?
Що е толкова стресиран ?
Я не го тормозете детото, всичко ще се оправи. При него витаминките и много подстригване и ще се оправи.

За ноктите ти.
Купи си Вит А и вит Е и Йод и лимони и клечки за уши
С клечка за уши мажи всяка вечер ноктите с витамин А , а после с вит. Е, като се стремиш да напоиш здраво нокътното легло(т.е. не върхът на ноктите, а основата им - там от където се подава нокъта от пръста). В петък вечер, ако нямаш ангажименти за събота и неделя, просто си лакирай ноктите с йод, ако нямаш четка от свършил лак, можеш да ползуваш пак клечка за уши.

През седмицата, режеш 1 лимон на 1/2, истискваш сока от лимона и си го употребяваш както намериш за добре - сок - лимонада- салата и т.н. С кората и остатъка от лимана работиш върху ноктите си. Взимаш кората от изцедения лимон пъхваш си вътре 5-те пръста от едната ръка и правиш въртеливи движения 5 минути, после повтаряш същото с другата ръка.Като следиш да редуваш ръцете в половинките от лимоните, не винаги една исъща ръка да е първа. Прави една седмица и ще кажеш дали ти се чупят ноктите.

Обаче, през това време не бива да ги лакираш, щото ако лакирини ги подсилваш с лимона, много ще подсилиш лака-))

Ами това е Ани.
Желая ти успех и всичко хубаво !



Тема Re: DO ELZAнови [re: Ani]  
Авторhanake (Нерегистриран)
Публикувано10.11.03 17:25



Извинявайте, че се намесвам. Все пак въпросът е отнесен до Елза, но имам какво да кажа по въпроса.
1. Моя колежка има същия проблем и аз й показах писаното по темата. Тя на свой ред ми показа лекарството, което са й изписали за същия проблем - Fitoval - дражета и шампоан. Още е в началото на лечението и не знаем дали ще има добър ефект. Ако има ще ти пиша пак.
2. Бях свидетел как една приятелка се излекува от силен косопад. Около година - година и половина всяка вечер намазваше косата и масажираше кожата на главата с урина. Не излизаше вечер и т.н., което за едно младо момиче е доста трудно. Завиваше главата с найлонова торба, отгоре кърпа и така преспиваше цяла нощ. Сутрин измиваше главата. Гадно е, но после имаше дълга къдрава руса коса. Ако не стана пред очите ми нямаше да повярвам.
3. Друга моя приятелка живя 4 години в алжирския град Алже. Той се намира на брега на океана и сутрин има много гъсти и тежки мъгли. Отначало приятелката ми се смеела на местните жени, че сутрин са плътно забрадени, но след година косата и оредя и особено на слепоочията. Тук си възвърна гъстотата на косата с отвара от две шепи коприва в половин литър оцет и половин литър вода. Вари се докато течността остане наполовина - т.е. половин литър. Прецежда се и се прилага като урината. Вместо нея обаче мирише на туршия, но помага.
Също съм чувала за натъркване на кожата на главата с разрязана скилидка чесън.
Успех!



Тема Re: Blagodaria Elzaнови [re: Elsa]  
АвторAni (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 02:08



Zdravei Elza,
Blagodaria ti ,4e mi pisa .Beshe mnogo iz4erpatelna.Az iskam samo da ti kaja,4e ne polzvam nikakva spetsialna kozmetika za kosa,kato lak,gel,piana i t.n.Kosata mi e estestveno kadrava i i pridavah forma s paka oshte kato mokra.Geritamin go pih predi 1 mes., zaedno s kombinatsia ot zink,magnezii,kaltsii,biotin,jeliazo.V momenta ve4e 3 mes. piia REVALID(vit. ),izprateni ot BG.
Za noktite shte probvam nepremenno tvoiata retsepta.
Kolkoto do stresa,ne moga da kaja 4e sam pod stres v momenta.V tozi dinami4en vek mislia,4e vsi4ki sme pod stres mnogo ili malko.
Kosopadat na sina mi se o4ertava otgore,zatova mislia 4e naistina e hormonalen-majki tip opleshiviavane kakto kaza lekariat.
Blagodaria ti oshte vednaj za savetite,ako neshto drugo se setish moje da mi pishesh.
Badi zdrava.Tova e nai-vajnoto za 4ovek.
Ani



Тема Re: Blagodariaнови [re: hanake]  
АвторAni (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 02:29



Zdravei Hanake,
Blagodaria ti vse pak za savetite.Ako tvoiata kolejka ima podobrenie ,molia te da mi pishesh.Az sledia vsi4ko svarzano s kosopada v tezi klubove.
Za urinata i 4esana znaia otdavna ot moiata baba.Az ne sam gi probvala,no sirurno shte zapo4na.Moiat sin pravi v na4aloto maskata s urinata,no niamashe podobrenie.Tia e Maz+Gaz +Urina.
Jelaia ti zdrave i uspeh.



Тема Re: Blagodariaнови [re: Ani]  
Авторrьxьнe (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 11:16



В стари постинги прочетох за костен мозък. Това не го знаех. А урината помага, но трябва да се постоянства. Както с всички природни лекарства. Само химията действа бързо, но...

Ако науча нещо ново ще пиша. Желая ви търпение и успех!



Тема Хормонитенови [re: Ani]  
Автор Algara (непримирима)
Публикувано12.11.03 15:40



А защо не поискаш от лекаря да си направиш изследване на хормоните, които, ако не са в норма, може да са евентуална причина за косопада? Ако това е причината, трябва тях да балансираш, за да спре косопада. Не отлагай!



Тема Re: Хормонитенови [re: Algara]  
АвторAlgara (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 19:06



Tova mislia da pravia tezi dni.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.