Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:12 24.09.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема До Елзанови  
Автортeбo (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 12:45



Влизах в архива и видях,че си писала в темата за косопада,че знаеш нещо мазно,което много помага с 5 процедури,ако се направи,но не си писала рецептата.Моля те напиши я,за да я приложа,защото имам такав проблем.Благодаря ти предварително!



Тема Re: До Елзанови [re: тeбo]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано04.09.03 14:41



Zdravej
puskala sym, no javno ne si na popadenie.
molia da me izvinish no mnogo byrzam, i za tova pisha na latinitsa

Etot ti i Rp.//
Ето ви нещо елементарно, но предупреждавам че косата става гъста(ако се направи няколко пъти, става дори много гъста), но мазна ако това не ви смущава. Взима се костен мозък от телешки мозъчен кокъл (Джолан - кокълите дето са за бульон). Още по добре е от кон (тогава косата не се умазнява, но това е много трудно за набавяне) Джолана не бива да е замразяван. т.е. трябва да е пресен Намазва се главата с мозъка изваден от мозъчния кокъл(джолана), след това увивате главата си с найлон, вестник, кърпа Стоите минимум 2-3 часа с тая маска на главата си, а още по-добре е ако преспите(пренощувате) с нея. После си измивате главата с шампоана с който си се миете. Тази маска се прави не по често от 6 месеца. Аз съм я правила общо 3 пъти може би в срок от 6 години. Косата ми така се сгъсти, че е мъка като ида на фризьор за подстригване, а ако трябва да ме гласи виждам че им се доплаква.
При това косъма стана силен и корав и е труден за работа защото не е податлив.
Единственото е че е мазна, но........ по- добре мазна отколкото без коса

Ako nesto ne e jasno pitaj !

Zelaia ti vsicko hubavo !
i Uspeh !



Тема Re: До Елзанови [re: Elsa]  
Автортeбo (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 23:35



Благодаря ти за рецептата.Само не мога да разбера,казваш косата става мазна ама имаш предвид докато е маската на главата ли или си остава мазна завинаги занапред.А ти преди да я беше правила с рядка коса ли беше и осезаемо да се сгасти след това?И при всякакав вид косопад ли има ефект?



Тема Re: До Елзанови [re: тeбo]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано07.09.03 14:20



Здравей Тебо,

Косата става по мазна като вид коса(суха, нормална, мазна)
Значи ако си със суха коса ще стане нормална, ако си с нормална коса ще стане мазне, ако си и смазна коса ще стане още по мазна.
Но, за мазната коса също има лек, така че според мен е по-добре да се задвижат нещата да спре косопада, пък ако стане по- мазна и това ти пречи, ще ти кажа по късно като си направил рецептата и си установил какава ти е сатнала косата , какво да направиш, за да не е така мазна.

Моята коса беше изключително рядка и тънка, не можеше да събере за една опашка, а ако с триста зора се събереше, беше толкова тънка, че ластиците и панделките се изхлузваха прекалено често от опашлето. А сега е толкова гъста, че лятото я подстригвам досата често, защото ми държи много топло на главата. А прекалената топлина не понасям добре.

Не мога да ти кажа, дали помага на всякакъв вид косопад. Мога само да отбележа, че съпругъ ми имаше жесток косопад, беше тръгнал да оплешивява. И с много увещания му направих маската. Косопада спря и косата се посгъсти. Е от 1 път не е толкова гъста както моята коса, но до прическа "Чичко Тревичко" го доракваме без гел - ))))), а съпругът ми не е на 20-30 години.
Имам приятелка, която е 43 и й падаше косата страхотно сякъш се проскубва козина на котка. Миналата седмица направи маската и сега не й пада косата сякъш се скубе. Е при ресане пада коса, но дневно до 100 косъма е нормално.

Желая ти всичко хубаво и Успех !



Тема Re: До Елзанови [re: тeбo]  
Авторpitasht (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 10:01



Elsa, vsichko zvuchi prekrasno, samo ne moga da razbera ot kade moga da nameria kosten mozak??????



Тема Re: До Елзанови [re: pitasht]  
Авторmoderator (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 10:02



as se oste se maga sas razni ampuli i pia xapceta no ne mogax da si dobavia presen kosten mozak tyk ima no vse zamrazeni..



Тема Re: До Елзанови [re: pitasht]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано10.09.03 22:03



от месарница,
а не от стандартните големи хипер маркети, в тях няма да намериш пресно.

В която и месарница да идеш и да помолиш че ти трябва за лек, като си оставиш телефона, ще ти звъннат щом имат и ще идеш и ще си го купиш. Никъде не е скъп джолана, така че не мисля че ще имаш проблем.

Желая ти всичко хубаво !



Тема Re: До Елзанови [re: moderator]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано10.09.03 22:06



Здравий Модератор,



Потърси си в месарница, а не в голям хипер маркет. В сециялезеран месарски магазин, ако си уговориш ще ти набавят, като получат пресно.

Цунки на бебка, желая ти всичко хубаво Модератор !



Тема Re: До Елзанови [re: Elsa]  
Авторoлeлe-мaиko (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 10:19



Елза аз и брат ми го направихме,преди 1 седмица сега чакаме ефекта,но наистина вече не пада толкова.ако трябва поне за брат ми щото съвсем му е оголяла главата отгоре може ли и по често от 6 месеца да се прави.МНого ти благодаря.а джолани има във всяка месарница ,където прясно месо продават,аз намерих в месарницата до нас.



Тема Re: До Елзанови [re: oлeлe-мaиko]  
Автор Elsa (usmivka)
Публикувано11.09.03 11:37



При тежки случай може да се прави през няколко седмитси (т.е) да се повтаря, докато се постигне желания ефект. За 6м. съм писала, само когато косата е горе-долу нормална с предупреждението че след това ще стане много гъста и пречи.

Желая ти всичко хубаво !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.