Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 22.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Тема Имам киста на яйчниканови  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 12:42



Здравейте

От доста време имам киста на яйчника. Лекувала съм я с какво ли не - противозачатъчни, предписани от лекар, билки, чайове.

Мужик корена го пия сега, но не мога да кажа че има някакъв ефект. може и да има, но още не съм го свършила съвсем, накрая съм, и после ще ходя на лекар да видим как е. Но болката долу в дясно си седи, така че сигурно и кистата е още там. Пия паралелно на д-р Тошков Цистофемин, Бял равнец и на д-р Сашка Николова - Аднексал. Дали да продължавам с тях- 3пъти х 2бр.

Някой чувал ли е нещо за еликсирите на Хлебаров? какво мислите за тях?

В магазин лечител ми предложиха Саменто - в голяма концентрация, но то излиза над 100лв месечно. Какво мислите за него.

Четох за Цитросепт и вероятно това ще е следващото, което ще опитам.


Някой от вас може ли да ми помогне. Всяка информация е добре дошла.

Лора



Тема Re: Имам киста на яйчника [re: Лopa]  
Автор kalli (непознат )
Публикувано31.07.03 15:57



Единственото което бих те посъветвала от опит е:
отиди при някой ДОБЪР гинеколог, който да реши дали не е време тази киста да се премахне оперативно.
Аз лично се оперирах с лапароскопия в Шейново, защото постоянно имах киста на левия яйчник, която се пукаше и възстановяваше отново.
След операцията се чувствам много добре.
Твоята киста каква е точно?
Честно казано, споделяла съм и с други жени, по-добре не си прави експерименти, защото с кистите може да стане и по-лошо ако не се лекуваш навреме.
Ако искаш, пиши ми на e-mail: danunka@yahoo.com да обменим опит



Тема Re: Имам киста на яйчниканови [re: kalli]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 17:23



Здравей

Благодаря ти за отговора. А лапароскопията не е ли само платена. Поне така съм чувала. Ако не те притеснява, ще споделиш ли нещо от това - цени, болки, белези, отношение. Доволна ли си от Лекарският екип...

Лора



Тема Re: Имам киста на яйчниканови [re: Лopa]  
АвторKaлли (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 18:08



Да,лапароскопията е платена,за съжаление...
С направление от лекар струва 200 лв., но...няма начин.
в крайна сметка най-важното е здравето,особено и заради факта, че исках и да имам дете
Aз ходех на частно при един лекар в Шейново-Ненов.
Той реши че за моята киста е най-удачна лапароскопия, и той ме оперира.
Няма значение кой лекар ще ти направи там лапароскопията,защото всички са много добри.Аз съм много доволна.
Най-важното е добър гинеколог да реши че си именно за лапароскопия и да ти дадат направление.
Операцията е сравнително лека.С пълна упойка.Лежи се 4 дни в болница.
Правят се три малки разрези - един на пъпа, и два над яйчниците.
Разрезите за около 1 см и белези почти няма.
Само искам да ти кажа, че на 15.04.2003 г. ме оперираха, два месеца по-късно забременях , което само по себе си говори.
Като имаш впредвид че година и три месеца не можех да забременея.
Не знам какъв е твоя случай.
Разкажи ми...
Може и да не си за операция,знам ли...



Тема Re: Имам киста на яйчниканови [re: Лopa]  
Автор Algara (непримирима)
Публикувано01.08.03 13:40



Навярно зависи каква е кистата. Доколкото разбирам, не е функционална, или греша? Какво ти казаха докторите? Виждам, че си привърженик на природната медицина, аз също. Ако е функционална, хомеопатията със сигурност може да ти помогне, на мене ми помогна. Ако не е, може би пак може, не знам. Мисля, че билките също могат. А искаш ли да ти дам координатите на д-р Сашка Николова, чийто билков препарат пиеш сега? Тя прави цялостна ирисова диагностика и презписва билки, билкови препарати и хомеопатични препарати, като понякога ги съчетава със стандартни лекарства.



Тема Re: Имам киста на яйчниканови [re: Algara]  
АвторSara (Нерегистриран)
Публикувано03.08.03 21:22



imax njakade edna rezepta sre6tu kista na ji4nika, ama ne moga da ja namerja. Spomnjam si samo, 4e se pie6e njakakva orvara ot kisel tran.



Тема Re: Имам киста на яйчниканови [re: Лopa]  
Автор nedkos (лекар)
Публикувано04.08.03 13:58



Здравейте
Опитвали ли сте хомеопатично лечение с пепаратите на Boiron ?
При всички положения ако проведете такова лечение ще се излекувате ,а може да се отървете и от други заболявания ако имате такива.Ако желаете да опитате пишете на nedkosubev@abv.bg
д-р Събев

Хомеопатично лечение


Тема Re: Имам киста на яйчниканови [re: Лopa]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано05.08.03 17:54



Здравейте момичета

Имам кистата от години. В началото беше много малка и затова гинеколожката ми не ми предписа никакви лекарства, защото според нея щяла да се махне сама. Е да, ама не се махна. Но си седеше малка. Преди около 2 години обаче започна помалко да расте. Стигна до около 5 и половина см. Изписаха ми противозачатъчни – трирегол и оргометил, но не се чувствах добре, или по-скоро ужасно, и ги пих само по 1 месец. никакъв резултат. Моя приятелка като и дали трирегол, след няколко дена кистата и изчезнала, а при мен – нищо. Понеже се чувствах много зле от хапчетата – гаденето, повръщането, непоносимост към светло, депресия... абе беше ад – реших да ги спра. Просто не можех да продължа да ги пия. На сестра ми една приятелка беше пила Еликсирите на Хлебаров и беше стопила за около 3 месеца 8 см киста. Тогава реших да опитам и това. Е, то даде резултат – кистата намаля до 4 см. Но се закучи и си остана там. Тогава се отчаях пак и пак минах на хапчета – цилест, марвелон... общо взето марвелона ми понесе най-добре, и него го пих 3 месеца. Пак без резултат. Не искам да ми правят биопсия, защото мои познати, лекари, ми казаха, че често при биопсия се получават усложнения – образуванието от доброкачествено се превръщало в злокачествено. А и досега никой не е искал да ми изследва кистата каква е, затова не мога да ви кажа от кой вид е, но най-вероятно не е от функционалните. За съжаление...

Писах ви за д-р Тошков и другите билки и тинктури. За Мужик корена не знам какво да ви кажа. Пих го общо 29 дена. Болката продължавам да я чувствам, а днес тъкмо го свърших. Най-вероятно няма никакъв резултат отново. Сега чакам да ми свърши менструацията и другата седмица ще ходя на лекар, да видим как се движат нещата....

...Уупс, няма да е другата, а ще е по-другата, защото няма да съм в града.


А това за хомеопатията – дали наистина дава някакви резултати. Защото ако не, не ми се харчат повече пари за лекарства и вероятно ще си направя лапароскопия. Но те май не оперират през лятото, защото има опасност от инфекции заради жегата. Поне така ми казаха мои познати. Правят операции само на спешните случаи...
И ще се наложи да изчакам до Септември. Ще видим, все още го обмислям като вариант.

Може ли все пак да ми напишете тел. на д-р. Сашка Николова. Тя не беше ли от Пловдив? Май бях чела нещо за нея в някакъв вестник, но за съжаление не го пазя.

честито за детенцето.

Благодаря ви много за отзивчивостта. И това че мен ме няма, нека не ви спира да си коментирате, аз като си дойда ще прочета всичко, което сте написали...



Лора




Тема Re: д-р Николованови [re: Лopa]  
Автор Algara (непримирима)
Публикувано07.08.03 17:27



Ето ти телефона на д-р Николова - 032/82 94 34, Пловдив, жк "Тракия" бл. 94, вх. А. ако не се обажда, значи е в отпуск. Но й се обади при първа възможност, защото при нея става със записване на час и обикнове може да те приеме чак след месец. Става и ако отидеш без час, но ще трябва да чакаш и не е сигурно. А по въпроса за хомеопяатията - препаратите не са скъпи - около 2,70 лв. за 2 седмици. Аз си излекувах с хомеопатия три кисти, но моите бяха функционални и изчезнаха за около месец и половина.



Тема Re: Имам киста на яйчниканови [re: Лopa]  
Автор nedkos (лекар)
Публикувано08.08.03 19:20



Вие се нуждаете от правилно хомеопатично лечение.Що се отнася до елексирите просто ще си изгубите времето.Билко лечението е добро ,но изисква доста време ще трябва да пиете таблетките поне 6 месеца.
Ако желаете да опитате с хомеопатия пишете ми на - nedkosubev@abv.bg
д-р Събев

Хомеопатично лечение



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.