Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:34 28.06.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Гладолечение - личен опит.нови  
Автор beaverbobi (Magister dixit)
Публикувано21.04.03 14:38



Здравейте!
Нека споделя личният си опит, като предварително ви предупреждавам, че този метод не се препоръчва за всеки организъм. В интерес на истината личният ми лекар е против него. Та във какво се състой той. За мен, както и за много от вас гладуването не е толкова трудно и страшно(макар, че и то си има свойте особености), но предварителният период преди самото гладуване и периода на захранването са същината на успеха.
Предварителен(подготвителен) период.
Може да бъде от ден, два или три (преди самото същинско гладуване), в зависимост от тренираността(опита) на всеки един. През първият ден си хапвам само моркови( неслучайно избирам моркови, алкални са, а и деистват като метличка на стомах, черва...). В количеството на морковите изобщо не се ограничавам, хапвам колкото може повече. На вторият ден изпивам пакетче английска сол разтворено в 1литър хладка вода(продават се във всяка аптека). През целият втори ден не консумирам никаква храна. Пия чай(мащерка или лайка). Като количеството на чая се стремя да бъде, колкото се може повече...... 3 - 4 - 5 литра........ може и повече. Пия го без захар или мед. Използвам минерална вода (Горна баня или ...др.). Много са удобни машинките за студена и гореща вода, ползващи "туби, разсфасофки" от 19 литра, просто не се губи време със загряването на водата. На третият ден повтарям процедурата със английската сол и чая. Английската сол не е приятна, но ефекта на прочистване е гарантиран. Същевременно, не забравям за чая, даже се стремя да изпия някой литър повече от предишният ден.
Същински етап:
Самото гладуване............. ами нищо сложно. Само чай(билков, разбира се). Чай и нищо повече, колкото се може по - голямо количество чай, толкова по добре. Така, колкото дни ви се иска .......толкова. Лично съм достигал до 27дни. Чуството е приятно и е просто неуписуемо, хубаво и леко. Има опасност човек да се увлече и да попрекали с дните на глад. На десетият ден от гладуването правя една процедура със английска сол. Бях предвидил и повече, но не беше необходимо.
Захранващ етап
Ако съм гладувал 20дни, този етап е с продължителност не повече от 15 - 16 дни. Като през първият ден започвам отново с моркови. Е, разбира се, че не ги хапвам , както съм си ги купил от пазара. Нуждаят се от лека обработка. Настъргвам наситно три моркова в една голям кана(чаша,купа...), доливам литър минерална вода. Вземам смело пасатора и разбивам, настърганите моркови и водата, докато........ пасатора започне да ми пари в ръката( е не чак толкова). Получената консистенция прецеждам през много ситна цетка. Именно изчистената и презедена течност изпивам ... приятно е след 20дена глад. През вторият ден добавям към морковите: малко целина и магданоз. На третият ден добавям и една чушка( да не е люта, щото може да стане лошо). През следващите дни от захранването спазвам схема подобна на тази която бе обсъждана във форума.
Съществуват специфични поредици от упражнения, движения, пози(асани), чрез който се избягва използването на английската сол. Но докато се усвоят може и чрез нея.
Бъдете здрави!

Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Редактирано от beaverbobi на 21.04.03 14:42.



Тема Re: Гладолечение - личен опит.нови [re: beaverbobi]  
Автор nadiaKF (Nadia)
Публикувано21.04.03 21:08



Blagodaria sa zennata informazia



Тема Re: Гладолечение - личен опит.нови [re: beaverbobi]  
АвторCurious (Нерегистриран)
Публикувано21.04.03 21:24



I ot kakvi zaboliavania se izlekuva po tozi nachin, ili go pravish samo profilaktichno?



Тема Re: Гладолечение - личен опит.нови [re: Curious]  
Автор beaverbobi (Magister dixit)
Публикувано22.04.03 01:32



Профилактика

Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.


Тема Re: Гладолечение - личен опит.нови [re: beaverbobi]  
АвторПaнчo (Нерегистриран)
Публикувано24.04.03 04:38



Вижда ми се много добре!
как се чувстваш сега?
Какво ядеш при захранването?



Тема Re: Гладолечение - личен опит.нови [re: Пaнчo]  
Автор beaverbobi (Magister dixit)
Публикувано24.04.03 06:43



Чуството на лекота е ...... неуписуемо и несравнимо. След една такава процедура, пък била само от 7-10 дни същинско гладуване, силите обземащи организма и най вече душата на човек са просто страхотни. Относно храненето, по принцип съм върл фен на ябълките, зелето, морковите(най-вече), круши, сливи, грозде..................... всичко сурово и колкото се може по живо(прясно). Признавам си че хапвам и сирене от време на време и халва( обичам халвата-много ме кефи). Имам приятели, който са на пълен суровояден режим - само зеленчуци и плодове. Нямат никакви проблеми със здравето и духа.
Бъдете здрави!

Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.


Тема Re: Гладолечение - личен опит.нови [re: beaverbobi]  
Автор ani_ ()
Публикувано24.04.03 14:28



Само да попитам нещо - през това време колко кг. се отслабва?
Защоти аз съм 50 кг и ако взема така да гладувам няма ли да сваля много килограми ?
Благодаря предварително.



Тема Re: Гладолечение - личен опит.нови [re: ani_]  
Авторhaho (Нерегистриран)
Публикувано24.04.03 15:48



tova mnogo mi haresva , lele kolko pari shte spestq ot pljuskane !!
27 dena chai , minimalni razhodi, posle dwoino poweche zahranvane-54 dena, pak minimalni razhodi, mi to mina polovinata godina !!! Uhuuuuuuuuuuuuu

samo da ne stane kato s konia na ziganina : tukmo go nauchih da ne iade i toj vse che umria???



Тема Re: Гладолечение - личен опит. [re: beaverbobi]  
Автор RAYAR ()
Публикувано24.04.03 16:20



Защо чай, а не класическата преварена вода? Един и същ чай или различен? Ти какъв ползва? Усети ли ацетозната криза?
Защо английска сол, а не клизми? Все пак е химия.
В отпуска ли беше или не се откъсна от нормалното ежедневие? Сам ли беше или с хора покрай тебе (имам предвид смени ли обичайната среда или се изолира)?
Каква беше психологическата нагласа и целта, когато реши да го направиш?
А за захранването - наистина там е най-трудно. Помагаше ли ти някой около теб?



Тема Re: Гладолечение - личен опит.нови [re: RAYAR]  
Автор beaverbobi (Magister dixit)
Публикувано24.04.03 18:54



Скапа Ани, за съжаление не мога да ти дам точен и конкретен отговор на въпросът, който ми задаваш. Колко точно килограма ще отслабнеш, зависи колко дни ще се подложиш на "гладолечение", метаболизма на организма ти също е уникален. Според мен(лично мое мнение) едва ли ще ти навреди да опиташ ден, два но не повече, като начало. Но първо трябва сама да прецениш имаш ли нужда от тази ........ терапия( малко неправилна дума, но незнам как по добре да се изразя). Добре е до теб да има човек с опит или поне да имаш някой от основните книги на тази наука( за мен е изкуство, не само наука). Лидия Ковачева, Сенека, Пол Брег, Плутарх, Венцислав Евтимов, Аре Веерланд, Пааво Айрола са една малка част, от светилата в тази област. Някой автори описват наддаване на килограми по време на гладолечението. Но личната ми практика до този момент е констатирала само намаляване на теглото. При гладувания от еднакъв брой дни може да има доста различия, при свалянето на килограми, понякога повече понякога по-малко килограми, според мен много зависи от сезона и най вече работата с която сме ангажирани.
А сега да се опитам да отговоря на RAYAR:
Защо чай, а не класическата преварена вода? Защото в началото и аз пиех преварена вода..... чиста дестилирана вода, вода от чешмата(когато не е имало друга), какво ли не съм я правел тази вода. С натрупването на опит през годините, осъзнах, че докато ми се преварява водата , не е ли по добре да се изпият и полезните съставки и на някоя билка с нея. А от билките по добро лекарство няма.
Един и същ чай или различен? Малко не разбрах въпроса, но ще се опитам максимално подробно да ти отговоря. Мащерка(любима ми е), лайка, маточина, липов цвят, босилек(страхотен е)............. и още много други, но тези на практика използвам(просто, защото най много ми харесват). Вземаш една бутилка0.5L поставяш вътре билката и заливаш с гореща вода. Веднага я запечатваш(завинтваш тапата) Това е разковничето на чая. Оставям го 20 минути в затвореният съд, като от време на време разклащам бутилката(много е приятно за ръцете, обикновено ръцете са студени по време на терапията и това ги освежава).
Защо английска сол, а не клизми? Все пак е химия. Да, съгласен съм.Това е химия. Лично вече не я ползвам. Клизми също не си правя. Използвам някой от класическите методи: Нети, Кунжала, Санкха Праксалана. Това са едни от най- успешните процедури и техники за очистване на храносмилателният тракт. Прекрасно са обяснени в книгата на учителя Венцислав Евтимов.
В отпуска ли беше или не се откъсна от нормалното ежедневие? Специално за терапията досега не съм си вземал отпуска. Работя на смени(3нощна, 2почивка,3слетобедна,2почивка,3 дневна...) Около мен винаги е имало хора(обичайната среда) и това ни най малко не ме е притеснявало. Изолирането е много приятно и хубаво нещо........ тишината и спокойствието в дълбоката провинция са неповторими и несравними помощници в начинанието........ но трябва и да се работи.
Каква беше психологическата нагласа и целта, когато реши да го направиш? Пречистване и смяна на мирогледа.
А за захранването - наистина там е най-трудно. Не е толкова трудно. Преди години правех следното: 10 дена глад. Захранване: 1 ден - две ябълки. 2 ден - две ябълки до обяд и две слетобяд. Може и дини(любеница)-без семките разбира се. На третият ден сурови зеленчуци(предимно зеле и моркови........ Да, защото са алкални). На четвъртият ден хапвам две филии хляб( черен, като руският дето го продават в халите1кг.=1лев) и повечко зеленчуци...... Следващите дни просто увеличавам разнообразието от плодовете и зеленчуците. Случва се да прекалявам с количеството( особенно, като видя ягоди....... направо, загубвам човешки образ)
Да споделя една малка хитрост. По време на същинското гладуване, понякога започвам да си дъвча дъвка......... ( не се майтапя) човек огладнява страшно много. Това е опасно и вредно. Но съм се запасил със...... чай естесвено и през двадесет минути изпивам по 300-400 грама чай( разреждам стомашните сокове и проблеми няма....... с разни там гастрити и язви) Като оставя дъвката в следващият час продължавам усилено да се наливам с чай. Само какъв хидравличен удар спрямо бъбреците.......
Лелееееееее колко дълго стана. Ако имате още въпроси, няма проблеми. Ще споделя с удоволствие.
Бъдете здрави

Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Редактирано от beaverbobi на 24.04.03 19:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.