Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 02.07.24 
Здравна
   >> Алтернативна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ima li fenove na vegetarianstvoto???нови  
АвторKlA (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 12:38



Ot 4 meseca veche ne iam meso. Chuvstvam se otlichno, no imam niakoi vaprosi otnosno tova. Chetoh v niakoi knigi, che v mesoto se sadarjat niakoi beltachini aminokiselinite na koito, ne se sentizirat v organizma. Vsashtnost mogat, samo che triabva niakak si da se kombinirat zelenchucite. Naprimer oriz s bob i dr. Ama tova hich ne mi e iasno mnogo mnogo i za tova vi molia, ako niakoi ot vas znae nashto da mi pomaga. Za sega vse oshte iam mleka i iaica ama, ako izklucha i tiah neznam dali neshto niama da se povredia . Shte vi bada izkluchitelno blagodarna, ako se vkluchite v "neshtastieto"mi :)))



Тема Re: Ima li fenove na vegetarianstvoto???нови [re: KlA]  
Авторe (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 10:37



I az ne qm meso ot edna godina.

Kakto i po vsichki ostanali vyprosi na sveta ima meniq i izsledvaniq za i protiv mesoto. Nqkoi kazvat che e polezno, drugi che ne e. Ima i nauchni dokazatelstva podkrepqshti ednakvo dobre i dvete.

Taka che ti reshavash - dali shte qdesh meso ili ne !!!

Shtom se chuvstvash dobre.

Obache za mlqkoto i mlechnite produkti te syvetvam da si gi qdesh, zashtoto zalitaneto v krainosti nikoga ne e na dobro. Mojesh da postish / da ne qdesh i mlechnite / dva pyti v godinata po 40-50 dena kato izpolzvash kolednite i velikdenskite posti.



Тема Re: Ima li fenove na vegetarianstvoto???нови [re: KlA]  
Автор Люб (дете)
Публикувано12.02.03 02:50



привет,
от 2год. ям все по-рядко месо,с възходяща тенденция ;

след като си го спряла е добре да знаеш откъде да добиваш някои основни вещества,намиращи се в него.

1. белтъчини/протеини/аминокиселини:
постига се с комбинация както си писала напр. боб с ориз ,а щом като ядеш млечни продукти и яйца,тук нямаш проблеми

2. желязо
то е в особено oрганична форма в месото,която позволява да се асимилира много по-лесно от организма.в растителните продукти не е така (с някои изключения - напр. микроводораслите).в млякото няма желязо,в яйцата също е активно,но някои съпътстващи го субстанции затрудняват асимилацията.за жените желязото е важно поради кръвозагубата.богати на желязо са бобовите и зърнените храни,зелените зеленчуци,особено копривата,кайсиите,гроздето,ядките...въобще всичко прясно (вит. С също спомага за резорбацията).

3.вит. B 12
не трябва да те притеснява,след като консумираш млечни продукти и яйца;
(по принцип и без животински продукти можеш да си го набавяш,понеже е продукт на специални бактерии - а такива има във всички продукти на ферментацията : кис. зеле/краставички,соев сос,бирата;такива бактерии има в микроводораслите,по пресните зеленчуци и плодове,бирената мая...;има на пазара и обогатени с вит. B 12 продукти като мюслита,корнфлейкс и пр.)

ПС:по-долу има предложение за клуб "Вегетарианство"

Поздрав и ако има нещо пиши !

Редактирано от Люб на 12.02.03 08:32.



Тема Re: Ima li fenove na vegetarianstvoto??? [re: Люб]  
АвторKlA (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 14:38



Blagodari ti mnogo sladurche, che mi obarna vnimanie i beshe tolkova izcherpatelno vsichko koeto mi pisa. Radvam se, che moje da ima klubche"vegetarianstvo"shte se radvam da se namirame tam



Тема Re: Ima li fenove na vegetarianstvoto???нови [re: KlA]  
Автор Люб (дете)
Публикувано12.02.03 16:12



е как,трябва да се подкрепяме



Тема Re: Ima li fenove na vegetarianstvoto???нови [re: KlA]  
Автор Yogin ()
Публикувано12.02.03 21:30



Месото наистина не е за консумация,а животните не са родини да бъдат убивани и изяждани.Това престъпление към безащитните същества е срам за човешкия род.Вегетарианец съм от 1990г.а след 5-6г. майка ми и сестра ми също ме последваха и сега са много доволни.Просто се чудим,как така по рано сме яли месо???



Тема Re: Ima li fenove na vegetarianstvoto???нови [re: Yogin]  
Автор zhozho (чаровна)
Публикувано14.02.03 13:27



Изказването ти звучи твърде крайно. Аз също смятам, че вегетарианството е най-подходящото хранене за човека, но чак пък "срам за човешкия род" не мислиш ли, че е твърде крайно??

Има в природата и животни - хищници, те също са чеда на природата и не изпитват чувство на срам - просто са се родили такива. Вярвам, че и при хората е така. Имам един приятел, който е голям привърженик на вегетарианството и беше спрял месото за няколко години. Започна отново да яде, защото здравето му много се влоши. Просто той си е месояден тип.

Всички сме уникални и храненето също е нещо индивидуално за всеки организъм. За мен най-важното е правилното съчетаване на храните без значение дали ядете или не месо. При вегетарианството също може да се правят грешни комбинации, които да затруднят много храносмилатената система и да причинят проблеми.



Тема Re: Ima li fenove na vegetarianstvoto???нови [re: zhozho]  
Автор Уcмиxнaт (живот)
Публикувано14.02.03 20:35



растението расте
животното живее
човека мисли
ангела служи
въпрос на гледна тояка
избери сьс свободната си воля




Тема Re: Ima li fenove na vegetarianstvoto???нови [re: Уcмиxнaт]  
АвторNadia (Нерегистриран)
Публикувано15.02.03 21:24



Sa moralnata strana na ? ne iskam da se iskasvam. Ne moshem da sprem ubivaneto na shivotni po zial sviat.
Sa sdraveto obache.. Chela sam statistika, che prodalshitelnostta na shivota pri vegetarianzite ne e po-goliama ot tasi na horata konsumirashi MALKO MESO.
I as kato Liub ot den na den vse po-malko konsumiram. Prosto ne mi haresva. Poniakoga dori bih iskala da moga da hapvam vednash sedmichno obache ne stava.



Тема Re: Ima li fenove na vegetarianstvoto???нови [re: KlA]  
Авторgagalove (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 18:45



zdravei
imam edin mnogo interesen vupros
s kakva tzel si sprial da iadesh meso ?
az sushto ne praktikuvam mesoiadstvo :]




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.