Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:26 28.09.24 
Здравна
   >> Алтернативна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Съотношението ръст-теглонови  
АвторБиcepoв (Нерегистриран)
Публикувано16.05.02 16:13



Моя позната е доста отслабнала, но непрекъснато се аргументира с това, че се чувствала добре и че теглото й било нормално.
Много моля някой да помогне с информация какво е оптималното съотношение между ръст и тегло - ако има разлика при мъжете и жените, също така дали зависи от възрастта, има ли долна и горна граница на нормалното състояние и т.н.
Благодаря.



Тема Re: Съотношението ръст-теглонови [re: Биcepoв]  
Авторkpacaвeц (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 11:47



Това съотношение зависи от начината ти на живот. По принцип вземаш последните 2 цифри от ръста си, вадиш 2,5-3% от цифрата и получаваш оптималното си тегло. Обаче това е ако не спортуваш активно. Ако се занимаваш активно със спорт то прибавяш 5-6% към сумата за да си получиш оптималното тегло. Може и повече в зависимост от това какво спортуваш. При леките спортове е по малко а при тежките за жени, като плуване например, катерене, гребане и др. такива имаш увеличена мускулна маса така, че това влиза към оптималното ти тегло
Примерно ако си висока 170 оптималното ти тегло е 68 кг. при нормален разход на калории и не кои знае колко активен живот. И към 75-78 кг. трябва да ти е, ако спортуваш активно.

Теглото не бива да пада под 1/3% от последните две цифри от ръста. Ако си вискока 170 и тежиш 42-45кг. или др. подобно съотношение то веднага отивай на лекар, че може да свършиш зле. То сега с тази мода момичетата да стават манекенки вземат забелязвам да фалират хранителни магазини в близост до преобладаващо женски квартали



Тема Re: Съотношението ръст-тегло [re: kpacaвeц]  
Автор non_anon (lyubopiten)
Публикувано19.05.02 12:20



otkyde taja informacia?



Тема Re: Съотношението ръст-теглонови [re: non_anon]  
Авторkpacaвeц (Нерегистриран)
Публикувано20.05.02 10:55



Ами просто един красавец като мен ги знае тия нещаДруго не може и да бъде.
Иначе спортувам и съм изчел доста книги по тия въпроси а и имам добра представа за женското тяло от личен опит. Повечето момичета се стремят да имат и го имат тегло далеч под оптималната си норма, като си мислят, че така повече ще се харесат на някого. Според мен грешат, защото има разлика от това теглото ти да спадне и да отслабнеш.А и една значителна част от мъжете харесват точно по закръглени жени. Но закръглена не означава дебела! Мастните натрупвания могат да бъдат управлявани и с определена диета и начин на спортуване една жена може да си тежи пак толкова колкото и в началото преди да започне с нея, но да изглежда посъвсем различен начин. По слаба но по оформена за сметка на мазнините и използването им като енергия за упражненията, които се предполага ще доведат до оптимално за една жена увеличаване н мускулната и маса.Просто има едно преобразуване след което тялото изглежда по далеч по приятен начин. Това се постига със строг режим и силна воля. Например изяждането на една паста и изпиването на 200 гр. водка може да разруши една седмица труд върхо тялото. Повечето момичета нямат такава воля. Те имат воля да спрат да ядат, но това не е воля а бягство от проблемите. Да отслабнеш не винаги означава да намалиш теглото си, но на повечето мили женички ниското самочувствие им пречи да го разберат това.



Тема Re: Съотношението ръст-теглонови [re: kpacaвeц]  
АвторБиcepoв (Нерегистриран)
Публикувано20.05.02 15:12



Благодаря!
По съотношението, което даваш наистина се оказва, че има проблем, защото ръстът е над 170, а теглото под 50.
Спортуването не би ли трябвало да се отразява обратно на това, което описваш, в смисъл, че ако спортуваш трябва да бъдаш по-лек?
Наистина маниакалната мода всички да подражават на манекенки ми се струва, че става все по-сериозен проблем. Наскоро четох една световно известна манекенка, която вече е извън бранша да признава, че много манекенки са или анорексички или вземат някакви наркотици или лекарства, които притъпяват чувството за глад. Не знам доколко е вярно това?



Тема Re: Съотношението ръст-теглонови [re: Биcepoв]  
Авторkpacaвeц (Нерегистриран)
Публикувано20.05.02 17:04



При тези данни твоята приятелка трябва да намали физическите натоварвания и да вземе да яде повече. Напърво време каквото и да е, пък после може да набляга на белтъчините. В зависимост от това какво спортува мога да и направя режим които да спазва. Но да вземе първо да вдигне 10-15 кг.
Иначе по принцип не е хубаво да става така човек, като вземе да спортува- да му падне теглото и да се закотви на една ниска стойност. При правилно подбран режим изгарят мазнините за сметка на мускулната маса.При повечето спортове ако правилно се практикуват трябва да става така. Зависи и от конкретния човек- начина му на живот и т.н. Иначе ако се спортува хаотично теглото няма начин да не спадне, че може и костите да се очертаят даже ама не това е целта. Целта е да се оформи тялото без значение дали спортува тенис, плуване или ходи да бяга. Аз съм правил такъв режим от дневни калории и упражнения на някой приятелки. Малцина от тях издържаха. Не че е кои знае какво физическо натоварване, но е повече психическо. Старото ми гадже правеше всичко каквото и кажех и да я беше видял след 5 месеца- направо принцеса стана. Такова едно стегнато оформено красиво тяло направи. Ммммм. Имаше една червенокоса американска актриса от полски произход. Тя стана същата като нея.



Тема Re: Съотношението ръст-теглонови [re: Биcepoв]  
Автор nedaneda (с интерес)
Публикувано27.05.02 17:09



щом има такова съотношение ръст телго и не е болна от нещо (например увреждане на щитовоидната жлеза) е много възможно да страда от никое от психичните състояния на анорексията. в нашия приятелски кръг имахме такъв случай и положението беше много сериозно. младо момиче на 19 години почти не ядеше. "излекуването" настъпи след почти целогодишна терапия при психолог, но началото на успеха идваше от факта, че девойчето осъзнаваше, че се харесва "слабичко", но не е нормално да не яде и пожела да се подложи на тази терапия. истината е обаче, че напълно се освободи от проблема, едва когато се запозна с настоящия си приятел. е, както казват, любовта върши чудеса.



Тема Re: Съотношението ръст-теглонови [re: kpacaвeц]  
Автор nedaneda (с интерес)
Публикувано27.05.02 17:21



А можеш ли на мен да ми направиш такъв режим:

- на 28 години съм
- висока съм 151- тежа 42 килограма (имам доста "леки" кости, което се вижда на всички рентгенови снимки, правени по разни поводи)
- спортувала съм разни неща в годините (като дете - художествена гимнастика, ски, кънки на лед, а по-късно неорганизирано - плуване, разни гимнастики, каланетика, релакс, стречинг)
- в момента работата ми е доста "заседяла" - компютър пред физиономията по цял ден
- не понасям мазно, средно много обичам сладко (ако трябва да избирам ще изям един шоколад, но не мога да ям торта, крем или мекици), обожавам сирене, домати, цитруси, вишни и птици, не ям вътрешности
- не практикувам спортове от вида на аеробиката, защото безсмисленото скачане на място ми омразва - харесвам товарене на мускули, стави и връзки.



Тема Re: Съотношението ръст-теглонови [re: Биcepoв]  
Автор light (непознат)
Публикувано27.05.02 17:31



много полезен сайт по този въпрос има на адрес:testteglo.hit.bg.
а пък каквото и да е наистина най-важно си остава тя да се чувства добре в тялото си



Тема Re: Съотношението ръст-теглонови [re: light]  
Автор nedaneda (с интерес)
Публикувано27.05.02 18:14



"а пък каквото и да е наистина най-важно си остава тя да се чувства добре в тялото си".

моля те, недей дава таъкв съвет - от анорексия се умира и то в чудовищно състояние. прочети книгите за василия стилова и виж как е изглеждала преди да започнат да се борят за живота й.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.