Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:12 20.06.24 
Автомобили
   >> Alfa Romeo
*Кратък преглед

Тема СТРУВА ЛИ СИ 156 jtdнови  
АвторJACCOMO (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 18:32



Понеже искам да си купя някаква колица се интересувам за вашето мнение за алфа 156 jtd без значение дали е 1,9 или 2,4 защото наистина не ме интересува.Това което знам за нея е 4е са горе долу икономични за мощноста и бързината която предлагат елегантни удобни и наистина ти прави кеф да я караш което е едно от нещата които търся.За мен е важно обаче да ходя по малко до сервиза и за това искам да знам дали наистина си заслужава покупката от тази гледна точка.Ако наистина са здрави автомобили и лесни (не евтини не гоня евтиното) за подръжка моля споделете.Спрял сам се и на Голф4 ТДИ и на А3 ТДИ но за тях няма да питам тук но в сравнение с алфата ако някои има виждане нека също напише няколко реда ще съм благодарен.





Тема Re: СТРУВА ЛИ СИ 156 jtdнови [re: JACCOMO]  
АвторAлфa 166 (Нерегистриран)
Публикувано02.04.07 11:32



Определено Алфата е по добриа вариант....само да ти кажа нещо за Голф и за ААуди...и ще се поболееш....1000лева са ти частите за алуминиевата предница...която няма шанс по нашите пътища....-:)Ако търсиш симпатична и здрава колица Алфа е добра алтернатива...156жтд е супер икономичен мотор 1,9ЖТД...а ако искаш и по евтинка но кола лимузина Ланча Капа 2,4ЖТД е твоята кола...ако не ти се свидят париците....въхъ на сладоледа е Алфа 166ЖТД...в момента имам такава и мога да я сравня с мерцедес само ....возия перфектна ,ускорение перфектно,разход повече от перфектен....каране до 120км/ч 5,4нафта,136к.с мотор



Тема Re: СТРУВА ЛИ СИ 156 jtdнови [re: JACCOMO]  
Автор Kontra ()
Публикувано11.04.07 11:16



аз карам Алфа 146 JTD, баща ми е с Голф 3
в сравнение с Алфата Голфът е ебати и дървото
туй дето колегата го е казал също е приказка - 166 си е лимузина



Тема Re: СТРУВА ЛИ СИ 156 jtdнови [re: Kontra]  
АвторJACCOMO (Нерегистриран)
Публикувано12.04.07 23:37



Ами за сега съм се хвърлил на 156 2,4jtd и скоро време ще отида с баща ми до Швеицария искам от там да я докарам и засега имам 7 бинки обадиха ни се от там негови приятели и казаа че има доста хубави и запазени за тези цени пък ще видиме какво ще доиде. Незнам дали в италия партидите са такива но дизелите им са с махагон а определено не ми харесва как стои на тази кола а знам че има без махагон.Повечето случаи да не кажа всички които са без махагон не са от италия.За тва ще вииме какво ще направиме надявам се да не сбъркам поне за двигателя.





Тема Re: СТРУВА ЛИ СИ 156 jtd [re: JACCOMO]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.04.07 21:33



Поне за двигателя няма да сбъркаш...
Хубаво е да се гледа скоростната, дизела е як и я хаби повече (въртящ момент).
Махагона си и стои много добре, поне според мен, виж идеята за дървен волан ми е много странна... той е екстра, а до колкото помня Швейцарските са с повече екстри.
156 е по-нов модел би трябвало всички да са с антикорозионно покритие, иначе северните държави няма да са за препоръчване.
Ако ще се доверяваш на приятели е добре да знаеш, до колко разбират от коли.
Ходенето в сервиза е в пряка връзка с състоянието на колата и начина на каране после + голяма доза късмет.
Ако имаш притеснения за поддръжката помисли и за Алфа 146 - окачването и е доста по евтино от 156, а на нашите пътища нали се сещаш.
Голф 3 не ми се коментира...
Ауди 80 за тия пари, не знам какво ще ти предложи.


Welcome to the real world!


Редактирано от Mopфиyc на 16.04.07 21:35.



Тема Re: СТРУВА ЛИ СИ 156 jtdнови [re: Mopфиyc]  
АвторJACCOMO (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 23:29



ами за голф 3 не говориме въобще да не споменавам пък ауди 80.А колкото за окачването разбрах че има 2-3 скъпи щанги които обаче се оказват малко по здравички(поне така разбрах от хора дето я карат) пук за другите че са с по 30-40 лв повече мисля че не е проблем.В краина сметка Алфата е мн готина кола и поне според мен си заслужава да я направиш дори и да се счупи нещо по окачването.Щом ме кфи с кеф ще и пълня резервара и с кеф ще си я направя кат се счупи а голфа кво.... дърво, ще ме е яд да дам 100 лв да я напраа като знам ква пръчка е и ще я карам като по задължение а до колкото знам ажтомобила ако не ти носи пари е за удоволствие останалото е разход !!!



Тема Re: СТРУВА ЛИ СИ 156 jtdнови [re: JACCOMO]  
Автор156 (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 15:19



Alfa 156JTD 1,9 mislia che e naj dobroto-:))))




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.