Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 29.05.24 
Автомобили
   >> Alfa Romeo
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема bi turbo na 3000 v6 vazmojno li e tova?  
Авторturbov (Нерегистриран)
Публикувано26.01.05 23:07



interesuvam se dali moje da se slojat dva turbo compresora na dvigatel koito nikoga predi tova ne e imal turbo.
niakoi ako e pravil takav opit neka da mi pi6e 6e mi e mnogo interesno kakvo e stanalo i dali izob6to da se zafa6tam s tazi rabota.



Тема Re: bi turbo na 3000 v6 vazmojno li e tova?нови [re: turbov]  
АвторAlien (Нерегистриран)
Публикувано27.01.05 22:28



mnogo qsno che e vyzmojno da se sloji TURBO i se slagat :).Samo neznam koi v BG she se zanimava da ti slaga turbo compressor znam edna firma no te se zanimavat s TURBO COMPRESSORI na Edro... demek nqma da ti obyrnat vnimanie :( poznavam sobstvenika



Тема Re: bi turbo na 3000 v6 vazmojno li e tova?нови [re: Alien]  
Авторturbov (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 01:35



amiu dai koordinati na firmata i mi dai ideia kakvo turbo 6e pasne na dvigatel 3000 QV6 super 24v ot 164-ka
kazaxa mi 4e se smeniavat : generacia,karter,sigmenti i se slagalo dopalnitelen maslen radiator.



Тема Re: bi turbo na 3000 v6 vazmojno li e tova?нови [re: turbov]  
Авторmorrty (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 10:26



mnoo e vagno da ima dobro ohlagdane ako ti e mila kolata.zavisi kakvo turbo iska6 na gazovete dokolkoto razbrah 6toto ima i za dopalnitelno palnene ili nagnetqvane . no ako pita6 me i az karam alfa samo4e e guilietta SPORT 1,8 16V i az mi minava prez uma no mi kazaha 4e 6te podobri samo uskorenieto na avtomobila, a razhoda tozi razhod stva umo pomra4itelen 20.......OK.
ina4e edin broi moge bez problem vse pak govorim za ALFA a ne za golf.



Тема Re: bi turbo na 3000 v6 vazmojno li e tova?нови [re: morrty]  
Авторturbov (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 22:27



smisala ne e kolko 6e har4i a kolko 6e varvi ! za men nai vajnoto e da smazvam rasovi koli ot visokia class.
mnogo leko kupe i maksimalno razpilen dvigatel. i vsi4ko da e ot alfa
za tova iskam da NAVRA na tozi dvigatel ne edna a dve turbini no nemi e iasno kak 6e se sinhronizirat s injekciona ? ima li na4in da sa dve ?
dali niama da vkarvat pove4e vazduh otkolkoto tribva.?
golf e tapa kola no da ne zabraviame 4e nemcite pravat i porche.



Тема Re: bi turbo na 3000 v6 vazmojno li e tova?нови [re: turbov]  
АвторautoDoc (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 19:29



za da raboti dvigatelja s turbo trjabva da e s nizka stepen na sgastjavane[ne kompresija],razpr. valove s drugi garbitzi[za po malko zastapvane na klapanite]inaljagane na palneneto ne po goljamo ot 0.7bar.+masl. radiator+drug PROM. ako si sas MAP sensor ti tjabva takav za turbo +kompyutar.v protiven slu4ai si gubi6 vremeto iparite.



Тема Re: bi turbo na 3000 v6 vazmojno li e tova?нови [re: autoDoc]  
Авторturbov-autoDoc (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 02:00



bravo pi4.
to4no ot tekiva podrobnosti imam nujda.
tova za valovete go 4etox niakade i gore dolu znam kakvo triabva da se napravi s tiax. no za kompresiata si niamax i ideia 4e triabva da e tekava.
no vse pak ne mi e iasno dali 6e varvi s 2 turbini ?



Тема Re: bi turbo na 3000 v6 vazmojno li e tova?нови [re: turbov-autoDoc]  
АвторautoDoc (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 09:14



ako uspee6 sas vsi4ki tezi nesta moze6 da ja dokara6 nad 250 kon4eta[ima podobni po 450h.p.]



Тема Re: bi turbo na 3000 v6 vazmojno li e tova?нови [re: Alien]  
Автор tungsten (непознат )
Публикувано29.12.07 03:38



Az su6to sam liubitel ma Alfa i po specialno na turbo dvigatelite im. Tova e mnogo hubav avtomobil! Tova koeto znam 4e ako tvoq ne e turbo dvigatel e nujno da se razredi koeto kaza edin kolega da se namali kompresiqta. 4uval sam 4e se slaga nqkakva distancionna garnitura za da se oveli4i obema na kamerata i logi4no da se namali kompresiqta. Za6to dvigatelq raboti pod nalqgane koeto suzdava turbinata. Su6to taka znam 4e ima i dopulnitelno smazvane edni trabi4ki koito vpruskvat maslo. Za6to ne opita6 da sloji6 samo kompresor postoqnno zacepen(rema4en). Su6to taka kato ostavi6 tvoqta turbina tq ako ti raboti bai pasa bi trqbvalo da se vkliu4va okolo 2500-3000 oborota. Drugiq variant e da oveli4i6 obema na dvigatelq za6toto pove4eto turbo dvigateli koito sam 4uval na alfa sa 1.8turbo amerika pri 75-cata 2.0 turbo 4 cilindroviq koito e dosta rqdak i vzaimstvan sus lancia integrale. Kakto i 6 silindroviq turbo dvigatel na pak 2000 kubika. 6 cilindroviq spored men strada ot maluk obem. No ako ima6 dostatu4no pari4ki i moje6 da vzaimstva6 pogledni 6 cilindroviq bi turbo dvigatel pri mazarati. No mai po lesniq variant e da si kupi6 mazarati! Ima edin interesen model koito zapazvat 2.0 motor i vadqt nad 340 konq. Ima mnogo varianti da pipne6 dvigatelq ti kato olekoti6 mahovik. Nitro Oxijen Sistem [NOS] hubavite digat po4ti dvoino konete 4ip da se razvarti v po visoki oboroti 9-10 000. No mnogo zavisi kakvo iska6 da postigne6 i dokade ti stigat vuzmojnostite. 6 cilindroviq turbo mislq 4e e blizak do mazarati motora. Ako iska6 da pravi6 izrod6tini i da skasi6 jivota na dvihagtelq moje da postigne6 mnogo. Su6to taka sus vtorata turbina mislq 4e trqbva da obogati6 smesta primerno na integraleto ima edin 4eren elektronen blok koito dava informaciq na kompiutura da obogati smesta. Denso iridium sve6ti koito oduljavat iskrata i pravqt pulno izgarqne su6to digat s malko konete. Okolo 5% mislq. Generaciqta e mnogo vajna. Trqbva da bude spored obema. Moje da i sloji6 kerami4en suedinitel ako vzaimstva6 ot nqkoi sporten avtomobil. Ako ne si 4 clapana na cilindur pak moje da vzaimstva6 glavata mislq. WRC-tata sa 2000cc i vadqt po 400 konq s dve turbini. No pri tqh vsi4ko e razli4no skorosti deferenciali si4ko e s ohlajdane i tva ima zna4enie. Za6toto pri zagrqti skorosti metala se raz6irqva i ima6 poovi6eno triene ot 200 konq motor ima6 180 na kolelata. Neznam to4no kakvo iska6 da postigne6 goni6 li klas da zapazi6 kubatura? Vuprosa e 4e seriino sa malko kolite koito mogat da iskarat ot 2000cc 200hp na 10 kubika kon! Predimno Yaponci i Italianci go pravqt tva. TE li praveha pistovi motori?





Тема Re: bi turbo na 3000 v6 vazmojno li e tova?нови [re: turbov]  
Автор DJ MasterG (partita)
Публикувано02.01.08 18:04



Po dobre si kupi edna 164 V6 turbo deto orginalno e 210 konq smeni i turbinata s po golqma kompresiq za da stane ot 0.9 do 1.3/1.4 bara i sloji po golem interkooler a ako ti ostanat pari moje i da a 4iposa6 po tozi na4in motora stava okolo 265/270 kon4eta oba4e jivoteca mu se skusqwa s okolo 100 000 km. Izpolzwa] a samo za drapalki na 400 metra i tolkoz trugne6 li po grada neq primerno w Sofia ili Plovdiv pri tezi zadrystwaniq da kajem skusiava6 jivota na motora s okolo 200 000 km.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.