Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:31 17.05.24 
Автомобили
   >> Alfa Romeo
*Кратък преглед

Тема Aidee ve4e sam si v Sofia i pak me 4aka osnoven..  
Автор AlximikA (\-_-/)
Публикувано11.09.04 13:45



Pisna mi.... pak 6a prava po4ti osnoven remont....
ot 1.3 moita alfa 6a stava 1.5..... niakoi da znae podoben slu4ei?
Kak mislite ? bloka 6te izdarji li na ispilvane na cilindrite s 4 milimetra? Sega botalata sa 80 milimetra a na 1.5 sa 84 milimetra.....

Priblema e 4e si skapah dvigatelia i sega 6te si sloja stariat originalen dvigatel koito oba4e e s ujasno nadrani cilindri poradi skasani segmenti(predi6nit sobstvenik!!!)

Mislia remonta da go pravia pri Robi na Pirodska(ako niakoi go poznava i znae kak raboti da spodeli mnenie). Toi mi predlaga po4ti novi butala s segmenti ot 1.5 za 140lv.(kajete tova normalna cena li e???) Pileneto na bloka 6tialo da bade okolo 50lv. i tam ve4e garnituri i tn.

p.p
Kak 6te varvi spored vas toia dvigatel kato stane 1.5? Abe kajete niakakvo mnenie po vaprosa 4e mi e iako kofti za kolicata i portfeila mi

p.p2
Za 33-ka stava vapros de

Deistvieto ischerpva smisala !

Редактирано от AlximikA на 11.09.04 14:41.



Тема Re: Aidee ve4e sam si v Sofia i pak me 4aka osnoven..нови [re: AlximikA]  
Автор Kefo (Xans maniak)
Публикувано12.09.04 14:36



4-и мм са много.Ще го хвърлиш тоя двигател.Смени си цилиндровите втулки,бутала и сегменти с нови и готово.Направи си сметка колко ще ти излезне този ремонт и колко струва един запазен двигател и тогава прецени.Защо искаш да я правиш 1.5?

Stariq 353W be


Тема Re: Aidee ve4e sam si v Sofia i pak me 4aka osnoven..нови [re: Kefo]  
АвторAlfamaniak (Нерегистриран)
Публикувано12.09.04 23:12



По добре си потърси запазен двигател ще ти излезне и по ефтино има ги вече доста такива.



Тема Re: Aidee ve4e sam si v Sofia i pak me 4aka osnoven..нови [re: AlximikA]  
Автор mariobg (не(ЗА)познат)
Публикувано12.09.04 23:35



abe az ne otbiram mnogo, ama ako ia napravisha taia rabota deto ia obiasniavash, ste triabva da slagash garnitura ot 1.5 i t.n. pak si mislia 4e raztoianiata mezdu cilintrite niama da pasne s garniturata i t.n.

Pak kato pomislia oste malko taia kola nema li da iska pove4e gorivo kato stane po-goliama kubatuka, niaka li da se polu4i nesto kato segasnatata hranitelna sistema da ne moze da go zahrani???

samo misli na glas, t.e. na klaviatura...

Mai e po-dobre da si vzemesh dvg, zapazen nastaro...



Тема ОБЯСНЯВАМ ПОДРОБНО щОТО МАЙ НЕСТЕ МЕ РАЗБРАЛИ..нови [re: AlximikA]  
АвторAlximikA (Нерегистриран)
Публикувано13.09.04 16:48



Аз колата преди година я взех със скапан двигател(скъсани сегменти издрани ризи и едвам палеше от липса на компресия - мамата и беше ебано... а да , и много пушеше....)
Тогава за да си спестя пари си купих НОВ(2-ра рака) двигател които постегнах и досега карах с него....(уви неговото озаконяване в моето купе е около 400лв...)

Сега обаче тоя двигател се скапа и искам да си варна в колата о нзи първият за да несе налага да плащам за озаконяване на нов двигател в колата....!

И тук възниква проблема как да оправя старият двигател......... (!които в моментното си състояние няма компресия дори да запали!) които е с яко надрани цилиндри....
Майстора които ще я прави КАРА САМО АЛФА и кара с двигател които съм си го е правил от 1.5>1.7 16В(в купето на старият спринт....) Див фен на марката Е! Каза че досега няколко пъти от 1.5 е правил 1.7 но там се пилят само 3мм. ! Досега не е правил 1.3>1.5

А искам да я направя 1.5 защото е по евтиният вариант.... ако остане 1.3 само ремонтните бутала струват НАД 300лв

Надявам се сега да е ясно.... ХЕЛППППППП какво да правя ? ще издържи ли блока ако стане 1.5 ???

p.p
За това че ще има недостиг на бензин несе тормозя..... аз и в момента карам с карборатори от 1.7

p.p
моля от все сърце някои от знаещите английски да попита в някои форум на фенове из света какво ще стане ако от 1.3 правя 1.5..... БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО



Тема Re: ОБЯСНЯВАМ ПОДРОБНО щОТО МАЙ НЕСТЕ МЕ РАЗБРАЛИ..нови [re: AlximikA]  
Автор Kefo (Xans maniak)
Публикувано14.09.04 17:29



Bloka i vsi4ko drugo 6te izdyrji i nqma da ima nedostig na benzin no cilindrovata vtulka edvali. Ako se pukne tq vsi4ko otiva po dqvolite i remonta ti stava dvoen

Po-dobre 6laifai sega6nite vtulki na nai-golqmiq razmer ako moje i si kupi novi butala(bylgarski) sys segmenti i gotovo.Ako sa mnogo dylboko nadrani vtulkite smeni gi s novi i novi butala sys segmenti(ako nqma ne6to drugo skapano po vala i motovilkite) i si gotov.

A 6to ti se skapa taka motora?Da nqma6 problem s maslenata s-ma?

Stariq 353W be


Тема zdraveiнови [re: AlximikA]  
Авторanton (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 21:27



Moga da ti predloja otli4na oferta .4eti vnimatelno 6te ti prodam cel dvigatel otli4en redovi 4 cilindyra 2 vala 4 karboratora 140 konq sled odnoven remont nova glava novi klapani otli4en na dobra cena obadi mi de na 0886542525.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.