Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 28.05.24 
Автомобили
   >> Alfa Romeo
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема selespeed?нови  
Авторspe (Нерегистриран)
Публикувано18.12.03 16:10



Zdraveite iskam da popitam dali selespeed kutijata e napylno avtomatizirana ili e kato tiptronic - prevkljuchva se skorostite? abe vyobshte da mi razjasnite za kakvo stava vypros tyi kato sym si haresal edna 2.0 selespeed (147)... Blagodarja



Тема Re: selespeed?нови [re: spe]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано18.12.03 21:12



selespeed е с скоростна кутия като обикновенната, но натискането на съединителя и превключването на скоростите се извършва от хидравлика автоматично



Тема Re: selespeed?нови [re: hf hpe]  
Авторspe (Нерегистриран)
Публикувано19.12.03 09:23



Izvinjavai, no sym malko laik po vyprosa, taka che shte sym ti blagodaren ako mi pojasnish - tova e standartna avtomatichna skorostna kutija, t.e. kato karash ne prevkljuchvash ot volana i vyobshte nishto ne pravish (osven da natiskash gazta i da vyrtish gevreka), ne mojesh da kontrolirash prevkljuchvaneto na skorostite na kakvito oboroti ti iskash. a syshto s tazi skorostna kutija sa po-loshi dinamichnite pokazateli otkolkoto na syshtija motor s rychna i razhoda se vdiga, t.e. e typa ideja da si vzema selespeed?



Тема Re: selespeed?нови [re: spe]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано19.12.03 12:13



Tova ne e avtomatik za da ne kontrolira6 ti oborotite.Prosto vmesto da natiska6 saedinitel i da mesti6 losta natiska6 edno kop4e i gotovo.Malko se namalqva yskorenieto no s deseti ot sekyndata.Pone az taka go znam no moje i da gre6a.



Тема Re: selespeed?нови [re: spe]  
Авторspe (Нерегистриран)
Публикувано22.12.03 15:14



Kolegi, kato edin bydesht alfist (nadjavam se) iskam da spodelja kakvo nauchih za selespeed - znachi robotizirana predavatelna kutija - ima 3 rejima na upravlenie
1. Pylen avtomatik
2. Prevkljuchvane na predavkite ot volana s butoni + i - , kato na ekranche se izpisva momentnata predavka
3. Prevkljuchvane ot skorostnija lost s butane napred i nazad pak na principa na steptronic, kato moje da se raboti ednovremenno v rejim 2 i 3 koeto znachi prevkljucvash nagore ot volana, posle ot losta, abe izpbshto - zabavljavash se... kato prez cjaloto vreme smenjash predavkite kogato ti smetnesh za dobre, pri koeto njama efekta na pylnija avtomatik, a imenno - po-losho uskorenie i po-goljam razhod, t.e. mai si e mnogo dobre da e sys selespeed chovek - ta kato se zaproleti mislja da frykna do germany jivot i zdrave i da se sdobija s edna 147 2.0 T.S - selespeed:)



Тема Re: selespeed?нови [re: spe]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано22.12.03 19:44



Mnogo dobro xrymvane.Yspex!



Тема Re: selespeed? [re: 353W]  
Автор8O (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 17:36



Този тип смяна на скоростите /подреден полуавтоматик/ при съзтезателните автомобили бие обикновените скоростни кутии със секунда на километър!!!
Кво да коментираме повече? Не случайно оскъпяват допълнително доста и се монтират на най-мощните версии. При всички цивилни автомоли полуавтоматика може да се кара и като пълен автоматик, като при повечето се предлагат избор на режима /напр. зима, икономичен и т.н./ когата караш като пълен автоматик. За коли втора употреба съм чувал за случай на повреди в скоростната кутия, вследствие на които колата може да се кара само като пълен автоматик но не и полуавтоматик, ама иначе си я плащаш като за такава.



Тема Re: selespeed?нови [re: 8O]  
Авторspe (Нерегистриран)
Публикувано19.01.04 11:27



karah i 147 1.9JTD... I sega veche mnogo chudja koja da byde:) Dizeljaka vyvri mnogo - maitap njama... za dosta kratko ja karah za syjalenie, ama beshe goljam kef - mnogo se nabirashe toja dzver, pyk ako i edno chipche mu sloji chovek mai stava samolet strashen:) malko na sfetofarite treperi, abe ne e kato benzina pri vsichki polojenija ama pa inache e mnogo zabavno - kato se razvyrti turbinata i lepi za sedalkata:) vljazoh v razmisli veche:)



Тема Re: selespeed?нови [re: spe]  
Автор Twin SparkМодератор (ентусиаст)
Публикувано19.01.04 12:01



няма да сгрешиш каквото и да избереш, а още една 147 в клуба ще е много добре

Cuore Sportivo



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.