Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 21.09.24 
Автомобили
   >> Alfa Romeo
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема 4estita pobeda  
Автор mladej (forza ITALI)
Публикувано12.10.03 10:54



4ESTITA POBEDA NA VI4KI KOITO OVAJAVAT ITALQNSKITE AVTOMOBILI!!!



Тема Надали някой разбра,че става дума за Ф1нови [re: mladej]  
Автор SPARCO_fena (картингист)
Публикувано12.10.03 16:01







Тема Re: РАЗБРАХМЕ:)нови [re: SPARCO_fena]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано12.10.03 17:37



Все пак Енцо Ферари е бивш състезател на Алфа Ромео и първите ферарите са произвеждане от Алфа:)



Тема Почти де...!!!нови [re: Mitko]  
Автор KGB (nkvd)
Публикувано13.10.03 00:54



Освен в Формулата....Алфа спечели днеска и в ЕТСС....само че там остава още едно състезание ....Монца...

А аз от тази седмица ще стана пълноправен Алфист....



Тема Алфанови [re: KGB]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано13.10.03 10:31



не е печелила във Формулата скоро, по тази логика ФИАТ спечели Ф1 :-)))
Ооо, честито ! 156-ца ? Нова ?

UB40 !



Тема Re: Алфанови [re: jamie]  
Автор alfamilano (vliuben v Alfa)
Публикувано13.10.03 13:56



Mislia che niama nujda da se dokazvame poveche na shvabite



Тема Re: Надали някой разбра,че става дума за Ф1нови [re: SPARCO_fena]  
Автор mladej (forza ITALI)
Публикувано13.10.03 21:43



Pi4 bez da se obijda6 ,6tom ti si razbral zna4i vsi4ki sa razbrali.!



Тема Re: Надали някой разбра,че става дума за Ф1нови [re: mladej]  
Автор alfamilano (vliuben v Alfa)
Публикувано14.10.03 12:43



Dragi mi Mladejo(starsha vazrast)kakvo iskashe da kajesh s tova ,za tvoe svedenie gledam i sledia F1 ot kakto se pomnia neznam ti kolko si v chas s teia neshta no Ferrari spetsialno mi e bolnata tema sled Alfa,taka che naslajdavai se na jivota dokato si oshte MLADEJ SHTOTO POSLE E GADNOAIDE stiga s teia kompromati ako obichash!

P.S. I da ne se obidesh PICH!



Тема Re: Алфанови [re: jamie]  
Автор KGB (nkvd)
Публикувано14.10.03 15:19



МЕРСИ...както се казва да ти се връща двойно...

Не...147...нова...5 врати...JTD...Alfa Red colour...

В петък или понеделник трябва да си я взема от Ауто Италия...



Тема Re: Jamieнови [re: jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 20:32



Jamie neshto se gubish naposledak.
Alfa mozhe da ne e pechelila skoro, no parvite dve godini v formula 1 svetoven shampion e alfa Romeo - 50-ta i 51-a. A i Alfa, kakto Ferrari sa uchastvali samostoiatelno. A kato samostoiatelna firma imat poveche pobedi ot Mercedes, dokato i te sa uchastvali sami. A i koi go e grizha dali e Alfa, Maserati, Ferrari ili Fiat, vsichkite sa hubavi:)
A shto se otnasia do tova koeto beshe pisal v edna ot temite che Alfa bili po skapana firma ot Honda zashtoto falirali. Jamie chestno kazano pochti nito edna ot skapanite firmi ne e falirala. Obiknoveno falirat firmi koito se opitvat da sazdadat neshto koeto naistina ima stoinost a ne tezi koito praviat evtini, praktichni bokluci ot reciklirana plastmasa ili takiva koito ne razchitat samo na proizvodstvoto na leki avtomobili (Mercedes) ili prosto sa imali shtastieto darzhavata da gi finansira kogato sa bili v kriza (BMW) i t.n. Pogledni che ot japonskite firmi i nissan i mazda faliraha i gi prodadaha. Volvo faliraha sashto, a Saab osven che faliraha i gi kupiha GM (koito sa nai- golemite bokludjii, zaedno s ford, i vse oshte leiat chuguneni glavi s dolni valove) sega pak sa zle i sakrashtavat personala si. Alfa naistina sa imali slab period prez 80-te godini. Dvigatelite im s dvata razpredelitelni vala ostavat nepromeneni ot 56 do 87 g. A Fiat i Lancia sa proizvezhdali avtomobilite si s nekachestvena ruska lamarina koiato gnie i ottam izliza i loshoto ime na Italianskite avtomobili. No dori i prez nai slabia si period Lancia delta e edin ot nai hubavite evropeiski avtomobili za 79 godina, kakto i Lancia Thema za 82 i t.n. Na Alfa i Fiat starite dvigateli s dva razpredelitelni vala vse oshte sa prekrasni, koeto znachi che sa izprevarili vremeto si:)
Taka che don't worry Jamie vsichko e 6+ i nie tuk mnogo se kefim:)



Тема Re: Jamieнови [re: Mitko]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 20:40



A i da ne zabraviame che prez 2/3 ot sashtestvuvaneto si Alfa sa bili na vurha. A tova naistina e mnogo, zashtoto vse pak Alfa imat dostaaaaa dalgaaaaa istoria 1910 g. Za koito neznae:)))
yes yes yes
Mnogo se kefia
iakooo, iakoooo



Тема Re: Jamieнови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано14.10.03 21:17



"Jamie chestno kazano pochti nito edna ot skapanite firmi ne e falirala."
Пич, това ще приема че си го казал от невежество :-))) Оцеляват фирми с масови модели и с основни патенти. Ето ти урок за италианското атомобилостроене - хубавия вид, екстрите и темперамента не струват нищо когато не можеш да продаваш - било поради руското тенеке 80-те години, било поради високите цени и недостатъчно високото качество - днес. Нисан и Мазда не са фалирали - има сливания и изкупувания, има и обратно изкупуване на част от дела на Нисан - от Рено. Когато споменаваш японски компании, добре е да знаеш за дзайбацу - корпоративните структури в Япония. Ето ти "смешната" японска фирма Хонда, случайно имаща пръст в производството на 40% от бензиновите двигатели в света, напълно самостоятелна, с растящи печалби - стъпила на всички континенти. Да припомним че е сравнително млада, дори преди Сивик да стане масов през 72-ра - известна като производител на мотоциклети. Не е зле, бих казал :-) Срам за старите фирми, че не могат да го постигнат.
Говориш лошо срещу Форд и Дженерал - няма проблем, те обаче са на върха. А Фиат (с него и Алфа, и Ланча) потънаха.
ПП: Ами карай само с двигател, ако можеш :-))) Коли се купуват и с главата, не само със сърцето.

UB40 !



Тема Дълга историянови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано14.10.03 21:18



с печален край. Колко жалко :-)

UB40 !



Тема Re: Jamieнови [re: jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 23:01



Evala Jamie, samo taka:)
Da ne se speche pak, nali znaesh che sam ti friend



Тема Re: Jamieнови [re: Mitko]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 23:10



Jamie kato zagovorihem za nevezhestvo, nevizhdam otgovor na vaprosa mi v "malko informacia":))) Spoko my negar. Italianskite koli dokato biaha skapi niamaha problemi s prodazhbite:))) prosto ne im se otdava da praviat evtini masovi avtomobili kato honda. V Alfa Romeo sa esteti nai-veche a tova ti ne mozhesh da go ocenish i ponezhe takiva kato teb preobladavat i zatova trudno si prodavat kolite:))) Vapros na vkus Jamie
Iakoooo



Тема Re: Jamieнови [re: jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано15.10.03 00:17



I za oshte neshto sam absolutnoooo saglasen, ako alfa biaha patentovali gredata na golf (konkurenciata na CIVIC) koiato ima vmesto zadno okachvane napravo shtiaha da minat v drugo izmerenie ili kazano na english - another dimension:)))))yehhhh. I t'va ako ne e "osnoven patent" na GM, Ford i t.n. Niama da propusna da spomena i Mazda 121 (ford fiesta) koiato e plod na slivaneto s Ford i e v imeto na obshtoto blago - imam predvid mazda, ot edna strana i klienta, ot druga:))) Sigurno sa mnogo shtastlivi sobstveicite;) A Nissan taka se slia s Reno che frensia genii im sakrati polovinata personal. K'vo ti puka za tia hora, sega sa neshto kato street-fighter-i, koeto shte da e neshto kato Fast and Furious samo che v kofata:)))) Jamie i za oshte neshto sam saglasen, "kolata ne e samo dvigatel" - e t'va si e prikazka veche:)) Chestno da ti kazha v Honda tova e edinstvenoto koeto namiram. Estetsveno imat i modeli koito mi haresvat i kato cialo no opredelno tova ne e Civika. A v motorite mozhe da sa nomer edno no izrabotkata na ramkata na Honda CBR e vse edno piania zavarchik ia e pravil. Edno vreme rabotih kato boiadjia, godina i neshto:) Evala che zalivat pazara taka kakto Volkswagen, Opel i drugi shediovri, blagodarenie na koito mozhem da si kupim Alfa za malko pari. "Vazhnoto e da prodavash" i da poviarvash che tova koeto se prodava e nai-hubavo. Golf II, Jamie, tam e istinata . . . . .
E na t'va mu se vika respect kam masovite proizvoditeli:)))))

P.S. Jamie vazhnoto e da ti veselo, drugoto niama znachenie:))



Тема Не оспорвамнови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано15.10.03 09:45



италианския дизайн :-))) С удоволствие ги гледам Алфетата на картинки ! Иначе - и в момента италианските коли са прекомерно скъпи - това е положението.
ПП: Хондетата не са били евтини никога :-)) За сметка на това са качествени - това ги продава толкова добре. Едва наскоро е пуснат масов евтин модел - Сити. Имало го е и преди 20 години, но в Европа не е внасян в по-големи количества.

UB40 !



Тема Re: 4estita pobeda ot konkurentaнови [re: mladej]  
АвторDun164 (Нерегистриран)
Публикувано15.10.03 11:11



Момчета здравейте! Честитя победата на всички фенове на Ferarri!!! След временните затруднения през средата на сезона стигнахте до успешния финал - титлата. Честито!!! Аз лично съм фен на Mc Laren още от годините на Аертон Сена ( 87г... - до днес), нищо че карам 164-каTS и уважавам италианските автомобили. Това си е мое виждане, не се съобразявайте с него. Следващия сезон дано има още по-голяма конкуренция м/у тимовете, за да е по интересно за нас феновете. Мисля че сте съгласни!



Тема Бррр,нови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано15.10.03 20:45



ненавиждам я тази задна греда ! :-(
В цели 2 модела Сивик съм я виждал, за щастие обаче и Акорда, и Джаза ми бяха с независимо отзад.

UB40 !



Тема Re: Jamieнови [re: jamie]  
Авторsoldix (Нерегистриран)
Публикувано15.10.03 22:51



ne sym syglasen Jimie> Vseki chovek trjabva da gleda it sobstvena pozicija.
Az lichno ne bih kupil kola ot pragmatichna sledna tochka. Samo takava, kojato kato ja pogledna vednaga da me zavladee. Taka che dizaina e za men lichno ne edno ot pyrvite neshta koito gledam.Vednaga sled tova dvigatelja. Malko sa kolite, koito me kefjat kakto alfite. Za syjalenie otkakto amerikaneca otide da syzdava dizaina na BMW, veche ne mi haresva tozi avtomobil. A kolkoto do amewricanskite koli - tjah gi kupuvat samo tezi, koito ne mogat da si pozvoljat japonski v Amerika. E izkljuchenoe sa im sportnite kato korvet mustang i t.n. Ako alfa izmeni na filosofijata si, a imenno da syzdava sportni koli, tova za men njama da e syshtata firma. I kakvo ot otva kato gi vzeme drug koncern? Shtom fiat naprimer ne im prechi. Da ne bi ferrari da e stanal po-malko izvesten avtomobil sled kato e sobstvenost na FIAT?



Тема Re: 4estita pobedaнови [re: mladej]  
АвторGo6o (Нерегистриран)
Публикувано15.10.03 23:01



А казват, че италианските коли били чупливи. То се видя - BMW изпуши, да не говорим за френската автомобилна промишленост - нямаше състезание някое ренде да не "гръмне".



Тема Гледамнови [re: soldix]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано15.10.03 23:18



че почнахте повсеместно да бъркате Алфа и Ферари :-)))
Пичове, НИЩО ОБЩО нямат :-))) Иначе това което казваш е готино, но аз разсъждавам по-прагматично - не мога да позволя на една дори красива кола да ми съсипе семейния бюджет например. Колкото до ФИАТ - според мен доста ИМ пречи - особено на имиджа, за общите платформи не говорим ! Извини ме но да не би някое Ферари да се произвежда на платформата на Фиат Типо (за разлика от Алфа 155) ?

UB40 !



Тема Re: Jamieнови [re: jamie]  
АвторJamie (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 12:44



A kakvo i e na platformata na fiat tipo ili na Lancia Thema?
3-4 modela imat obshta platforma - 155,164, 145.
Alfa sa imali mnogo obshto s Ferrari. Enzo Ferrari e bil sastezatel na alfa i parvite ferrarita sa proizvezhdano ot Alfa. A i ako 8C (sled okolo 6 meseca) i Brera izleznat, tam pochti vsichko e na Ferrari i Maserati.



Тема Re: Jamieнови [re: Jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 17:46



Jamie sorry, bez da iskam sam napisal tvoeto ime i na "tema" i na "Priakor" vmesto sam na tema da napisha re: Jamie



Тема Re: Гледамнови [re: jamie]  
Авторltalianeca (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 18:06



Jamie prez 70-te godini e imalo fiat dino i ferrari dino s edin i sasht motor. Ako poglednesh kopchetata i sistemkite po tabloto na edno ferrari ot 60-te i 70-te i shte gi poznaesh pak zashtoto sa ot fiat.



Тема Умнико,нови [re: Jamie]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано16.10.03 22:08



Типо и Тема са на различни платформи.
Също както и 155, 164. Имали са Ферари и Алфа общо, мда. Преди 50 години само....лепенките по колите :-)))
Колкото до нови модели/прототипи - да речем по аналогия тогава че Ланча е Ферари (заради Стратос) или че Ауди е Ламборгини ?

UB40 !



Тема Е,нови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано16.10.03 22:10



няма проблем :-))) Сетих се кой може да се изцепи че 155 и 164 са на една платформа

UB40 !



Тема Re: Умнико,нови [re: jamie]  
АвторDizela (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 22:13



164 i 155 nqmat ni6to ob6to no Tipo i Tempra sa edno i sa6to.



Тема Re: Умнико,нови [re: jamie]  
Авторltalianeca (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 22:37



Jamie ne razbiram zashto vinagi triabva da narichash horata umniko, tapako i prochei. Az niama da te naricham umniko ili tapako prosto shte ti kazvam Jamie. Viz che Lancia Thema 8.32 e s hodova chast ot Croma ne ot tipo i e s dvigatel ot Ferrari 308 QV. Kolata se proizvezdala do predi 10 godini. Stratosa e s dvigatel ot Ferrari dino 246 i Fiat Dino. Selespeed skorostite na Alfa sa 98% kato tezi v Ferrari 355 F1. Razlikata e samo v tova che Selespeeda smenia po bavno predavkite. I ima vrazka mezdu italianskite firmi.



Тема Ех,нови [re: ltalianeca]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано16.10.03 22:57



няма спор че има бели врани, но става въпрос за това че Типо и 155 са на обща платформа, за разлика от 164 , Крома и Тема-които са на ДРУГА пак обща платформа. :-))))

ПП: Това с 98% ми напомня за Дачия - 99% Рено :-Р
Толкова и скоростите Алфа ще са Ферари Ф1 .....
ППП: Колко Lancia Thema 8.32 можеш да ми покажеш ? Колко Стратоса ? Или Фиат Дино ? Хайде, за Ферари да не питам че не е народна кола, нали ?

UB40 !



Тема Re: Jamieнови [re: jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 09:27



Jamie ti pak razbral, nedorazbral se obazhdash kolkoto da kazhesh neshto. Kazah che tova sa modelite koito imat platforma na Fiat 145,155 i 164 a ne che vsichkite sa na tipo. Ne sluchaino te popitah kakvo i e na platformata na Lancia thema i na fiat tipo. Znam po dobre ot teb razlikata mezhdu platformata na Tipo i Thema zashtoto i dvete sam gi pravil. Na tipoto otzad imash nosach koito e vav formata na A i e zahvanat na dve mesta za kupeto i e na lageri a pri themata imash dve naprechni i edna nadlazhna reaktivna shtanga koito vodiat stebloto na makfersona. To prilicha na zadnoto okachvane na starata Delta. Kolite na platformata na Thema sa Croma, 164 i Saab 9000 (bez zadnoto mu okachvane) a na Tipo sa novata delta, dedra, 155, 145, 146, tempra, fiat coupe (bez zadnoto okachvane na tozi koito e 20v) i t.n. Jamie a selespeed-a otkade e vzaimstvan ???



Тема Re: Jamieнови [re: Mitko]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 09:40



I ako tolkova darzhish da se izkazhesh, vmesto da prikazvash obshti prikazki za platformite koito vseki znae koia ot kakvo e, po-dobre napishi kakvo i e loshoto spored teb na platformata na Tipo i na Thema i zashto amortisiorite na alfa sa obarnati???
Zabeliazvam che oshte te trese zlobata ot minalata thema
Ako ti e trudno da namerish literatura za tova moga da ti usluzha



Тема Re: Jamieнови [re: Mitko]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано17.10.03 09:40



kATO SE KARATE MOGA LI I AZ DA PITAM
Kvo obsho imam mojata 155 s Topoto ???

Alfa 155 2.0 16V



Тема Митееее,нови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано17.10.03 09:44



пак ли сам си говориш ? Прочети си постинга и виж как си го написал.
А иначе сигурно ги знаеш по-добре от мене - като не излизаш изпод тях
ПП: Не знам, а и не ме вълнува селеспийда. Няма скоро да видя нетрадиционна скоростна кутия ни във френска, ни в италианска, ни в немска кола.

UB40 !



Тема Re: Whitepowerнови [re: WhitePower]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 09:46



Okachvaneto. Ne be nie ne se karame, prosto Jamie pak e slushal niakoi bakshish i burza da se pohvali v foruma che e nauchil neshto



Тема Re: Митееее,нови [re: jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 09:47



Jamie ne vizhdam da si mi napisal kakvo im e loshoto



Тема Re: Митееее,нови [re: Mitko]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано17.10.03 09:52



i izkate da kazete che kato otivam v magazina si kupuvam nosachi za tipi makfersoni za tipo tamponi za tipo .......
ne e bash taka moze da izglezda ednakvo no kato mrudnesh tuka s 1 sm tam s 0.5 sm neshtata se promenjat osezaemo aaaa i chak sega se setih mai ruchkite za chistachkite i farovete sam mi kato na tipo
znachi katam tipo 155 TS
breii che trebashe da su kupja tipo
shto se izrusih tolkova za alfa ??

Alfa 155 2.0 16V



Тема Re: Митееее,нови [re: Mitko]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 09:55



Jamie i az mnogo govorih gluposti za tipoto i ne mlakvah da obiasniavam kakav bokluk e, i kolko skapan e 1.6 dvigatelia i t.n dokato ne pokarah i 1,6 i 1,8 i 2.0, Samo 2.0 16v ne sam karal i 1.4. A 1.9 TD napravo mi e liubimo.



Тема Знам че знаеш,нови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано17.10.03 09:56



само не знам КАКВО :-)))
А и честно да си кажа - не ме интересува. Още ми е смешно за живота на Жулиета - 200 000 км ....
ПП: Каква злоба бе фене, аз тук се забавлявам ! Не ми трябва литература, не смятам да се набутвам с дърта Алфа скоро (освен ГТВ). Ти чети че ще ти е нужно - като ти докарат колата и почнеш ремонтите ! И се моли да е под 200 000 :-Р

UB40 !



Тема Re: Whitepowerнови [re: Mitko]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 10:00



Ne samo okachvaneto a i skorostnata ti kutia ne e na Alfa vapreki che saedinitelia ili vilkata ili tampona ili niakoi vintche sa ti razlichni i sa po skapi. Da i na 164 stebloto na Macfersona ima koreno razlichen agal spriamo nosacha v sravnenie s Lancia Thema no pak e na baza thema. Mnogo iasno che ima malki izmenenia. Zavisi kolko si se izrasil.



Тема Re: Jamieнови [re: Mitko]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 10:06



Jamie znaesh li kolko me interesuva v kakvo shte se nabutvash i v kakvo ne, kakto i teb kakvo ti puka az kolko shte se nabutam. Na men tova mi dostavia udovolstvie i shte si se nabutvam kolkoto si iskam. Az darzha li ti smetka zashto si kupil tazi izgnila toyota i kolko shte se nabutvash v neia i kolko vreme shte prekarash pod neia. Koi za kakvoto imal pari za tova se nabutal. Za 400 euro niama kolko koiato na men da mi haresva poveche ot 75 turbo taka che v tova se nabutvam



Тема Следващия пътнови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано17.10.03 10:21



ще си купя и аз книжки като теб - да се науча :-)))
ПП: Не е само окачването. Основни размери по колата - също (междуосие и т.н.)

UB40 !



Тема Лошото енови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано17.10.03 10:24



че претенциите на 155 например са за нещо по-сериозно от Типо. Да, но според ФИАТ трябва да е евтинджос - и се получава така че колата само изглежда по-висок клас, а си е същия таралясник. Виж, ако се примирите че карате на практика утежнено Типо ДеЛукс с 3-4 пъти по-скъпи части - ок.

UB40 !



Тема Споко,нови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано17.10.03 10:32



тази 75 я има само във въображението ти :-)))
Също и 400-те Евро, а и сигурно дядо поп е навил тия 100 000 (400 000) на нея ходейки до църквата в Милано :-))) Ще те видим и теб, когато имаш кола, а не само мечти :-)

ПП:Пожелавам ти да е наистина добра, иначе много ще ме разочароваш.
А по въпроса за удоволствието и набутването - така си е ! Няма спор.

UB40 !



Тема Re: Лошото енови [re: jamie]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано17.10.03 10:38



tova moze da go kaze chovek koito nikoga ne e karal alfa
Pich edin vapros kolko koli imash ????
shtoto az imam izbor ot mnogo avtomobila
e kato pokarash malko alfata shte ustanovish che e super udobna i che dosta po leka za upravlenie ot mnogo avtomobili
zamalchi malko i stiga prikazva gluposti shtoto nema nishto po glupavo ot tova da si kupish star japonski avtomobil shtoto tepurva e zapochnal da se troshi a i chastite sa mu mnogo skupi
zamalchi malko i pomisli

Alfa 155 2.0 16V



Тема Re: Лошото енови [re: jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 10:42



Jamie i tova li go chu ot niakoi bakshis. Ako samo tova mozhesh da mi kazhesh za okachvaneto na Tipo po dobre smeni temata. Az zarazlika ot teb i sega imam kola. A ti tolkova si me razocharoval che izobshto ne mi puka dali shte ti vidim levina ili ne.
Pone imam bogato vaobrazhenie:))
spoko negar
I pak ne vizhdam da si mi otgovoril na vaprosa "kakvo mu e loshoto na okachvaneto na fiat tipo?"



Тема Re: Лошото енови [re: Mitko]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 10:43



A i Jamie dori i da pristigne Alfata ti si poslednia na koito shte ia pokazha zashtoto slaba me valnuva dali sam te razocharoval ili ne



Тема Re: Лошото енови [re: Mitko]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 10:45



I ako mozheshe da karash kola shteshe da imash vazmozhnost po-bektivno da ocenish okachvaniata:)



Тема Тованови [re: WhitePower]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано17.10.03 10:46



е така - никога не съм карал моя Алфа, веднъж опитах една 33-ка 1.5 - много ободряващ ефект въху бъбреците има !
На въпроса - в момента имам 3 коли, дотук имах 17.
Какъв избор имаш ? Алфа, Фиат и ?
А тъй като нямало по-глупаво от покупката на стар японски автомобил - вече карам 6-та японска кола. И трите които имам в момента са японски. Така че не ми обяснявай ако обичаш митове и легенди за скъпи части - ако чифт предни носачи с болтове и втулки за Хонда Акорд за 100 лева (неоригинални) са ти скъпо - браво ! Или например поддръжката на същия този Акорд за 3.5 години - 700 лева (в това число смяна челно стъкло-инцидент) ?

ПП: Хайде сега малко ТИ помисли (ако можеш).

UB40 !



Тема мите,нови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано17.10.03 10:51



не знаех че Волвака с напуканото табло спада към Алфа, може да имат някоя обща крушка например ;-))) Колкото до разликата - в момента мога да карам и карам и Левин, и Джаз.

ПП: Не ме ебе за разочарования - да не съм тук да ти ставам идол я :-)))
Лошото му е че не е създадено за "класа" в който претендира да е 155. "Евтино и скапано" - смятам добър лозунг на Алфа в този случай.

UB40 !



Тема Аууу, ами сега ?нови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано17.10.03 11:02



Няма да мога да спя докато не видя Алфата фантом :-)))
Въх-въх !

UB40 !



Тема Re: мите,нови [re: jamie]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано17.10.03 11:07



I v koi klas pretendirat ?????
izborat e Pejo 206 , Opel Zafira Audi 80 WV golf 2 Tojota Corola ( tazi goina )........
ne moe da ti gi izbrojavam
kazi mi samo alfa v koi klas kola vliza stava vapros za 155

Alfa 155 2.0 16V



Тема Re: мите,нови [re: WhitePower]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано17.10.03 11:11



slusham v koi klas e alfa 155

Alfa 155 2.0 16V



Тема Re: мите,нови [re: WhitePower]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано17.10.03 11:31



znachi shte smetna che samo mozesh da govorish no ne io da znaesesh

Alfa 155 2.0 16V



Тема Отнови [re: WhitePower]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано17.10.03 11:35



тези изброените Ауди-то е в същия клас.
Ах, не може да ми ги изброяваш ? Служебни коли - с това трябваше да почнеш И аз имам на снимки 2-3 000 парчета :-)

UB40 !



Тема Бързаш линови [re: WhitePower]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано17.10.03 11:44



за някъде ?

UB40 !



Тема Re: Отнови [re: jamie]  
АвторMoskvich (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 16:19



Abe tova klub na Alfa Romeo li e? Tuk niakakav sednal i mi pishe za uroci po muzika. Kakvo e tova jazz i akord. Skoro shte napishesh neshto i za akordeona li?
Kak moze da sravniavate Alfa 155 s Audi 80. Na moia Moskovec Aleko zadnia most stava na Audi 80. Za edin den shte go razmenia. Daze i vintovete shte pasnat. Hora ia se navedete pod edno Audi 80 i vizte za kakvo stava duma. Ako imah dostatachno pari shtiah da si vzema Alfa 155 Q4. Pak neka uchitela po muzika da mi razpravia che bila Tipo.



Тема Абе гледамнови [re: Moskvich]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано17.10.03 16:56



и Москвичи се появиха, ти питаш дали е Алфа клуба ;-)))
ПП: Като си вземеш Q4, после и за Москвич няма да можеш да спестиш :-))
ППП: А това за Типото го разправят и Алфа, и Фиат - не си длъжен да пееш в моя хор. Тебе ще те сложа в духовата секция - на кавал !

UB40 !



Тема Re: Абе гледамнови [re: jamie]  
АвторMoskvich (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 17:27



Abe ti viarno si sbarkal kluba.Parvo mi govorish za akord i jazz a sega i za duhovi instrumenti. Prati snimka na tova tvoito Tipo 4x4 s 190 konia. Kolko si go vzel tova Tipo? Na men 155 mi po haresva s toia ritnat bagaznik. I kato biah mlad gi gledah po pistite kak tupaha konkurenciata s Larini i Nannini. Oshte togava si znaeh che iskam 155. Az ako vzema 155 Q4 da ne me ebal ludia da se vrashtam na Aleko. Ei smeshen si ti be.



Тема Тонови [re: Moskvich]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано17.10.03 17:50



като малък сигурно си карал Москве с педали - затова сега такова си си взел :-Р
Аз батинка не съм луд да си купя италианка за ежедневна кола, още повече форсирана 4Х4. Ако си вземеш Q4, ще си просто фалирал постоянно :-))))

ПП: Ларини не е карал нещо което можеш да купиш, споко. По тази логика що не си вземеш Калибра ? И те бяха звезди по едно време :-РРР

UB40 !



Тема Re: Тонови [re: jamie]  
АвторMoskvich (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 18:25



Zabravih da vi kaza edno neshto. Tova koeto mi nai haresva na moia Moskvich e "corneringa". Kak gi vzima zavoite ne e istina. Tova se dalzi na zadnia most koito e patent na Audi 80. Vlizam s palna gaz v zavoia i gumite ne se podsichat.Kato zaniteni sa. Edin pat probvah na shureia BMW-to e maikata si traka. Vseko kolelo si znae negovoto i chetrite se podsichat. Vikam shurei taia kola triabva da ia vodish na serviz che vsichki kolela zavivat na vsichki strani. Shureia mi vika nema problem Vanka tova e zashtoto e s Mcpherson. Az mu vikam kakav Elle Mcpherson be. Az ako ia vidim taia izkri shte i letat ot katericata. A na vaprosa zashto sam se sprial na Alfata na Larini. Ami zashtoto ima goliam bagaznik. I na tashtata triabva da ugodia pak i iskam da sam kato Larini.



Тема Re: Jamieнови [re: jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано17.10.03 18:32



Jamie dai shte organizirame niakoe sabirane sabota i nedelia pokrai pista Sofia i ela s Levin-a ili Jazza. Na volvo-to samo tabloto mu e napukano no pone ne mu padat kalnicite ot razhda kato na toyotata ti. Tova che v momenta niamam Alfa savsem ne znachi che sam im po malko fen. Ne vizhdam da si mi otgovoril kakvo ne ti haresva v okachvaneto na Tipoto ili na Themata??? Ti vizhdal li si izrabotkata na interiora na Alfa 155. Mozhe i nego da go sravnim s Toyotata ti. Az sam imal vazmozhnostta da vidia kakvo predstavliava 155 Q4 i niama da komentiram tapoto ti izkazvane. I kato ne te interesuvat italianski koli togava kakvo pravish v tozi forum. Ti dori niamash niakakvi elementarni argumenti za tova koeto govorish.
Shtom si podkaral levina znachi da razbiram che sabota ili nedelia shte go probvame s volvoto mi s napukanoto tablo li i shte sravnim tova, onova???
A za Alfata, tova koeto zavisi ot men - t.e. parite sam gi prigotvil - ostanaloto zavisi samo ot momcheto koeto mi ia tarsi. A ti ako pak se opitvash da se dokazvash vav foruma tozi pat si po zhalak ot kogato i da bilo no tova niama znachenie.
Jamie zamislial li si se po vaprosa che s tazi si zloba i zavist veche pochti nikoi ne te ponasia, dori i ot priatelite ti po forumite. Choveka se radva na 155-cata si kakto ti se radvash na Levina ili na onazi razhdaveika koito si kupil. Te dvete zaedno sa po skapani ot edna 155 no nikoi ne gi obizhda zashtoto tova ti haresva, za tova si imal pari, tova si si kupil . . . Razberi che na nikoi ne mu puka za mnenieto ti za 155, osobeno sled kato niamash dori edin argument s koito da podkrepish tvardeniata si



Тема Re: Тонови [re: jamie]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано17.10.03 18:36



shtoto e nemska shtaiga bez komfort i luks i shtoto 2.0 16V s mojata shte ja napravja smeshna na putja

Alfa 155 2.0 16V



Тема Re: Jamieнови [re: Mitko]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано17.10.03 18:44



mislja che gornoto izkazvane beshe dostatuchno
az njamam kakvo da dobavja osvem
10X mitko

Alfa 155 2.0 16V



Тема Re: Тонови [re: Moskvich]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано20.10.03 01:15



Москвич и корнеринг ? Сигурно си мислиш че е ОК при 70 км/ч :-)))))
Покарай с повечко в поредни завои - ще си проличи. Колкото до влиянието на задния мост в случая - според мен предното окачване е фактора.
ПП: Странен факт - Алфа 155 от ДТМ шампионата случайно е точно 4 макферсона. Лека ти нощ :-)

UB40 !



Тема Re: Jamieнови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано20.10.03 01:21



Абе какво си ги захапал Злоба и Завист - мен не ме притесняват - ти си седнал да ме мислиш :-))) Левина не е спирал че да го подкарвам. Видях интериор на 155-ца, беше 2.0 турбо. Интересно - не мисля че е била над 10 годишна а великия интериор беше доста протрит ! Иначе безспорно има идея, лови окото и е приятен :-)))
ПП: Аре стига с таз дизеларка бе :-))) Тарикат - като паднеш - ще опяваш "Какво толкоз, дизел е все пак !"
ППП: По мое мнение 155 е евтина кола, направена да изглежда като скъпа. Напъхана е просто в по-висок клас. Затова смятам че Типо-платформата е неподходяща за нея - заради класа. Едва ли някой от вас би сложил 155 наравно с Типо, нали ? Но факт е че е точно така...

UB40 !



Тема Абенови [re: WhitePower]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано20.10.03 01:24



карай си Типото с части Х2 и се не бой !

UB40 !



Тема Ииииха !нови [re: WhitePower]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано20.10.03 01:28



Виж, аз също не си падам по немски и смятам италианските за по-динамични. Но в изброените коли тази е единствената която съответства на лелеяните от 155 висоти.

UB40 !



Тема Re: Jamieнови [re: jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 09:35



Ami davai da gi probvame, kakvo samo gadaesh v internet:))
Mai teb te pritesniava zashtoto gledam che oshte ne si mi se obadil
Toi ne e tragval levina za da spira.
Na 155 Q4 salona e Recaro, a ako ne znaesh tazi firma e kam Porsche i ne sam zabeliazal da pravi evtini sedalki, prosto ti pak si se vozil na bakshisha. Ako ne si vizhdal nikoga Q4 obadi se da ti pokazha.
Ine vizhdal da si mi otgovoril kakvo mu e loshoto na okachvaneto na fiat tipo. Dazhe e liubimoto ti - otpred e makferson, strashna rabota Jamie i nai veche skapa:)))
ssssss, oh kolko me e iad:)))



Тема Абе Рекаронови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано20.10.03 10:37



са и на Рено 5 турбо, споко :-)))
Рекаро звучи много общо - виждал съм рекаро седалки които са отвратителни, виждал съм и такива които много ми допадат. И въобще не ме ебе дали тази фирма е към Порше :-))) Ако следвам тази логика - Порше е към Фолксваген - е ?

ПП: Левина този уикенд завъртя поредните 400 км. Мда, не е тръгвал - сигурно си прав :-)

UB40 !



Тема Re: Абе Рекаронови [re: jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 13:03



Jamie nevizhdam telefona mi da e zvanial. Extra znachi shte go probvame
Kakvo se razbirame



Тема Re: Абе Рекаронови [re: jamie]  
АвторMoskvich (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 17:39



Moia Moskvich e s tri pedala. Levia e saedinitel,srednia e spirachka i desnia e za gazta. Moskveto e mnogo barzo triabva da mu vzema slikove na prednite kolela za da mu zasecha vremeto na 402m. V zavoi shte natepa BMW (do 90g) bez problem.
Imam edin vapros. Samo pisheta za niakakva kola koiato se kazva "Lavina". Da ne niakoia visoko planinska begachka? V koia darzava e proizvedena?



Тема vjarno si zlobno syshtestvo Jemieнови [re: Mitko]  
Авторsold (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 22:13



Dosta otdavna sym te zasjakyl i to ne samo v kluba na Alfa romeo, a rysish "kompetentnoto" si mnenie i po drugite klubove. Pravish se na kapacitet po vsichki marki, no kato te cheta si mi stanal napylno jasen kakvo predstavljavash. Za syjalenie naduti otvorkovci kato teb v BG kolkoto iskash. Ne sym zasichal v nashija klub tolkova zloba i samochuvstvie u drug kakto pri teb. Sjakash nashija forum si beshe po vedyr dokato ne se mjarkashe tarikatche kato teb. Kato sa tolkova dobri japonskite avtomobili, zashto naprimer v ETCC gi njama nikakvi tezi hondi na pyrvite tri mesta? Pri tova ne ot vchera gi njama. Az syshto sym chuval kolko boli zdravi japonkite, no kolata trjabva i da e krasiva, a ne samo kosh i chetiro kolela i typanar kato teb zad volana na tozi kosh. AFA nosi udovletvorenie za okoto samo kato ja poglednesh sprjala na parking, a kakvo ostava pyk za chuvstvoto kogato ja pokarash. Nito edna japonska kola/osven moje bi Lexus/ не мойе дори да бъде сранйажана с АЛФА РОМЕО или БМВ



Тема Re: vjarno si zlobno syshtestvo Jemieнови [re: sold]  
АвторGiulietta (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 23:34



Abe tova Honda li bilo be. Gledam niakakav adski grozen mikrobus sas skorosten lost kadeto e stereoto. Az si mislih che Ducato sa otvorili sporten otdel i se begat.
A to bilo novata Honda Kiwik. Cial sezon gledam F1 i kolite na BAR i Jordan. E kakvo da kaza, vsichki vidiahte kak dvigatelite Honda utepaha vsichki komari.Komarite veche sa v "chervenata kniga". Teia za okolna sreda ne sa chuvali. Inzinerite na Honda razpraviat che ne bil dvigatela vinoven. Tiahnata teoria e che elektronikata. Ami da butalata kato izletat i prasnat elektronikata. Togava e vinovna tia.



Тема Това че синови [re: sold]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 11:58



късоглед не значи че японките не бият. ЕТСС е европейски шампионат :-))) Японките случайно НЕ СА европейски автомобили (или не го знаеше ?).
Японки бият във WRC, всички азиатски (+ Австралия - Батхърст) шампионати. Да припомня ли на славния заблуден алфист като тебе всичко това или да приемем че японците нямат автомобилостроене и една кола следва да се оценява като рисунка - само по това как изглежда ? В този клуб - явно да ;-)))) Алфа Оригами едишън :-)))
Масово сте некомпетентни (2 изключения само), набутвате се с трошки със скъпа поддръжка и се биете в гърдите с победи на Ферари (нищо общо с Алфа) или 156 (никой от вас не кара такава).
ПП: По повод сравненията - дори високия клас Мерцедес вече загуби сравнение на Аутобилд от съответния топ-модел Лексус. Хайде у лево ! :-)) Хейтърче сляпо - с жълтичко около устата :-)))

UB40 !



Тема Джулко,нови [re: Giulietta]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 12:02



лесно ли се забравя епохата Макларън Хонда ? Тогава с Ф1 микробусите си прибраха няколко световни титли :-)))
ПП: "Teia za okolna sreda ne sa chuvali." - типично лаишко изказване за клуб Алфа :-))) Кои са ТЕЯ бре сладур ? Ти за Honda Insight чувал ли си ? Май не :-)))

UB40 !



Тема Re: Това че синови [re: jamie]  
Автор155 (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 13:17



Ей йамие, опорочаваш всички теми. Никой от нас не е ходил да сере в по другите клубове като теб. Разкарай се от тук
Нямаме нужда от теб като гледам само дразниш хората и на никой не си помогнал



Тема Ха,нови [re: 155]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 14:15



гледам някакъв анонимко ми опява какво да правя и какво не ;-)))
Ей сега си го премествам в другия крачол - по случая :-))))))

UB40 !



Тема For Jamieнови [re: jamie]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано21.10.03 14:26



abe oli mai mnogo ne razbirash ot duma kolko choveka trjabva da ti go kazat

Alfa 155 2.0 16V



Тема Re: Това че синови [re: jamie]  
АвторWRC (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 16:52



V WRC samo peugeot 206 i citroen xsara gledam. Lancia Delta e edinstvenata kola spechelila svetovnia rally shampionat 6 pati pod red. Triabva da priznaesh che e mnogo slab period za japoncite v momenta.



Тема Re: Това че синови [re: WRC]  
Автор WhitePower (kosmonaft)
Публикувано21.10.03 18:03



mmm daaa az sam za !!! japoncite nikvi gi nema

Alfa 155 2.0 16V



Тема Реалнонови [re: WhitePower]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 19:45



ти си първия - нерегистрираните чикибойци не ги броя :-))
Което за твое съжаление не променя нещата.

UB40 !



Тема Абсолютнонови [re: WRC]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 19:53



вярно. Те просто липсват там - моделите им са на по 5-6 (че и повече) години.
Иначе Ланчата си беше явление направо !

UB40 !



Тема Нещо да не се обърканови [re: WhitePower]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 20:22



че си на избори ?

UB40 !



Тема Re: Абсолютнонови [re: jamie]  
АвторWRC (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 20:22



Ne e vazno kolichestvoto a kachestvoto. Za sazalenie.
Gledai niamam nishto protiv japonski koli. Spored men povechete hora v tozi klub ne se interesuvat ot japonski koli i gi razbiram. Davam ti 100% garanzia che na nikoi niama da promenish mnenieto i vkusa ot tozi klub. Naprotiv s tvoito otricatelno mnenie za italianskite koli i bogoslovene na japonskite koli se poluchava otricatelnia efekt. Namerih edno mestence i za teb. http://forums.hondabg.com/
Uspeh v novia forum



Тема Моменто!!!нови [re: WRC]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано21.10.03 20:42



Jamie, няма лошо мнение за италианските коли, дори е идвал, не веднъж, на срещи на италианските клубове !!!!!!!


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: Моменто!!!нови [re: |Kyky|]  
АвторWRC (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 20:45



Ami pitai go kakvo mu e mnenieto za tvoito Bravo.



Тема За теб нов,нови [re: WRC]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 21:10



за мен стар :-)
Мерси все пак !
Един въпрос - не мислиш ли че само хвалебствия правят доста смешни въпросните италиански коли ? Аз - да ;-))) Не съм нито в тотално отрицание, нито в захлас - и мисля че това е нормалното състояние :-)))) За останалото - не ми пука. Хич !
ПП: За пример бих ти дал клуб ФИАТ. Никой не им се присмива - защото са реалисти. Няма кола която да е само хубава или само лоша.

UB40 !



Тема Доринови [re: WRC]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 21:13



ме напушва смях - аз харесвам Бравото му повече и от него :-))) И той отлично го знае.

UB40 !



Тема Re: Доринови [re: jamie]  
АвторWRC (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 22:24



Ama e s tipo hodova chast. A ot predishnite ti izkazvania gledam ne ti haresva.
Ami lichno v moite ochi kolite na Alfa mi nai haresvat. Moze da imat svoite nedostataci no polozitelnite elementi sa mnogo poveche (govoria za men). Za men Alfite sa na parvo miasto. Sled tova se Ferrari i ot tam natatak niama drugi avtomobili koito mi dopadat.



Тема Re: Джулко,нови [re: jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 22:31



He he he Jamie na stari lavri se krepish i ti:))))
Da ti pripomnia li kakav ti beshe otgovora kogato napisah che alfa imat bogata istoria???
"bogata no s pechalen krai"
Ia pogledni koi kolko titli ima v F1 i si pomisli pak:)))



Тема Mclaren i F1нови [re: jamie]  
Авторsoldix (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 22:31



Da njakoga mnogo otdavna Mclaren bjaha shampioni chetiri godini nared i tova si beshe svoego roda record, no Reno gi nadcakaha i sega Ferrari e na pyt pyk da nadcaka v broja na pobedite - poredni Reno. Za Mclaren tozi apogei mina otdavna. Ferrari imat potencial i dogodina da pobedjat.
Za japonskite koli moga da kaja slednoto& ako ne sa izdrajlivi pone napolovina kolkoto misljat horata v BG, znachi za nishto ne stavat. Ne vpechatljavat s interior, nito s koi znae kolko dinamichen dvogatel, sravneno naprimer s ALFA ot syotvetnija klas, nito s dizain - nego po pravilo im go dokarvat obiknoveno italianski maistori v bransha. Naskoro imah vyzmojnost da popytuvam s takiva avt-li na prijateli, no ot nishto ne sym vpechatlen za syjalenie. Vseki si ima negovoto pravo na mnenie, no za men ALFA ROMEO si e po vdyhnovjavashtija avtomobil. Taka mislja



Тема Re: Това че синови [re: jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 22:38



Jamie, ima samo edin 6-kraten svetoven rally shampion i tova e Lancia Delta Integrale!!!!!
A Pezho 206 mai dobre se dvizhi sred iaponkite
ebasi kak se kefia
Na 155 Q4 (Tipo) motora e ot takava :)))
"набутвате се с трошки със скъпа поддръжка и се биете в гърдите с победи на Ферари (нищо общо с Алфа) или 156 (никой от вас не кара такава).
ПП: По повод сравненията - дори високия клас Мерцедес вече загуби сравнение на Аутобилд от съответния топ-модел Лексус. Хайде у лево ! :-)) Хейтърче сляпо - с жълтичко около устата :-)))
Neznaeh che si si kupil Lexus




Тема Re: За теб нов,нови [re: jamie]  
Автор alfamilano (vliuben v Alfa)
Публикувано21.10.03 22:42



A da si chul tuk niakoi da obsipva s hvalbi Alfa Romeo?

p.s. Malko hora mogat naistina da vniknat v krasotata na Alfa,mnogo sam sporil i ubejdaval no veche mi se struva smeshnoLombardia,krastonosni pohodi vazhod i padenie ,sportno tuptiashto sartse koeto go niama nikade drugade,e tova e Alfa Romeo MilanoEi kato go pisah tva chak mi nastrahna kozinata



Тема Моитенови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 22:49



лаври баш верно са стари :-))))
Гледам. Алфа я няма комай от Втората световна насам ... тц-тц-тц :-)

UB40 !



Тема Re: Това че синови [re: jamie]  
Авторsoldix (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 22:54



Bravo be neshtastnik. Javno naskoro si otkril tozi fakt, che Japonija ne e v Evropa i sega byzash da se pohvalish i v kluba po tozi pivid. Ami da te pitam za kakvo Honda uchastva v ETCC shtom bila samo japonska kola? Samo za garnitura na evropeiskite marki li. Muhljo, da ne bi peugeot da e japonska kola, che da se hvalish i s pobedite na tazi firma= A da ne bi Sitroen da ne dishat vyv vrata na Subaru tazi godina i to tochno v Avstralija. Eh, che me jadosa glupakyt mu s glupak. Pyk i koi e kazal, che japoncite njamali dobro avtomobolostroene? Tova, koeto se opitvam da ti vtalpja v glavata, a i na drugi takiva kato teb e, che syvsem nespravedlivo se pljue po dostijenijata na italiancite v zati oblast. Vseki vtori -nemskite bili nai-kachestveni. A ako otide v njakoja rabotilnica kakvo-samo nemski taraljasnici. Drugite pyk s japonskite oponirat. I kakvo, javno ne si vlizal v magazini za avtochasti, ta da vidish kolko $evtini$ sa vsyshtnost chastite na japonkite.
I kakvo kato karame po-stari ALF-i be snobar grozen. Ti da ne bi da karash nai-nov model Lexus ta se fukash s tazu marka. Haide kupi si Lexus de barovec. Koi te znae kakva nula si v realnija jivot. To si lichi, samo po klubovete kisnesh i razdavash ocenki za drugite. Taka li e be "profesionalist". Nali nie sme bili laicite. Samo gluposti drankash, ta se chudja kak te tyrpjat tolkova drugite v tozi a i v drugite klubove.



Тема Не мога да схвананови [re: soldix]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 22:56



защо трябва да съм против италиански дизайн в японска кола ? Че добре дошло ! :-)))
Като стана въпрос - и аз смятам че по динамика единствените конкуренти в еднакви категории на японците са италианците. Още една причина да вися тука...Правиш сравнение за динамичен мотор Алфа и японка. Не съм съгласен - коя Алфа 1.6 или 1.8 може да конкурира Хонда СРХ или Интегра ? М ?
ПП: За вдъхновяващ - съгласен. За издръжливостта - всички статистики го показват. Би ли ги отхвърлил с лека ръка ?
ППП: Колкото до Ф1 - там открай време си се въртят отборите на почетната стълбичка. Не крия симпатиите си към М. Шумахер например - смятам дори че той направи Ферари отново шампиони ! Би ли отхвърлил и това твърдение ?

UB40 !



Тема Хех !нови [re: WRC]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 22:57



Че аз ГЛЕДАМ, а не КУПУВАМ. ГТВ (която ме интересува) е отпреди тази ера (говоря за моделите 80-те години).

UB40 !



Тема Хм,нови [re: alfamilano]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 23:01



дали си бил в Ломбардия ? Това е промишлена зона. А Милано - столицата и е смрадлив навъсен град (много прилича на София) - отвратителен е за живеене ! Ломбардия е италианския Север - Юга е кефа, Югааааа :-)))

ПП: Добре че не си бил в Милано, иначе щеше и ти като мен да питаш "Защо не карате италиански коли, а френски и немски?" - на което домакинът отговори "Заради цената и това че италианските се чупят повече." - не е измислица за съжаление......

UB40 !



Тема Re: Моитенови [re: jamie]  
АвторF1 (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 23:02



http://www.4mula1.ro/history/team.php/idte/13/team/Alfa%20Romeo
http://www.4mula1.ro/history/team.php/idte/279/team/Honda



Тема От кое е мотора ?нови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 23:06



от ПУГ ? Хех ! Баси глупотевината :-)))
Движи се - то като гледам японките май са 2 Субарута 10-ти сезон там :-)))
Нека се движат ! Тойота се изнесоха към Ф1.

UB40 !



Тема Re: От кое е мотора ?нови [re: jamie]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 23:10



I zbarkaha



Тема Re: Моитенови [re: F1]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 23:12



.РО ? Румънски сайт ? :-)))
Браво ! Е, кажи ми сега къде остави МакЛарън Хонда тима ? Нещо криво ли ти стана - че го пропусна в данните ?

UB40 !



Тема Re: Моитенови [re: jamie]  
АвторF1 (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 23:13



Mclaren ne e Honda



Тема Re: Моитенови [re: jamie]  
АвторF1 (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 23:18



Eto go i Mclaren
http://www.4mula1.ro/history/team.php/idte/452/team/McLaren



Тема Солдикс,нови [re: soldix]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 23:22



Да го духаш :-)))
Сега успокои ли се ? Мухльо може да викаш в огледалото - щом това ти помага :-)))))
Пежо не участва на пистови шампионати, нито има успешно участие в Ф1, нито на Батхърст (което ти едва ли си чувал). Пежо и Ситроен нещастнико са коли близнаци, но не очаквам и това да знаеш. Да, сега са добри - както вече казах (израз за убеждаване на слабоумни опоненти) Субарутата в шампионата са бая дърти вече :-) Липсват по-нови генерации японки - което е жалко.
ПП: Солдикс, мисля че ти стиска обувката :-)) Аз си позволявам да карам японки и то точно защото слуховете за скъпата им поддръжка са преувеличени. Идвал съм и на ваша среща - с изключение на Митко никой от вас не се е появявал на наша :-))) Е, ГЪЗ - кой тогава се прави на мъж в клубовете - аз или ти ?
ППП: Колкото до достиженията на италианците - да, преди 70- години са били добри. Сега стават за дизайнери - и в редки случаи като Ферари например - за спортни дребносерийни коли. В останалото се поиздъниха - аз лично бих се радвал да не беше така. Не напразно са на дъното по обезценяване на колите на старо и водят в дефектите - хайде, напъни се пак срещу статистиката, измисли някакво чудо - моля ?

UB40 !



Тема Сигурнонови [re: F1]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 23:26



се движи и на двигател от Пиаджо :-)))

UB40 !



Тема Re: Сигурнонови [re: jamie]  
АвторF1 (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 23:30



Ami nishto chudno. Konstruktora na Vespa e proektiral i voeni samoleti



Тема Нищо чуднонови [re: F1]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 23:34



че Италия е била от губещата страна :-)))

UB40 !



Тема Е,нови [re: .]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.10.03 23:35



ти може би ги разбираш по-добре от тях тия работи :-)))

UB40 !



Тема Re: Следващия пътнови [re: jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 11:17



Evala Jamie, i Porsche 924 i Alfa GTV imat ednakvo mezhduosie!!! Ima neshto gnilo v tazi rabota:)



Тема Re: Тованови [re: jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 11:21



I vsichkite sa v dvizhenie:)))
Az za 700 kinta shte se ozhenia. Iako si se braknal za taia honda brato,:)))



Тема Re: Моитенови [re: jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 11:29



To ot togava niama i DTM, zatova Jamie:)))



Тема Кретенясвашнови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано22.10.03 13:06



от скука, Мите :-)

UB40 !



Тема Re: Jamieнови [re: Mitko]  
Автор mladej (forza ITALI)
Публикувано11.11.03 00:07



Iskam da vnesa samo edno oto4nenie 6tot nqkoi ne e do4el platformata na koqto kakto kaza Mitko se pravqt Croma Saab 9000 Thema i 164 se kazva " tipo zero" i nqma ni6to ob6to s Fiat Tipo



Тема Свободно,нови [re: mladej]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано11.11.03 11:16



платформата на Типо се използва в 155-цата, не в 164. Пак не си чел внимателно....

UB40 !



Тема Re: Гледамнови [re: jamie]  
Автор BRERO (entusiast)
Публикувано12.11.03 10:31



ti 6e kaje6 4e miamat.Vi6 alfa romeo BRERA e sas skorostna kutia ot ferrari da ne govorim 4e dvigatelia i e razraboten ot FerrariProsto vlez saita na alfa romeo i vi6 za da razbere6 za kakva furia stava duma



Тема Аминови [re: BRERO]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано12.11.03 10:44



да вляза у вас - дали ще видя ?
Ставате смешни с тази заплесия - това че някога е произведен модел в няколко колекционерски екземпляра не значи че кой да е от вас ще го кара :-Р
Де ти е Брерата бре, Бреро ? Дай едно кръгче :-))) Приеми че карате и ще карате дранголници, тия Брери само по сайтовете (през крив макарон) ще ги гледате :-)
Хахахахаа :-)

UB40 !



Тема Re: Аминови [re: jamie]  
Автор hf hpe (italian car fan)
Публикувано12.11.03 18:44



недей така



Тема Re: Гледамнови [re: BRERO]  
Авторltalianeca (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 19:20



Brero ako na men govorish tova go znam.Motora e kato tozi v Maserati 4200.
No vse oshte ne e izleznala na pazara:(



Тема Re: Аминови [re: jamie]  
АвторMoskvich (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 19:25



Niama losho da si mechtaem daskale. Ti sigurno sanuvash samo Supri,RX-7, 300ZX i NSX-ove. Pak karash star Levin i Accord.V tova niama nishto losho.



Тема Re: Свободно,нови [re: jamie]  
Автор mladej (forza ITALI)
Публикувано15.11.03 23:26



Abre pi4 ako mi kaje6 kade sam napisal 4e platformata na Tipo se izpolzva v 164 6te sko4a gol ot NDK v ure4ena data i 4as! Ti ne 4ete6 vnimatelno!i burza6 da apostrofira6!!!



Тема Re: Надали някой разбра,че става дума за Ф1нови [re: alfamilano]  
Автор mladej (forza ITALI)
Публикувано15.11.03 23:41



Kakvi kompromati be priqtelu ne6to mai ne sme se razbrali na tva mi meri6at ne6tata,a kolkoto do preporukite blagodarsko ne pravq ni6to drugo osven da se kefq na jivota i na italqnskoto avtomobilostroene(i porabotvam ot vreme na vreme)



Тема Re: Свободно,нови [re: mladej]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано16.11.03 01:11



"platformata na koqto kakto kaza Mitko se pravqt Croma Saab 9000 Thema i 164 se kazva " tipo zero" i nqma ni6to ob6to s Fiat Tipo"
Май и ти не знаеш какво говориш - хайде сега ти чети внимателно моите думи за платформата Типо и за Алфа 155(не 164)...

Айде рипай, кога ще е да дойда да те смета от паважа ?

UB40 !



Тема Re: Свободно,нови [re: jamie]  
Автор mladej (forza ITALI)
Публикувано18.11.03 00:21



Abre pi4 ti si napisal 4e se pravqt na platformata na Fiat Tipo ,a tq nqma ni6to ob6to s platformata na 164, croma, 9000 i thema(koqto se kazva tipo zero) nemojeme da se razberem ne6to a!?! spoko hubavo po tozi vapros nemojeme , no po drugiq 6te uspeem q mi kaji priqtel v koi klas e "nabutana" 155 4e ne6to ne mi stana qsna tvoita teza!!!



Тема Де бренови [re: mladej]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано18.11.03 00:26



младеж съм го написал ?
За 155-цата и класа мисля вече писахме.
За мен това е оскъпено утежнено Типо с багажник (не го наричам дегизирана Темпра че някой ще подскочат) :-)))))

UB40 !



Тема Re: Де бренови [re: jamie]  
Автор WhitePower (Whitepower)
Публикувано18.11.03 13:06



hahah nali shtoto temprata ima mnogo jak dvigatel Twin Spark

eiii nameri tam njakolko kopcheta i vrutki ednakvi i veche vsichko e ednakvo

razlikata e che e po dulga po shiroka i po komfortna i po obeshumena , tova za neznachitelni razliki shtoto tija extri ne sa extri
nali te vsichki koli sa v edin klas shtoto sa s 4 kolela ednakvi sa na edna i sushta platforma se pravjat 4 koleka se kazva tja

Alfa 155 2.0 16V



Тема То майнови [re: WhitePower]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано18.11.03 16:44



верно само Туинспарка дето остана Алфистки в 155 :-Р
Абе мадурко, защо не ти уври главата че в електронните каталози като гледаш - частите са еднакви ? Хайде бягай да си купуваш сега пак СКЪПИ "оригинални" Алфа - чаркове (произведени във фабриките на Фиат и използвани в моделите на Фиат).

UB40 !



Тема Re: То майнови [re: jamie]  
Автор WhitePower (Whitepower)
Публикувано19.11.03 10:28



e tashinko tashunkov kato si kupuvam remuk i si kupuvam za fiat nali ????
ee ma si smeshen
na chastite pishe FIAT , LANCIA
a ne fiat alfa
imat mnogo obshti charkove ot vutre po salona no ostanaloto si e na alfa pod kapaka ,
abe kvo da obesnjavam da durvo , nema smisal , ti mu govorish to si dreme i svoeto si znae

Alfa 155 2.0 16V



Тема Така така,нови [re: WhitePower]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано19.11.03 10:47



ти най-добре от Ферари си купи, а после ще го видиш същия и за ФИАТ-а.
Вярно е че официално Алфа са в отделен каталог с техни номера. Въпреки това се поризвеждат на една поточна линия в един завод :-)))
Ако не вярваш на мен, поразпитай НРЕ - може да си поевтиниш 2-3 пъти поддръжката на кошницата :-)))

UB40 !



Тема Re: Де бренови [re: jamie]  
Автор mladej (forza ITALI)
Публикувано25.11.03 18:32



Дobre de nikoi ne e kazal 4e e pove4e ot Tempra v klasa i (Mercedes 190,BMW 3,Honda Accord, Nisan Primera,Opel Vectra,VW Pasat,Audi 80, Lancia Dedra, citroen bx, Mazda 626) govorime za 92 godina tva sa kolite ot tozi klas tva 4e nqkoi ne sa si v klasovete se vijda no tva e polojenieto.ako pita6 ot kade go znam ot spisanie "Auto Bild" от таzi godina( 92 smisul)!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.