Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:47 23.05.24 
Автомобили
   >> Alfa Romeo
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема malko informaciqнови  
Авторnqkoi (Нерегистриран)
Публикувано20.09.03 00:02



Interesuva me Gulieta 2.0 ajeba za kvo stava vapros 6tot samo na 1.6 sam se vozil i lo6i vpe4atleniq nqmah! interesuvame motora kolko kon4eta e i za kva ma6ina stava vapros . ako nqkoi se e zbluskval molq za informaciq!!! Mersi!



Тема Re: malko informaciqнови [re: nqkoi]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано25.09.03 17:36



Ние с брат ми имахме една 2.0 81 г., а той сега има 1.8 78 г. Колата е страхотна. 2.0 е 130 к.с., 9.9 от 0-100км, над 185 км/ч максимална скорост ("над" така пише в книжката:)), трансаксел, Дедион окачване отзад, отпред е на два носача. Двигателя е с 2 разпределителни вала и два двойни карбуратора. Има и 2.0 turbodelta, 170 к.с., но са много редки. В БГ мисля че няма нито една такава.



Тема Re: malko informaciqнови [re: Mitko]  
Авторnqkoi (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 19:17



Ako slo4aino si i pravil remont kolko gore dolo izliza osnovniq i remont i zaslujava li si spored tebe da se investira v tazi kola. za mene Giulietta e super nezavisimo 4e e stara.blagodarq mnogoza infoto



Тема Re: malko informaciqнови [re: nqkoi]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 22:21



Да, правих и ремонт от - до. Зависи колко е съсипан мотора. Нашата беше карана без масло и се беше опитала да завлече лагерите. Липсваха люспи по половин сантиметър от тях и въпреки това вала не беше за шлайфане. Бяха й зацепени двата вала неправилно и си беше изкривила 5 клапана. След което е била карана и си беше размазала леглата на клапаните и водачите. Заради кривите клапани, които са задържали във водачите, си беше надраскала и разпределителните валове. Ключовете на сегментите бяха над милиметър, но нямаше праг в ризите. Хубавото е, че е на мокри ризи и лесно се сменят. Единствения проблем на този мотор е, ако го караш със скапано масло си надрасква валовете. Иначе е много здрав и части се намират на прилична цена.
Незнам тази която си намерил в какво състояние е. Купето ако не е удряно ръждясва само отвън - веждите на задните калници, в багажника, зад задната броня и предните калници в горната част, под капака. Те са имали 6 години гаранция на купето от ръжда и кош, прагове и останалите носещи части не гният. Синхронизаторите на 2 и на 3 скорост обикновено заминават, но скоростната кутия е здрава и зъбните колела, муфата на тези предавки се запазват въпреки износения синхронизатор. Той обаче е доста скъп - около 70 лв. Другото скъпо нещо, което почти на всяка Алфа със задна скоростна кутия е за смяна, са трите гумени карета на кардана - всяко е между 70-80 лв. Не ги ли смениш има ужасни вибрации в купето, защото кардана се върти с оборотите на мотора. Но карат по 100 000 км. Е, ако много се вживяваш може и по-малко:)
На мокро стои много добре на пътя и спира страхотно. Заради доброто разпределение на тежестта, зимата няма обичайните проблеми на повечето коли със задно и спира по-хубаво от повечето съвременни автомобили. Отзад е на Дедион окачване, дисковете и спирачните апарати са на скоростната кутия. По този начин мостта е по-лек и следи по-добре неравностите. Амортисиорите са Spica и обикновено карат целия живот на колата:). Отпред е на два носача, като горния е от две части, с реактивна щанга която има възможност за регулировка. Рейката е под мотора и е малко неприятна за сваляне, но маншоните се сменят на място. Карето на волана обикновено е разбито на тези години и струва скъпо, но него можеш и да си го поправиш без да купуваш ново. Друго не се сещам. Ако я вземеш за нея имам абсолютно всякаква литература. На мен колата много ми харесва. Дизайна е страхотен за 77 година. Първата серийна кола с клиновидна форма



Тема ?нови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано01.10.03 16:43



"Отзад е на Дедион окачване, дисковете и спирачните апарати са на скоростната кутия. По този начин мостта е по-лек и следи по-добре неравностите. Амортисиорите са Spica и обикновено карат целия живот на колата:)"

Защо реши че това олекотява моста ? Май говориш за подресорната част от окачването.
Колко хиляди километра твърдиш че изкарват тези амортисьори ?

UB40 !



Тема Re: malko informaciqнови [re: Mitko]  
Авторnqkoi (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 09:44



bratle spored tebe si zaslujava da se zanimava6 takali da razbiram 6toto az sam na tva mnenie!!!



Тема Re: malko informaciqнови [re: nqkoi]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 18:02



Колата е много приятна и според мен си заслужава, стига да имаш излишни пари за части и бензин. Освен ако не си внесеш отвън запазена.



Тема Re: Jamieнови [re: jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 22:39



Jamie, като прехвърлиш дисковете със спирачните апарати и диференциала от мостта на скоростната кутия, намалява теглото на мостта - логика. Дедион окачването представлява мост, във формата на триъгълник, при който на два от ъглите са закачени колелата, а на третия ъгъл е закачен към купето. Скостната кутия с диференциала, спирачните апарати и дискове, съединителия са едно цяло и връзката между колелата и диференциала е чрез полуоси с хомокинематични карета. Това как ще се изразиш е въпрос на вкус.
Трудно ще намериш Алфа от този тип със заминали амортисиори. Нашата беше на 200 000 км с оригиналните. Баща ми имаше Фиат 132 72 г. и задните му амортисиори изкараха над 250 000 км. А Жулиетите над 200 000 км са доста голяма рядкост по простата причина, че това не е кола за всеки ден. Малко да си изтървеш крака и градския разход е 13 л/100 км и нагоре. Естествено, че няма нищо вечно, особено имайки предвид повечето такива автомобили как са карани. На нашата пода изглеждаше все едно съм скачал всеки ден от втория етаж, понеже предишния собственик е бил много грижовен. Трябваха ми 2 седмици докато го изправя.
Ако искаш да помогнеш на човека му напиши нещо смислено или му отговори на някой от въпросите. Аз нямам нужда от мнението ти. На мен не ми се отговаря на въпроси като "колко изкарват амортисиорите на Алфата". Ако си много настоятелен и целиш добре дупките може и нищо да не изкарат.

Ако търсиш някой, на който да се правиш на капацитет, просто намери друг. Честно казано, да си пием бирата заедно на събиранията на клуба нямам нищо против, но нямам никакво желание да си говоря с теб за коли.



Тема Глупости !нови [re: Mitko]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано03.10.03 23:07



Де Дион е с полуоси - съгласен съм. По-точно - полувалове.
Само че за това че спирачките преместени на диференциала ще повлияят на окачването - грешиш. Масата на диск + апарат е под 4 килограма. Да си чувал за подресорна и надресорна маса ?
За амортисьорите - освен да се смея.... :-))) 200 000 са първа младост, ако това е живота на Жулиетите, тежко и горко на собствениците. Бившия ми Акорд на 230 000 имаше нужда от два амортисьора - напълник ги и продължи. Още е с оригиналните, но двата - пипани.

ПП: И аз нямам желание да обсъждам коли с теб - но не говори глупости моля те ;-)))

UB40 !



Тема Re: Глупости ! [re: jamie]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 19:22



Jamie na most na koito masata e okolo 20 kg 2x4=8 e pochti polovinata ot tegloto mu. I po tochno e s poluosi a ne s valove. Poluosite sa mu edno kam edno s tezi na avtomobil s predno predavane i ako ne si zabeliazal i tova sam go napisal. Niama nuzhda da mi drankash pak gluposti dali sam chuval za "подресорна и надресорна маса" ili dali znam "kak varvi CRX 160 k.s". Kakto vizhdash ne samo che znam ami imam i 3-ma poznati s takiva. Prosto ne stradam ot mania kato teb da se hvalia iz neta.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.