Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 02.07.24 
Автомобили
   >> Alfa Romeo
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема 156 2.4 JTD umriaнови  
Автор Psycho (неграмотен)
Публикувано08.05.03 14:32



Ebah ti i sluchaia. Ot okolo 2 meseca neshto niama mnogo dusha v kolata.
Obache poslednata sedmica napravo si eba maikata.

Едвам качвам баира на Хемус.
Сега се връщам от Пловдив и случая е следният:
Повече от 3000 оборота не може да се вдигнат, максимум 3300-3400 ама звука вътре е отвратителен, турбината се включва чак кам 2000 оборота и на 3000 все едно изключва, а иначе колата тегли точно между 2500 и 3000 оборота. Между 1800 и 2000 оборота се струва един мега странен звук, след това почва да свири турбината. Преди не свиреше. След тва все едно караш обикновен дизел. Повече от 150км/ч без климатик не може да вдигне, по нанадолнище докъмто 160км/ч ги докарва едвам!!!;)) А с климатик да не ти обяснявам. Шанса да изпревариш някой е близък до минимума.

Ако някой от вас има идея баш кво ще да и е, моля да сподели.

Сменени са и всички консумативи, без горивния филтър който е в резервоара, поради простата причина че се продава с цялата конзола и струва 800 лв. А в Италсервиз казаха, че надали е оттам проблема. Може би дебитомера бил, ебали го! Другата седмица ще я паркираме в Сервиза.

Ама е жива мъка да се кара.



Тема Re: 156 2.4 JTD umriaнови [re: Psycho]  
Автор Twin SparkМодератор (ентусиаст)
Публикувано08.05.03 15:20



италсервиз - най-любимият от всички, още ли го има.
закарай я в някой сервиз

Cuore Sportivo


Тема Re: 156 2.4 JTD umriaнови [re: Psycho]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано08.05.03 17:35



Да свири или да вие?

Я вышел им наперерез!


Тема Re: 156 2.4 JTD umriaнови [re: Resurrector]  
АвторKKK (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 23:21



Debitomera e v 99% ot slucaite........ako ne e toi.........Pompata



Тема Re: 156 2.4 JTD umriaнови [re: KKK]  
Автор Psycho (неграмотен)
Публикувано09.05.03 10:55



Abe sviri ne vie.
Kuca rabota.
A v Italservise ne vizdam shto da ne hodia? Podskazi mi!!!

Az gi poznavam tam pochti vsichki, i moga da ti kaza che ima dosta razbirachi.
Drug e vaprosa che te shte ia zakarat vav Vantotrade servise.


Tam ima podhodiashtata tehnika.


Az samo se chudia i se maia kolko li besna shte e poslednata suma vav fakturkata!



Тема Re: 156 2.4 JTD umriaнови [re: Psycho]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано09.05.03 11:53



Абе симптомите ми приличат на умиращо турбо. Ако е така, най-добре е да я спреш от движение докато не намериш кинти за ремонт. Иначе ше се разбие окончателно, ше се запече и ще трябва да го сменяш.

Я вышел им наперерез!


Тема Re: 156 2.4 JTD umriaнови [re: Resurrector]  
Автор Psycho (неграмотен)
Публикувано09.05.03 12:36



Abe to pari za remont ima, no niama chasti.
To triabva oshte razni neshta po okachvaneto da se smeniat ta gi chakam da pristignat!;)))
Shte i se nalozi da izdurzi oshte 1 sedmica v dvizenie. Niama kak prosto. Nadiavam se da ne se schupi totalno!!! Dano da ne sa "zapicha" turboto che ne mi se misli togava!;))

Mersi za preporukata vse pak!



Тема Re: 156 2.4 JTD umriaнови [re: Psycho]  
Автор KGB (nkvd)
Публикувано10.05.03 00:18



Ти нали писа веднъж че е била замразвала нафтата....така че може и от филтъра да е.

На мене като ми замразна на Фиестата...и като я размразих....колата нямаше никаква мощност....а отзад излизаше сивкав дим...оказа се че в лукоил са ми сипали корабно гориво...или от това за нафтовите печки. Дюзите ми се бяха запушили (не само нафтения филтер, сметаи за какво става въпрос за да мине и през филтара)...оправиха ми ги в Супер-дизел (маи така се казваше сервиза) на околоврастното. След това кола си беше нормална....на коман-раил системите инзекторите са още по чуствителни...така че внимвай при кой разбираи ще отидеш да ти оправят колата...че както си писал че там има много разбаричи...това е най-опасното. Защото аз минах 3 сервиза в който ми казаха....ххххмммм да ами двигателе е заминал...даваи да го почваме.

Можеш да пробваш да сложип от тия приставките за дизелово гориво...може и да има някав ефект. Дано не е нищо голямо и я оправиш бързо. А като се варна в БГ може да те водя на кафе или бира да разгледам твоята Bella че най-вероятно такава ще си взема.

Успех и пиши какво и е било....

Редактирано от KGB на 10.05.03 00:21.



Тема Re: 156 2.4 JTD umriaнови [re: KGB]  
Автор Psycho (неграмотен)
Публикувано10.05.03 09:57



Nadali e problema ot zamruzvaneto, zashtoto sled tova pone 3-4 meseca si raboteshe normalno. Plius tova e hodeno pone 6 puti do Italia s neia otkakto zamruzva zimata! Vse si mislia che za tolkoz kilometri shte da se e prochistila 100 puti!!!

A tva che se uspokoiavash che na OMV diesela e strashen - nedei. Samo ot tam se sipva, no zamruzna tochno s tehen dizel!!!

Tva puk s kafeto nikakuv problem ne e.


Drugata sedmica shte vi spodelia kvo shte kazat v serviza.



Тема Re: 156 2.4 JTD umriaнови [re: Psycho]  
Автор KGB (nkvd)
Публикувано11.05.03 02:24



Аз до сега проблем с дизел от ОМВ не съм имал....но и техния дизел е боклук...последния път като ходих до Германия и си докарах една 10л. туба с нафта от там че не ми работи бензиномера на колата.....карах в БГ около месец и ми свърши нафтата сипах 10л ...и все едно се качих на друга кола.

И от 5литра гадна нафта всичко може да се запуши....

Успех....и чакаме да разкажеш какво й е било на твоята красавица




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.