Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:09 26.06.24 
Автомобили
   >> Alfa Romeo
*Кратък преглед

Тема Formula-1 Montreal-снимки  
Автор KGB (nkvd)
Публикувано17.06.03 20:32



Ето снимките от моето ходене на Формула...има и снимка на една 164...

http://www.cisnav.com/~alex/picsNY/Formula1/



Тема Re: Formula-1 Montreal-снимкинови [re: KGB]  
Автор KGB (nkvd)
Публикувано19.06.03 20:58



Да започна и с историята: След като туко що си предадох последното есе в моят университет :)

Петък-13ти 8) винаги един щастлив за мене ден...

Ставане към 7 сутринта...с много мъка и недоволствие, че аз по-принцип обичам да си поспивам до късно. Та идва моят притял с моето БМВ (което му продадох) и трагваме тримцата към пистата, че първата тренировка тоест 2часовите тестове на формулата почваха в 8:30 :roll:

Стигаме до едната станция на метрото кадето вече паркингат е почти препалнен от фенове на формулата, от там в метрото за една спирка. То и влизането в метрото си беше преживяване, че аз от няколко години не бях влизал в него :x За тези от вас който не знаят тук мотрисите на метрото в монтреал са на гуми а не на железни колела. Стигаме до изхода на метрото там море от хора и множество търговце на тапи за уши и тем подобни...сергий за продажба на съвенира от сорта на шапки и флагове нямаше, имаше само организарина павилионни който бяха направени доста добре, но и продавачката чакаше с брадва зад тезгяха. От там се разделих с мойте приятели понеже мойте места бяха в другият край на пистата (обратният завой след който е най далгата права, то се вижда на снимките "бронзов стенд за 195$кан), та сам трагнах към моята трибуна. Ако се чудите защо сам, отговорат е че когата си купих билете през април на тяхната трибуна (завоят Сена след старт Финала 350$кан) вече нямаше места. По тези причина аз специално си купих две радиостанцийки моторла от Ню Уорк, за да мога да подържам връзка със другарите :lol: . Не искам да ви казвам че формулите се чуваха от самият остров на монтреал (то е остров понеже реката мо минава от двете страни) и като вече излизнах на малкото островче кадето е самата писта формулите се чуваха повече от добре. Първата формула която видях беше едно от рената, не знам кое защото той мина с около над 200км покрай мене до като си вярвах със стадото от хора към трибуната.

Седям си аз на местото, трибуната вече беше на половина пълна, времето слънчево абре супер. След малко вадя камера и почвам да снимам като луд. След още малко първите облаци се появиха и тапаците от прогнозата за времето се оказаха прави, ще вали като изведро. Започна да вали захладня и аз на мене почна леко по леко да ми се разваля кефе от цялата работа. Викам си аз да бе мирно седяло не бе чудо видяло, ако си бях в нас щях да си го гледам състезание по ТВ на топло и уютно,(НО малко след това си променинх мнениет). След започването на валежа и идването на северния вятър моята пресно купена дигитална камера отказа... :cry: Не иска да прибера обектива ни иска да зацепи изобщо, преди това не ми покажа че батерийте са за смяна, и аз си викам край даде фира, да%$% и Канон-а. :evil:

Телефонна ми звънна точно в този момент и един мой стар колега от университета ми вика, каде си бре знам че си на пистата като те знам каква откачалка си по автомобилите. Аз му казвам на коя трибуна съм и той вика ей сега идвам да те взема и да ходиме към боксовете че аз имам пропуск и ще те вкарам. Идва той и трагваме ние към боксовете минавайки по малката уличка точно до далгата права преди старт финала (има много снимки от там). През 5 метра разни 19-20годишни охранителчете ни разпитват дали имаме пропуски, но моят приятел беше достатчно нахел и им обясни че аз съм Български жърналист който се е изгъбил. Номера естествено мина :D

От там стигнахе ме ние то входа за падока и за боксовете кадете беше цялото семейство на Ф-1, там охранта найстина стане истнска, имаше агнети на почти всички дивове президентски, правителствени и тем подобни охрани, естествено аз веднага се слях с обстановката и се превех че сам част от екипа. Камерата в петък не бачкаше за това не можах да снимам тогава, но в сабота и неделя снимах, въпреки че до като снимах се правех на разсеян че все едно не снима а само си подмятам камерата, те за това част от снимките са малко на криво :( .

За съжеление не можах да се набутам нито в падока нито зад самите боксове, там се взизаше само с магнитн карти през едни вратички като в метрото, и тази карта през цялото време трябваше да се носи на врата, дори пилотите имаха такива. Там се позавартяхме малко и след около 10 миниту се изнесохме към трибуната на мойте приатели от кадето гладехма първата квалификация, ферари чалендж, формула 1600 и формула Фран Ам. Дъждат се усили и стана доста студено, повечето хора си трагнаха, а ние проклнахме времето, но в крайна сметка така стане по добре че видях и как карат на дъжд със мокри гуми.

Следва продалжение...за събота 14.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.