Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 27.04.24 
Автомобили
   >> Alfa Romeo
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема РАДВАМ СЕ ЧЕ ТОЗИ КЛУБ ГО ИМА!нови  
Автор beautyisnotenough (непознат )
Публикувано21.05.03 00:47



Привeт на всички фенове на Alfa Romeo!
Едва току що научих, че съществува поне едно място в България, където има истински познавачи на автомобили!
Надявам се, че тук може да се обменя много опит и да се споделят всички приятни емоции от шофирането на тези прекрасни расови машини, защотo няма нищо по-хубаво от това да подкараш една Alfa Romeo, да си пуснеш "Come back before you leave" или "Stars" на Roxette и да оставиш всички еснафи с "народни коли" или с глупави, изкуствено прехвалени и скъпи коли без душа, да те гледат със съжаление какво удоволствие изпитваш! (ако въобще разбират какво значи удоволствие от шофирането)
Искам да кажа, че никой който не се е качвал на Alfa Romeo не може да разбере що за кола е тя. Болшинството от хората в България са ограничени и се водят по акъла на глупаци, които не виждат по-далече от носа си и за които шофирането е само да си придвижат тлъстите си задници от едно село до друго и ако може това да не им струва нищо!
Надявам се, че всички които си пишат тук наистина са фенове на марката и всиките й произведения на изкуството, защото тези автомобили са наистина такива!
Ако и Вие чувствате това, което и аз когато се заговори за Alfa Romeo, значи тук ще е много интересно.
И накрая искам споделя, че шофирам една 33 1.7 IE, 90', 107(110) к.с., която е като дива необяздена кобила на пътя и ми спечели сърцето още в момента, в който я видях и подкарах.
Никога не съм предполагал, че може да съществува толкова агресивна и в същото време толкова красива и елегантна кола като Alfa Romeo!
BEAUTY IS NOT ENOUGH



Тема УПС!нови [re: beautyisnotenough]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано20.05.03 09:15



И тук ли стана:
"АЛФА (АУДИ, Мерцедес, т.н.) срещу всички останали ?"

С изключение на Спринт и ГТВ другите Алфи не ме вълнуват много - признавам.
Специално за 33-ката пък мисля че АЛФА по-неудачен модел (освен АРНА) едва ли са имали. Но това си е лично мнение !
Колкото до "кобилестия" нрав - някой тук наскоро беше писал че Алфа не можела да се кара от всеки. Защо , къде е проблема ? Не е добре управляема ли, що ли ? Не е ли плюс точно това да може да се кара от всеки ?

UB40 !



Тема Re: УПС!нови [re: jamie]  
Автор alfamilano (vliuben v Alfa)
Публикувано20.05.03 11:56



eh jamie,jamie !!!!ami nee zashtoto takiva kato teb ako se kachat shte stane belia zatova.Zashtoto e trudno ot karting da se kachish na bolid eto tova e!



Тема Катонови [re: alfamilano]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано20.05.03 12:17



каза картинг и пак се сетих за Алфа 33 :-)))
Возията същата, поне динамиката да беше :-Р
Изключвам мотора 140 коня, другото е средна ръка и не оправдава дискомфорта в нея.

ПП: Не съм луд да карам кола която не ми е удобна (освен за спорт). Затова и съм фен на ГТВ/Спринт.

UB40 !



Тема Re: Катонови [re: jamie]  
Авторbeautyisnotenough (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 19:18



Мисля, че 33-ката е хубава точно защото е с малко купе, което я олекотява и дава възможност на не чак толкова мощния като на GTV или Sprint, но иначе бързооборотен двигател да покаже максимума си. Струва ми се, че дори и 110 к.с. са напълно достатъчни да се почувства спортния дух на тази кола. От личен опит казвам, че малко са колите от този клас, които да могат да се мерят с динамиката на 33. А що се отнася до сравнението с необяздена кобила, ще кажа, че ми се струва като такава, защото докато свикна с лекото управление, дължащо се на хидравликата, съчетано с достатъчно мощния мотор, ми беше доста трудно да я владея на пътя и особено по завоите. Alfa Romeo не е за всеки и човек трябва доста да я покара преди да каже че се е научил да я чувства. Но именно за това и я заобичах. И като се вземе предвид дизайна на Pininfarina, който въпреки че е отпреди 13 години все още е на светлинни години пред този на останалите марки...
А иначе и аз бих искал да седна в GTV или Sprint или в 156 GTA!



Тема Re: Като [re: beautyisnotenough]  
Автор Twin SparkМодератор (ентусиаст)
Публикувано21.05.03 00:47



съгласен съм, само да допълня че Алфа33 е много надеждна и практична кола. като я купувах мойта си мислех да изкарам година, ако може две години ще е супер, но вече карам с нея 5 години. харесва ми как "ходи" по пътя. ходи твърдо, динамиката е отлична, не се накланя, много е ниска, стабилна и лека. кола с много екстри и спортна стратегия. липсва ми че новите алфи/коли са тежки.
като пример ще кажа, че за коли от този клас за часовника влизат два или един проводника, + и -, при Алфа влизат 4 или 6 не си спомням точно. изводите всеки сам да си прави.

Cuore Sportivo


Тема Re: Катонови [re: Twin Spark]  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 14:33



На повечето коли влизат по 4 проводника в часовника - 2 за стрелките и 2 за осветлението.
Иначе мисля, че ми е ясно за какво говориш макар че не съм имал още моя италянка



Тема Re: РАДВАМ СЕ ЧЕ ТОЗИ КЛУБ ГО ИМА!нови [re: beautyisnotenough]  
Авторjuli (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 13:20



az znam za tozi klub, no nqmam mnogo vreme da pisha.
edva naposledak sum po svoboden.
iskam da te popitam dali ti pravi problemi tazi blaga alfica,na koqto mnoga se vazhishtabwam.Kakuv cwqt e???Obojavam kapa4kata i za benzin mnogo e krasiva.
Mnogo hubavo mnenie si napisal.useshtam 4e dobre gi vijdash neshtata.
Az karam edna stara Giulietta 1.6, 109 hp s dva dvoini karburatora.Ludnicata e mnogo golqma osobeno kato prevklu4a na benzin(karam na gaz prez pove4eto vreme).Otdavna ne sum i smenql masloto i me e strah sega da q purja.



Тема Re: РАДВАМ СЕ ЧЕ ТОЗИ КЛУБ ГО ИМА!нови [re: juli]  
АвторDodo155 (Нерегистриран)
Публикувано07.08.03 22:06



Jamie, samo edno ne6to iskam da ti kaja - dokato ne stane6 sobstvenik na Alfa, niama da razbere6 za kakvo si bubrime tuk. Imal sum japonska i frenska kola predi tova, no sled kato kupih italianska, za drugi ne iskam da 4uvam. Sled frenskata se ka4ih na Uno 1,4 i sum iadosval dosta nemski koli sreden klas!!! A osobeno sega s Alfata .... niamam dumi!!!!
Za da po4ustva6 tova koeto ti dava Alfa, triabva da izsipe6 6 puti pove4e pari za kola MADE IN GERMANY!!!
Ako italiancite ne biaha dobri, niama6e TOYOTA da naema DJURJARO za dizaina i ergonomiata na Yaris i Avensis!!! Ako ne znae6, toi e pravil dizaina na tezi dosta uspe6ni modeli na TOYOTA.
Uspeh!



Тема Дидо,нови [re: Dodo155]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано08.08.03 15:44



казвал съм и пак ще кажа - не ме правете насила да намразвам марката Алфа.

С парите дето ги хвърляте по вашите 155-ци мога да карам СРХ и ще смачкам коя да е кола от клуба ви - при това Хондата ще ми достави по-голямо удоволствие. Ако си забелязал - интересувам се от точно определени модели - току-що си закупих стара Тойота Левин, ако ти говори нещо. Колкото до дизайна - ами аз се кефя че японците са наели италиански студиа - смятам че така е най-добре ! Алфа бих карал но Джи Ти Ви например, или 75 с големите двигатели - изцяло за удоволствие. Това е което искам от марката Алфа.

ПП: Ще се видим на сбирките, аз посещавам вашите нищо че нямам Алфичка :-)

UB40 !




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.