Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:44 22.09.24 
Автомобили
   >> Alfa Romeo
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Съединител 155 1.8 8v  
Автор Evgeny155 (непознат )
Публикувано21.04.03 17:34



Колкото и да ми е мъчно ми се струва, че ми предстои смяна на съединителя. Колата е 1993 и е на 168 000 км. Моля за вашите съвети от къде да го купя и кой най-"безболезнено" би ми го сменил.
Ако добре си спомням от Auto Italia ми предложиха преди време съединител от Fiat Tipo за 350 лв. , а за Алфата бил около 550лв. Незнам само за смяната /работата/ колко ще ми вземат, но мисля да намина тези дни и да проверя.
Ако някой може да ми препоръча и добър сервиз също ще съм много благодарен.



Тема Re: Съединител 155 1.8 8vнови [re: Evgeny155]  
Автор Twin SparkМодератор (ентусиаст)
Публикувано21.04.03 22:28



провери и в сервиза на ул. росица.
за цените които говориш вероятно става въпрос за оригинални части. има и алтернативни - въпрос на избор
при едни познати стана въпрос за труда за смяна на съединител на 155 при тях излезе 250лв. после разбрах и лесен /евтин/ начин.

Cuore Sportivo


Тема Re: Съединител 155 1.8 8vнови [re: Twin Spark]  
Автор Evgeny155 (непознат )
Публикувано22.04.03 09:41



Да, ползвал съм услугите на сервиза и съм доволен. Сменях ремъци и още нещо, и цената беше добра, а и бързо свършиха работата, но се наложи да си търся частите от различни места тъй като те прeпращат към магазина на ъгъла с бул. Левски. Там обаче сравнено с други места е малко по-скъпичко, а и са малко "дръпнати".
А относно лесният и евтин начин ...??? - ebb@abv.bg
Благодаря!



Тема Re: Съединител 155 1.8 8vнови [re: Evgeny155]  
Автор Twin SparkМодератор (ентусиаст)
Публикувано22.04.03 11:05



в сервиза на Росица не съм влизал, постоянно ги споменавам като алтернатива, от магазина им съм купувал някой неща и май наистина са много дръпнати.
ставаше въпрос, че при смяната на съединителя, познатите ми разкачаха всичко от ляво и това им отне доста време /един ден/. и понеже на опела е много лесно, затова се помъчих да разбера по-лесен начин, за да избегна излишен труд, аз в сервизи не ходя. обиколих ги и съм силно разочарован, ученици да се учат върху мойта кола колкото изкаш и искат да им плащам вместо да е обратното.
има за съжаление неща с които не мога да се справя сам и тогава няма мърдане, но да им оставя колата сами да ръчкат, тая няма да стане. още имам съмнение, че като купувах колата в един от "най-реномираните" сервиз ми подмениха дебитомера и други неща.

Cuore Sportivo


Тема Re: Съединител 155 1.8 8vнови [re: Twin Spark]  
Авторxxx (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 12:18



Сменял съм на Темпрата притискателен диск + феродов диск ,някъде между 40 и 50 лв. единия ,за 155 не вярвам да е по различно,е освен ако не е от Aуто Италия.



Тема Re: Съединител 155 1.8 8vнови [re: xxx]  
Автор Twin SparkМодератор (ентусиаст)
Публикувано22.04.03 16:27



по-точно е да се говори за производител на частите, а не вносител. парадоксално, но никой от клиентите не пита какви части ми продавате? и ако случайно пита му се отговаря, италиански, немски и т.н. и готово. ами на какво качество отговарят и каква е гаранцията, няма отговор. то и гаранция няма,но това е друг въпрос.
ето този пост е типичен пример, 40-50лв. да но за какъв производител. пантер??? или друг по-евтин. като дори самите производители имат производство с различно качество, с евтини материали за такива като нас.

Cuore Sportivo


Тема Re: Съединител 155 1.8 8vнови [re: Twin Spark]  
Автор Evgeny155 (непознат )
Публикувано22.04.03 17:19



Разбрах..
От Александър ауто комплекта е 132лв. , а от бул. Стамболийски /забравих името на фирмата/ са !около! 115 лв. Сега дилемата е пантер или GST.
Ако някой може да даде съвет предварително благодаря.



Тема За смяната...нови [re: Evgeny155]  
Авторm (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 18:46



..имах Типо и за смяна в Ауто Италия ми искаха около 100 лв ,а комплекта части беше 350 лв + 45 дни за доставка.В сервиза на 4-ти километър смяната пак беше около 100 лв



Тема Re: Съединител 155 1.8 8vнови [re: Evgeny155]  
Автор Twin SparkМодератор (ентусиаст)
Публикувано22.04.03 22:40



миналото лято смених на Алфа33 съединител. много резервирано си купих пантер, защото в момента имаше само такива и имах само два дни да се оправя. до досега няма проблеми, но изработката няма нищо общо с оригиналните, които свалих от колата.
ПС.погледнах в дневника 132лв за комплект двата диска и лагер, досега съм минал около 16000км.

Cuore Sportivo

Редактирано от Twin Spark на 22.04.03 22:46.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.