Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:39 17.06.24 
Автомобили
   >> Alfa Romeo
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Диагностика на 164  
АвторPaдoй (Нерегистриран)
Публикувано11.02.03 19:05



Някой знае ли сервиз в който да ми напрявят пълна диагностика на Алфа 164. трябва ми поне един в София а другия може и някаде към Габрово или Търново. Искам да си взема 164 но преди това искам пълна и качествена диагностика за състоянието на автомобила.



Тема Re: Диагностика на 164нови [re: Paдoй]  
Автор Twin SparksМодератор (ентусиаст)
Публикувано12.02.03 01:04



в софия има няколко, които се сложили големи емблеми на Алфа Ромео, от което следва че са специализирани сервизи. ето моя скоромен опит с тях
на ул.росица има един, когато отидох да и им казах - мисля да си взема кола 155 може ли да и направите някаква диагностика, за да знам какво купувам, онзи ми отговори - ми кво да и гледаме. обясних му, окачване, компресия, електроника. ОК ще я прегледаме, но се запиши щото утре не може.
Под моста на 4км. има друг сервиз, там ми правиха "диагностиката": колата влезе вътре,затвориха едни големи врати /виждали са на запад, че правят така, а аз и компанията мръзнем на студа/ колата излезе след около 20 мин и един ми вика - малко тропат клапаните, компресията е добре, колата е бива, ако има нещо ела ще го оправим. На въпроса "може ли да видя картончето за компресията" ми каза ами нямаме картончета. /само дето не каза работим с лазер/. след като настоях онзи ми написа на една мазна хартия комресията на двигателя, а дали е така още не съм сигурен. мислех скоро да я премеря при мои хора, но не остава време. Питах го как е окачването, той се смути явно не беше проверявано, и каза "нормално за годините си". перфектен отговор.
При вантотреид случката беше следната, колата харчеше доста, подозирах ланда сондата и отивам там. от първия ден не стана записах се отивам в датата за която съм се записал. Исках да се подсигуря 100% за причината за високия разход, като си представях, че имат подходящата техника и всякакви глезотии, нали доскоро бяха някакви официални ..., но за около 50лв. ми дадоха една разпечатка, която е направена при ЗАГАСЕН двигател и от който не се разбираше нищо конктетено, освен че двигателя не е абсолютен кенеф. За моя проблем имаше същите догатки, каквито и преди да отида в сервиза, никакъв точен отговор.
Та на сервизи не разчитай. Могат да ти премерят компресията, ок но има химии за добра компресия и пак да те излъжат. По електрониката могат да ти проверят компютъра за грешки, но дори и да има натрупани грешки, компютърра се занулява и готово. каретата се пълнят с трици и се завъртат и пак ще те излъжат. Това разбира се не се отнася само за Алфа. Намери си приятели с добър слух и усет към колите. Те ще ти помогнат повече останалото е късмет.

Cuore Sportivo


Тема Re: Диагностика на 164нови [re: Twin Sparks]  
АвторRadoy (Нерегистриран)
Публикувано12.02.03 16:53



Искаш да кажеш, че почти е безнадеждно да се намери добър сервиз. Но както сам знаеш Алфа не е кола за всеки и не всеки я има. За пример ще дам това, че в Севлиево има 4 Алфи 164. една дизел която се изгуби някаде но поне съм приказвал с човека. Останалите 3 са бензин 2.0 литра, всичките са от по старата модификация и не съм сигурен, че собствениците им ще ми помогнат много. Питам при тази ситуация какво да правя? Искам качествена диагностика на която и АЗ да присъствам и гледам. Принципно зная всичко за Алфа 164 но друго е да ти каже човек, който ги е ремонтирал цял живот.



Тема Re: Диагностика на 164нови [re: Radoy]  
Автор Twin SparksМодератор (ентусиаст)
Публикувано12.02.03 17:45



"..., който ги е ремонтирал цял живот."


това страшно ми хареса. наистина има механици, които няма да се учат на твойта кола, но в големите сервизи е трудно да попаднеш на такива. мисълта ми е че едно е да търсиш сервиз за ремонт друго е просто за диагностика. предполагам, че ако влезеш в сериз за ремонт ще се отнасят по сериозно, а не да се лигавят, както когато правят диагностика на "нов внос". простно тази дейност не я взимат на сериозно.
мисля че подценяваш старите Twin Spark мотори, или се лъжа. не забравай, че това е истински Twin Spark, а не като 16v. Просто единия 8v е добър в едно, другия 16v в друго.
Сега се сетих, че някой от клуба беше доволен от сервиз изток, но как се казва механика???

Cuore Sportivo


Тема Диагностика на 164нови [re: Twin Sparks]  
Автор Radoy (Alfa 164)
Публикувано14.02.03 18:46



Въобще не подценявам 8 клапановите двигатели и даже те ускоряват повече и вървят повече но след 1993 или 1994 те не се монтират. А аз искам да слагам газова уредба и си мисля, че 16 клапана ще бъдат по-полезни в този вариант.
Друго е на бензин но нали ги купуваме тези коли да ги караме, а как се кара повече или като гори 2 на 100 или като бензина е по 60ст. Но този вариант е само теоретичен и затова на практика една газова почти ти сваля парите необходими за пробег от 100км. наполовина. Смятам, че на газ 164 няма да гълта повече от 12 - 13 градско газ. След твойте думи за сервизите реших да вървя с баща ми който е звършил средно образование двигатели с вътрешно горене.
Но сега пък си търся книга за 164 и не мога да намеря никъде.



Тема Re: Диагностика на 164нови [re: Radoy]  
Автор Bobo| (145QV)
Публикувано14.02.03 19:14



Parvo napulno sum suglasen s Twin Spark za vsichkite izbroeni ot nego servizi kato dobavia i DKV Auto kum chernia spisak. Izobshto ne se nadiavai da karash na gaz i da harchi 12-13 gradsko - !!! ta tia na benzin harchi tolkova daje i otgore. Ako ne si dostatuchno siguren v sebe si mislia che tuk v cluba ima niakolko choveka koito mogat da ti pomognat pri proverkata na kolata v sofia (ili pone imame dostatuchno opit s alfi) taka che kato ia gledash svirkai.

Alfa Forever!


Тема Re: Диагностика на 164нови [re: Radoy]  
Автор ivboje (скромня)
Публикувано14.02.03 19:17



на български няма нищо за ALFA може да си поръчаш в internet на руски или английски - по-добре си търси нещо на CD. Най-лесно ще намериш на пл."Славейков " (но и най скъпо) има AUTODATA и някои др. по-добри неща.



Тема Re: Диагностика на 164нови [re: ivboje]  
Автор Radoy (Alfa 164)
Публикувано14.02.03 19:20



Е добре тогава колко ще харчи на газ. По книга и дават от 9.7 до 11.7 градско бензин. Говоря за спокойно каране не за свирене на гуми и тем подобни. Алфа 164 е по-икономична от един Баварец петица 2000 кубика.



Тема Re: Диагностика на 164нови [re: ivboje]  
Автор Twin SparksМодератор (ентусиаст)
Публикувано16.02.03 15:02



може ли да кажеш какво по-точно може да се намери на славейков

Cuore Sportivo


Тема Re: Диагностика на 164нови [re: Twin Sparks]  
Автор ivboje (скромня)
Публикувано17.02.03 11:38



както казах вече AUTODATA - в нея има за всички марки помалко и някакъв ел. справоцхник на MITCHEL в "n" на бр. диска един от които е за ALFA, ASTON MARIN и т.н. само че струва 25лв. (15 + 10 инсталационния)- много скъпо когато не знаеш какво точно получаваш




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.