Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:48 30.06.24 
Автомобили
   >> Alfa Romeo
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Има ли във Варна сервиз на Алфа?  
Авторkawa7 (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 09:40



Интересува ме, защото искам да закарам там една 155-ца 1.8TS да я огледат и замерят това онова, което на пръв поглед не може да се установи (пък и те ще знаят какво да гледат). Не искам да я купувам така в неизвестност. А ако има някои с Alfa 155 от Варна, може да се видим да си поговорим, нали евентуално ще му стана колега - ще имаме достатъчно общи теми. Имал съм досега Пежо, Опел, БМВ троен стоп, което продадох преди месец, защото ми се кара нещо по-различно - като Alfa 155.
И така, ако някой може да помогне ще съм ви благодарен (е може и да почерпя, ако има за какво:))



Тема Re: Има ли във Варна сервиз на Алфа?нови [re: kawa7]  
Автор Twin SparksМодератор (член)
Публикувано16.10.02 12:39



официален сервиз на Alfa - едва ли има.
има един колега от варна, който влиза тук в клуба, може той да ти помогне за диагностиката, но не се притеснявай, че няма официален сервиз. при покупката няма какво повече да ти кажат, ако провериш: компресия около 9-8.5, добре е на всички цилиндри да е равна, свещи да са керемидени на цвят, ако малко тропат клапаните не е фатално, лошо е ако тропат доста, ако е с верига добре, няма да сменяш ремъци /колата е 8V/, има сервизи за ремонт на инжекцион, там може да провериш /motronic1.7дали в компютъра има натрупани грешки, окачването проверяваш както на всеки друг автомобил, ако има някъде ръжди, значи удар, другото е късмет.
на стъклата и капака за бензина пише годината на производство.
късмет!

Cuore Sportivo


Тема Re: Има ли във Варна сервиз на Алфа?нови [re: Twin Sparks]  
Авторkawa7 (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 14:45



Благодаря за отговора!
Аз за годината на производство не се притеснявам, защото собственика ми каза, че е 1992(18.TS), а те май преди тази година не се произвеждат, така че за това не ме лъже. Нов внос е от Италия, все още не е регистрирана в България. Изглежда добре... е има пребоядисан заден калник, може и нещо друго да е пребоядисано, но трябва много обстойно да се разглежда, за да се установи - направено е много добре. С всички екстри е - включително климатроник(само без кожа). Направи ми впечатление като я запали (беше напълно студена), може би за около част от секундата изтракаха клапаните и веднага спряха и след това вече не се чуваше никакво тракане. В интерес на истината не знам дали е 8 или 16 клапана. Забравих като я гледах да погледна, а след това като го питах по телефона, той не можа да ми каже. Казва че по декларацията от вноса я водели 140к.с., но това означава, че е 16 клапана, но колкото и да гледам в нета ми се струва, че 1992 година няма такива. Може и да греша. Продава се за малко над 5000лв. Ще си помисля още малко преди да взема окончателно решение за покупка.



Тема Re: Има ли във Варна сервиз на Алфа?нови [re: kawa7]  
Автор Twin SparksМодератор (член)
Публикувано16.10.02 15:06



точно така 1.8сс 16V е 140к.с, но тази кола от 1992 е 8V и не е 140к.с., а по-малко. цената е добра. къде ги пише тези конски сили, на митническата декларация ли, там може да си пише каквото си иска. на външен вид, ако 8-те свещи са еднакви и колата е с верига, значи 8 клапана. двигателите с 8 клапана изглеждат много ръбати, докато новите са мално по-обли.
Алфа155 е много агресивна на дизаин и динамика, алфисите много се кефят като се качат на такава кола

Cuore Sportivo


Тема Re: Има ли във Варна сервиз на Алфа?нови [re: kawa7]  
Автор lCE (Леден)
Публикувано16.10.02 23:34



А колкото до сервиз - във Кичево има един ако ти се ходи до там - имат богат опит със 155ци .



Тема Re: Има ли във Варна сервиз на Алфа?нови [re: lCE]  
Автор Sunny_k ()
Публикувано17.10.02 17:50



Ами то май няма друг - само в Кичево се занимават с Алфа, Ланчия и Фиат - прави пълна диагностика преди да я купиш за 6 /или 12 лв/, което нищо, но ще те информира за общото състояние на колата и ще каже какво има да се прави по нея
А цената - малко над 5 бона звучи доста интересно. Един приятел скоро си купи 155-ца 93г, без екстри /само с ел.стъкла/ и се ръсна точно 5 бона



Тема Re: Има ли във Варна сервиз на Алфа?нови [re: kawa7]  
Авторtrolcheto (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 11:10



В Кичево.
Но ако става въпрос за черната 155-ца на автокъщата на Акациите по-внимателно!!. Не за колата, а за сервиза. Задължително я провери преди да я купиш.

Успех.



Тема Re: Има ли във Варна сервиз на Алфа?нови [re: trolcheto]  
Авторkawa7 (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 12:37



Тази на "Акациите" стои много отдавна и никога не ми е харесвала. За съвсем друга алфа става въпрос. Аз вече я купих, така че от тук нататък само каране, пък то ще си покаже ако има нещо:)



Тема Re: Има ли във Варна сервиз на Алфа?нови [re: trolcheto]  
Автор nick$ ()
Публикувано30.10.02 01:00



Що бре? Колата ли не е наред или хората са мошеници?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.