Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 22.05.24 
Автомобили
   >> Alfa Romeo
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Алфа 33 - проблем с паленето!  
Автор TCP/lP ()
Публикувано27.02.02 12:17



Много ви моля, ако знае някой нещо да ми помогне по следния проблем:

Имам Алфа 33, 1.7 I
Проблемът ми е , че на газ пали и върви нормално, когато премина от газ на бензин също няма проблеми, но като угася колата и опитам да запаля на бензин не иска и не иска.....
Понякога успявам да запаля, но само когато колата е топла!! Когато е студена не пали на бензин - ето това ми е проблема......
Дали е от дозатора или нещо друго и аз не знам - МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ

A blessing in disguise!!!


Тема Re: Алфа 33 - проблем с паленето!нови [re: TCP/lP]  
АвторTwin Spark (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 14:14



A ako karash ba benzin i izgasish kolata dokato e oshte studena, posle pali li?



Тема Re: Алфа 33 - проблем с паленето!нови [re: Twin Spark]  
Автор TCP/lP ()
Публикувано27.02.02 16:59



Ами да ти кажа не съм правил такава проба, защото по принцип си карам на газ, но вчера ми свърши газта и ми се наложи да мина на бензин и ми се разгони фамилията - едно бутане пада , едно чудо...
Ти имаш предвид да я запаля на газ, да мина на бензин, да изгася и да паля на бензин, нали???

A blessing in disguise!!!


Тема Re: Алфа 33 - проблем с паленето!нови [re: TCP/lP]  
АвторTwin Spark (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 21:07



Това, че караш на газ - добре, но ти трябва задължително да палиш на бензин, за да не скъсиш живота на испарителя и дюзите. Това което искам да те питам е имаш ли разходомер, защото това е първото което проверявам при проблеми с бензина когато се кара на газ?

Редактирано от Twin Sparks на 27.02.02 21:13.



Тема Re: Алфа 33 - проблем с паленето!нови [re: Twin Spark]  
Автор TCP/lP ()
Публикувано28.02.02 13:57



Ами нямам разходомер!!!
Тази сутрин пробвах това , което ти каза да пробвам - Запалих на газ, после минах на бензин и загасих....така докато е още студена завъртях на бензин и на второто завъртане запали....значи не е от това, че е студена......ебати мистерията......

A blessing in disguise!!!


Тема Re: Алфа 33 - проблем с паленето!нови [re: TCP/lP]  
АвторTwin Spark (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 16:50



Или аз не мога да обяснявам или ти не ме разбираш. Сутрин (най-вече) пали задължително на бензин! Тръгваш веднага и след минута- две (според това колко е студено) превключваш на газ.
Според мойте наблюдения няма смисъл колата докато е още студена да се кара на газ, защото харчи страшно много.



Тема Просто не пали на бензин!!!нови [re: Twin Spark]  
Автор TCP/lP ()
Публикувано28.02.02 18:02



Ти много добре ми обясняваш...ама явно аз не мога да ти обясня точно това , което искам да кажа.
Много добре знам, че е трябва да паля на бензин и после да мина на газ.....но колата НЕ ПАЛИ на бензин сутрин - просто не иска да запали.......вътря по половин час и някрая ще изгоря стартера........ТОВА МИ Е ПРОБЛЕМА - ПАЛЕНЕТО НА БЕНЗИН!!!

A blessing in disguise!!!


Тема Не е добренови [re: TCP/lP]  
АвторTwin Spark (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 14:54



Трябва да е водиш на лекар или сам да си поиграеш с нея. Сигурно си пробвал доста неща, мога да ти подскажа нещо - вероятно като работи на газ не постъпва правилна информация в контролера и той в последствие не подава правилно впръскване и искра, което при газта не е фатално и затова успяваш да запалиш. С две думи опитай се да занулиш компютъра. При някой става просто като изключиш акумулатора. За повече практическа помощ пиши на aavelkov@yahoo.com да се уговорим нещо





Тема Re: Не е добренови [re: Twin Spark]  
Автор TCP/lP ()
Публикувано05.03.02 11:06



Виж сега - изглежда цялата работа е от Jtronic-a, защото се оказва, че не пали само когато е студена и не е работила, т.е. ако е поработила малко припалва, защото има газове в мотора и чрез тях успява да запали! Тоест, според мен цялата работа е, че не се подава гориво само на ниските обороти, а цялата тая работа се командва именно от тоя Джеттроник...:-(((
Значи...мисълта ми е - знаеш ли някой , който може да го погледне и да ми го оправи ако е от него (разбира се срещу полагащото се заплащане)???
Благодаря ти предварително....:-)))

A blessing in disguise!!!


Тема mnenieнови [re: TCP/lP]  
АвторAlfa33 (Нерегистриран)
Публикувано10.03.02 11:18



Taka,znachi parvo Alfata ti e injection,za neia triabva gazovata ti uredba da e s avtomatichno prevkluchvane ot benzin-gaz,s 2 dumi imah sashtata alfa,sas gazova koiato si e za injectioni ne mozesh da palish na gaz,palish na benzin i kato izforsirash nad 2oborota,se prevkluchva avtomatichno,a sas tva palene na gaz sutrinta she skapesh membranite na izparitelia.....tazi tvoia gazova e za karburator,kak iskash da ti raboti dobre na Injection???????




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.