Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:42 14.06.24 
Здравна
   >> Алергии
*Кратък преглед

Тема Въпрос за обривнови  
Автор Aти (майка)
Публикувано11.02.09 12:54



Здравейте!

Искам да ви попитам, възможно ли е пъпки, причинени от алергия, в първите часове след появата си да имат ясна червена точка всредата, както при ухапване от насекомо.
Дъщеря ми (3г8м)много я обичат бълхите, но този път има около 20 пъпки и не са концентрирани на едно място. Затова ми се появиха съмнения, че този път може да не е ухапване.



Тема Re: Въпрос за обрив [re: Aти]  
Автор elimax (оптимист :))
Публикувано12.02.09 09:06



Моето дете, каката, като реагира на храна прави реакция до 15 минути - почервенява цялата, но не на обрив, а на големи петна по цялото тяло. Започва да се чеше и става много агресивна... Явно и това е индивидуално!
В тоя студ не знам дали бълхите хапят, а и с толкова дрехи през зимата се съмнявам да е насекомо. Сърби ли я, даваш ли нещо противоалергично? Да не е шарка?



Тема Re: Въпрос за обривнови [re: Aти]  
Автор ДaфнaМодератор (мама на двама)
Публикувано12.02.09 09:58



При моето дете до сега не е имало такъв алергичен обрив. Подобни пъпки винаги са от ухапване.
Времето се беше позатоплило, така че може и да е някоя бълха...Може и дървеница.
Наистина не мога да кажа, най-добре е лекар да ги погледне.



Тема Re: Въпрос за обривнови [re: Aти]  
Автор Aти (майка)
Публикувано12.02.09 11:17



Благодаря ви, че се включихте!
Пъпките ги открих след нощния сън. Бълхите винаги я хапят през нощта, докато спи. Понеже ми се е случвало да хвана на сутринта гадинката, преди никога не съм се съмнявала, че пъпките може да са причинени от нещо друго.
Този път се усъмних, защото са повече от обикновено. А и през лятото две докторки бяха определили появата на такива пъпки като алергичен обрив, причинен от храна. Аз все още се съмнявам в диагнозата им.
Иначе пъпките са червени, надути, с диаметър около 0,5см, не всички са с правилна форма и са ужасно сърбящи. Разпространени са около кръста и по крачетата. Като на места има струпвания от по 3-4 пъпки. Дадох й един път Цетиризин и мазах два пъти с Фенистил сърбежа не се повлиява от нито едно от двете.
Интересува ме дали настина алергичен обрив може да се прояви по такъв начин. Не съм я водила на доктор, защото в момента има много болни и ме е страх да не лепнем нещо. А и знам какво ще й изпишат, дори и да не са сигурни в диагнозта.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.